Plenky Bambino Mio

7479
25.3.11 13:48

Plenky bambino mio

Holky prosím vás potřebuju poradit. Používám tyto plínky, na čůránky perfektní i to skládání a tak vše v pohodě. Jen při skoro každém pokakání to bokem uteče a jsou hned špinavé i svrchní kalhotky. Protíhá to tak na boku u dupky a hned je oranžový i ten okraj s gumičkou. Za dva dny jsme takhle zašpinily všechny svrchní kalhotky nejmenší velikosti (mám 4ks). Nevím si s tím tedy rady, můžete mi poradit zda špatně balím?
Plenku skládám na dle druhé metody složení ( zde ) zkoušela jsem i na tu řidší stolici, ale ono to neutíká vzadu nad dupkou, ale právě spíš mezi těma nožkama u dupky bokem. Plenka tam sedí, nikde nevyčnívá, tak fakt nevím. Uvažuju zda třeba nezačít používat až později, kdy nevude mít tak řidkou stolici, třeba až po prvním měsíci :nevim:
Ještě dodám peru v prášku přímo k plenkám, nevím jak se jmenuje, myslím babmino mio care, fakt nevím. Jinak používám jednorázovky pampers a u těch to nepřeteče :nevim:
Děkuju moc za rady :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12982
25.3.11 13:52

Tejchi a nezkoušela si skládat novosklad ? Jsem akorát nepochopila, zda skládáš z normálních čtverců nebo vícevrstvých? :think: My teda máme přes měsíc a stolice je takhle řidká pořád, takže kdo ví, od kdy bys pak vůbec začla v tom případě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12982
25.3.11 13:55

Jo, aha, už chápu, to jsou vícevrstvé :oops: No tak to jsem z toho jelen :mrgreen: Snad holky poradí :wink: Případně bych zkusila dát dotaz do diskuze o bavlněných plínách ještě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.11 13:59

Ahoj,
určitě neděláš nic špatně. Starší dcerku jsem odlátkovala jen v bambino mio a čtvercích, stávalo se mi to samé. Téměř každé kakání skončilo na kalhotkách. Tenkrát jsem prostě přeprala kalhotky v ruce (žlučovým mýdlem skvrny, zbytek jen čistou vodou) a nechala uschnout. Měla jsem čtvery, tak jsem je točila a dle potřeby pak přeprala i v pračce.
Dnes bych to udělala tak, že bych přikoupila vázací plenky - např. Disana nebo Popolini, do nich použila bambino mio jako vkládačku. Vázačka ti zachytí kakání a nedostane se až na kalhotky.
Jakmile bude mimčo starší a bude kakat třeba jen 1-2× denně, dá se to zvládat i bez vázaček. Používáme i kalhotkové plenky, ale vícevrstevné jsou dost štíhlé a levné a vůbec. Já je mám ráda. :-D

Rozhodně bych se látkových plenek nevzdávala, s jednorázovkou jsem po každém kakání převlíkala celé dítě (definitivně mě dorazila nutnost umýt a převléct celé dítě na toaletě jednoho supermarketu.. :zed: ).

zavazovačky třeba tady:
http://www.babako.cz/…lenka-disana
http://www.babako.cz/…ovaci-plenka

nebo se dají koupit použité třeba na mimibazaru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7479
25.3.11 14:13

No člověk by těch zavazovaček musel mít minimálně 10 asi :nevim: Možná ještě na bambino moi dát jak psala Weruska klasickou plínu, snad by to zachytila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
25.3.11 14:52

U tak malého miminka je jasné, že bude mít tekuté kakání, BM mi přijdou vhodné až pro dítě kadící s nějakou běžnější frekvencí, třeba 1×-2×denně a s formovanou stolicí.

Vázačky pod BM svrchňáky nenacpeš, takže by to znamenalo dokoupit ještě nějaké svrchňáky. Pod BM svrchňáky by možná šel napěchovat sklad na novorozence, který by při troše dobré vůle měl většinu náloží utěsnit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10731
25.3.11 16:31

novorozenecký sklad by fakt mohl trochu pomoct.

a taky jaké používáš separačky? některé sají líp , po některých to sklouzne :roll: mi se u takhle prťavýho nejvíc osvědčily klasické vlhčené ubrousky (v suchém vypraném stavu pochopitelně :) )

ty vv co používáš jsou pro novorozeně dost blbý -ty si skoro říkaj o protečení. ale časem se to naučíš trochu zabalit aby to neprotýkalo.

gratuluju k miminku!

har.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2803
27.3.11 00:12

Tejchi, mám úplně stejnou zkušenost co ty. Bambino mio protékalo. Jednorázovky Pampers ne. Vyřešit se mi to nijak nepodařilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.12 21:18

Ahoj, obnovuji diskuzi, chci se zeptat na zkušenosti s Bambinomio Startovací sada plenek pro novorozence - vel. NB, např. na mall ji prodávají, mám možnost ji koupit za 920 Kč, tak o tom přemýšlím, mám ještě plenky Sketch - vím, že je nikdo moc nedoporučuje, ale ségra odlátkovala malého a byla moc, moc spokojená. Děkuji za radu a zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
30.12.12 21:36

Nekupovala bych sadu a nekupovala bych velikost NB, i u nejstaršího, který byl nejmenš, tak by mi vydržela na šestinedělí. Volila bych když už, tak velikost S, abys tam ty vícevrstvé mohla strčit třeva v novoskladu či skladu na draka a tím pádem zamezit zašpinění kalhotek.

Tahle sada mi přijde dobrá tak na začátky s bezplenkovkou :lol: to dítě většinou kadí mimo plínu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.12 21:48

@Gladys no já budu rodit ve 35týdnu, dvojčátka, takže jsem právě myslela, že bych zkusila tuto sadu, ale když o tom přemýšlím tak vlastně tam jsou troje kalhotky a 12 plenek a ty plenky můžu používat dál, ne? Jde spíš o ty kalhotky, takže bych koupila sadu a dvoje male kalhotky na vyzkoušení, chtěla bych látkovat, ale budu používat ze začátku i jednorázovky, ale chci aby nebyli kluci v neprodyšných jednorázovkách…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
30.12.12 22:02

Já je měla půjčené od kamarádky, které vůbec nevyhovovaly. A naopak mně ano, používala jsem na začátku jen tyhle a čtvercovky. Ale neměla jsem předtím žádnou zkušenost, tak třeba by mi vyhovovaly každé:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama