Látkové plenky AIO

6169
23.3.11 17:02

Látkové plenky AIO

Prosím o vaše zkušenosti s těmito nebo podobnými plenkami.Já ještě neměla tu možnost.
Chtěla bych kombinovat jednorázové pleny s látkovými plenkami AIO…
Jedná se mi pouze o vaše zkušenosti !!!!!!!!!!!!!!
Díky… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17292
23.3.11 17:47

ahoj, dufam, ze nevadi, ze pisem, ked nemam vlastne skusenosti, ale pplan mam podobny :mrgreen:

kamoska to tak robi, cez den dava AIO a na noc jednorazovky. je to asi taky kompromis :-D

pouziva plienocky od itty bitty a tie su strasne krasne :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19493
23.3.11 17:53

ja to delala taky tak, ale ne AIO, ty mam treba k Dr a na cesty a podobne. Pres den davam kalhotkove plenky se svrchnimi kalhotkami. Taky zalezi na znacce AIO, vsechny na mimco nesednou. A beztak, jak jednou zacnes, tak te to pohlti :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
23.3.11 17:54

A co přesně by tě zajímalo?
Praní, údržba, kolik jich je potřeba, jakou značku zvolit?
To jsou asi nejčastější otázky.

Peru na 60°C, množství záleží na tom, jak často budeš prát a jaké máš podmínky ke schnutí prádla.
Konkrétní typ neporadím, každému sedne něco jiného, ale já jsem spokojená s Mommy's Touch.
Něco podobného jako AIO jsou kapsové pleny - to jsou PUL kalhotky s kapsou, do které sama vkládáš sací materiál podle potřeby (z kapsovek nám osobně sedí Swaddlebees, FuzziBunz a opět Mommys Touch)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
23.3.11 18:02

Pleny AIO, to je dost široký pojem, máš na mysli nějakou konkrétní značku?

Klasické aio mám zkušenost s thirsties (starší typ, savé jádro z mikrovlákna), mommys touch, bum genius organic.
Thirstiesky mají super střih stejně jako svrchní kalhotky od nich, dvojité gumičky drží tekuté kakání uvnitř. Mikrovlákno bohužel savost nula nula prd, no výrobce to věděl, proto pod savým jádrem je ještě kapsa na dovycpání. Začli mi protékat, nevím zda tou minimální savostí či mi popraskal pul záteěr, těžko říct.
Mommys touch, jednovelikostní, ale to zmenšování je takové zapeklité :think: , zase mikrovlákno a zase savost dost malá (alespoň teda pro batole), přicpávám bambusovýma vkládačkama, přicpané neprotékají, na maličké miminko ale podle mě budou i po zmenšení obrovské. Ale u většího dítěte je ta velikost zase výhoda.
Bum genius organic, narozdíl od thirsties a mommys touch nemají stay dry vrstvu, což se mi docela líbí, separačku stejně dávám a není tam tolik uměliny ve styku s kůží. Savá jádra jsou s biobavlny, savost přibližně jako u čtvercových plen. Jsou hodně štíhlé, dělají malý zadeček, jednovelikostní. Nejsem si jistá, jak by těsnili hodně tekuté kakání. Savost též relativně nízká, ale to je snad vlastnost téměř všech aio.
U aio s všitým savým jádrem napevno je nevýhodou dlouhá doba schnutí. protože nepromokavá svrchní vrstva zabraňuje rovnoměrnému schnutí.

Odnoží aio jsou sio - snap in one. Tam mám zkušenost s itti bitti a igulee cuddle.
Itti bitti mě zezačátku nadchly, savé jádro je z bambusu, takže přeci jen něco pobere, pokud člověk nenechá dítě v plíně enormě dlouho, tak opravdu fungoval ten systém, že jsem přicvakla jen nové savé jádro do stávajících kalhotek. Štíhlé mezi nohama, efektní materiál, takové fakt repre plíny.
Bohužel se mi po čase všechny kousky nějak přimotali do sušičky a od té doby začli šustit a už nedrží tak, jako na začátku :-( Navíc teď nově výrobce začal doporučovat praní na 40 a u mě, co nejde vyprat na 60, tak zkrátka není plína, čurá se do toho, kaká se do toho, musí to jít na 60.
Cuddle je sice značená jako aio, ale je to jednoznačně sio. Svrchní část je efektní, jednovelikostní, trochu širší jak itti, asi ne tak državá, jako byly nové itti. Savé jádro bych ale nazvala savým jadýrkem, je o poznání užší jak svrchní část, takže se často zvlhčila svrchní část kolem nožiček či přímo protekla, bylo potřeba dovycpat. Výhodou je, že do toho pasují savá jádra z itti :lol:

Jako aio se může chovat i tzv kapsová plena. Výhodou je, že plínka se skládá většinou z nepromokavé svrchní vrstvy a separační vrstvy, nemá žádné pevné savé jádro, to je potřeba do té kapsy strčit. Jakmile jednou vycpeš, manipulace je stejná jako s aio, takže jde vycpat třeba večer na druhý den určitý počet plínek a máš pohodlné přebalování. Zkušenost mám s fuzzibunz a babyidea anyhour.
Fuzzi mi zpočátku fakt vyhovovali, teda savé jádro bylo naprd, zase mikrovlákno, ale vycpala jsem si dle vlastních potřeb. Trochu problém, že plína je dost široká mezi nohama a je potřeba vycpat fakt od kraje ke kraji, ale dobrý. Bohužel po čase se na pul zátěru začali dělat bublinky a bylo po srandě. Existují jak vícevelikostní tak jednovelikostní, já měla více, ale holky si dost chválili jednovelikostní, že lépe sedí.
Babyidea se přímo dodává bez vkládaček, je štíhlejší, vícevelikostní, ale mám s ní dost blbou zkušenost, dávala jsem ji, když začalo dítě pást koně a když se vyčůralo, tak se tekutina protláčela krz plínu, přímo skrz tu „nepromokavou“ část. Střihově se mi líbila, ale jinak to byl zmetek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
23.3.11 18:21

AIO

po přečtení tohoté příspěvku začínám být zoufalá, tak jaké AIO jsou teda neprotékající? Vrtá mi v hlavě, jak to může protékat, tolik vrste!v a když se kouknete na jednorázovky, to je tak úzká vrstva a papírovo plastový kolem nožiček, ty by měly přeci protékat. ach jo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5696
23.3.11 18:50

Jednorázovky taky protékají a každému vyhovuje jiná značka. Nejlepší je nakoupit různé a zjistit, co bude vyhovovat tobě a tvému miminku.
Proč ses rozhodla jen pro AIO? Nechceš zkusit i kalhotkové plenky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8651
23.3.11 18:52

Tak my jsme vyzkoušeli ze zahraničních značek toto:

Itti Bitti SIO – na tekutou stolici kojeného dítěte nevhodné, super pro chodící dítě (štíhlé mezi nohama), bohužel jak psala Gladys, často se pokazí zátěr a to ani nemusí projít sušičkou. Praní na 40 je z mého pohledu jasný signál od výrobce, že si není jist kvalitou zátěru, plíny prostě musí jít prát na 60. Nevýhoda, že jsou vícevelikostní, takže je potřeba po čase obměnit výbavičku.

Fuzzi Bunz jednovelikostní – kapsovka, mikrovláknové vkládačky, středně savé, ale dají se nacpat čímkoliv, takže to nevidím jako zásadní problém. Mají nejmíň objemný způsob zmenšování na menší mimina (zkracují se gumičky kolem noh a vzadu), na druhou stranu jsou kvůli tomu nevhodné při plenkování dvou různě starých dětí. Vevnitř flís, což pro mé rychle čůrající děti nevhodné, nestíhá to propouštět a občas jsou nehody.

Mommys Touch kapsovka – používala jsem na dvouleťačku na noc, nacpávala jsem bambusovou vícevrstvou plínkou, sloužila dobře. Teď už celkem pasuje i ročákovi. Na miminu si ji nedovedu představit.

Swaddlebees kapsovka – už není na trhu, ale byla dobrá

Baby Idea kapsovka – střih dobrý, ale protékala v ploše, asi špatná laminace

BabyBeeHinds Magic – moc dobrá plenka, ale dlouho schne (všité jádro), do kapsy se dá hodně dovycpat, dávala jsem taky na noc dvouleťačce, teď ji dostává Ondra na cestování

Igu*Lee Cuddle AIO – seděla až cca od 6 kg, do 15 kg určitě není, teď má syn 10 a je mu celkem dobře. Originál vkládačky nepoberou nic, docpávám je kde čím. Protékají vpředu šitím kolem cedulky.

Pak jsem měla na vyzkoušení svrchňáky Weehuggers a Flip, dávají se do nich vícevrstvé plínky (nebo i čtvercovky) narovno, obojí celkem ušlo, jen Weehuggersky nám prosakovaly na svrchní bavlněnou vrstvu. Ale to jsou tzv. hybridní systémy, nespadá to úplně pod AIO.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8651
23.3.11 18:53
celestad píše:
po přečtení tohoté příspěvku začínám být zoufalá, tak jaké AIO jsou teda neprotékající? Vrtá mi v hlavě, jak to může protékat, tolik vrste!v a když se kouknete na jednorázovky, to je tak úzká vrstva a papírovo plastový kolem nožiček, ty by měly přeci protékat. ach jo…

Ondra měl jednorázovku asi 3× v životě (pominu-li 2 dny po narození než mu upadl pahýlek a pak na dovolené) a pokaždé protekla :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4737
23.3.11 18:58

Mommy´s Touch moc nevydrží, provlhávají, těch jsem se už zbavila.
Jinak mám Itty Tutto - jsou jednovelikostní oproti Itti Bitty, ty jsou dobré, mám je jako záložní.
Jinak mám Pop-in, ty používáme na noc s noční plenou, a teď nové AIO Anavy, ty jsou suprovní.
Jinak jich moc nemáme nejvíc používáme kalhotkovou plenu Anavy na patentky a na to dám nějaké svrchňáky, to vím, že vydrží dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4737
23.3.11 19:00
ivuska.h píše:
Tak my jsme vyzkoušeli ze zahraničních značek toto:

Itti Bitti SIO – na tekutou stolici kojeného dítěte nevhodné, super pro chodící dítě (štíhlé mezi nohama), bohužel jak psala Gladys, často se pokazí zátěr a to ani nemusí projít sušičkou. Praní na 40 je z mého pohledu jasný signál od výrobce, že si není jist kvalitou zátěru, plíny prostě musí jít prát na 60. Nevýhoda, že jsou vícevelikostní, takže je potřeba po čase obměnit výbavičku.

Fuzzi Bunz jednovelikostní – kapsovka, mikrovláknové vkládačky, středně savé, ale dají se nacpat čímkoliv, takže to nevidím jako zásadní problém. Mají nejmíň objemný způsob zmenšování na menší mimina (zkracují se gumičky kolem noh a vzadu), na druhou stranu jsou kvůli tomu nevhodné při plenkování dvou různě starých dětí. Vevnitř flís, což pro mé rychle čůrající děti nevhodné, nestíhá to propouštět a občas jsou nehody.

Mommys Touch kapsovka – používala jsem na dvouleťačku na noc, nacpávala jsem bambusovou vícevrstvou plínkou, sloužila dobře. Teď už celkem pasuje i ročákovi. Na miminu si ji nedovedu představit.

Swaddlebees kapsovka – už není na trhu, ale byla dobrá

Baby Idea kapsovka – střih dobrý, ale protékala v ploše, asi špatná laminace

BabyBeeHinds Magic – moc dobrá plenka, ale dlouho schne (všité jádro), do kapsy se dá hodně dovycpat, dávala jsem taky na noc dvouleťačce, teď ji dostává Ondra na cestování

Igu*Lee Cuddle AIO – seděla až cca od 6 kg, do 15 kg určitě není, teď má syn 10 a je mu celkem dobře. Originál vkládačky nepoberou nic, docpávám je kde čím. Protékají vpředu šitím kolem cedulky.

Pak jsem měla na vyzkoušení svrchňáky Weehuggers a Flip, dávají se do nich vícevrstvé plínky (nebo i čtvercovky) narovno, obojí celkem ušlo, jen Weehuggersky nám prosakovaly na svrchní bavlněnou vrstvu. Ale to jsou tzv. hybridní systémy, nespadá to úplně pod AIO.

Tak já mám na Itty Tutto už štítek, že se může prát na 60, Itty Bitty jsem neměla, tak nemůžu porovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
23.3.11 19:12

druhy plenk. kalhotek

ahoj Terem, ano už jste mě udolaly za pár dní. Sem byla ráda, že jsem si něco srovnala v hlavě a teď zase od znovu,ale věřím vám, že jste zkušené a dobře radíte. Budu mít tedy i jiné druhy, uff.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15188
23.3.11 19:13

spokojenost s mommys touch. Zatím nikdy neproteklo,
itti bitti taky dobrý
cushie tushie taky v pohodě - a je z druhý ruky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55618
23.3.11 19:26

AIO - jako takové mi nepřijs¨dou příliš vhodné plenky na denní použití - jsou drahé, špatně schnou, nejsou příliš savé a rychleji se zničí (PUL materiál se pere vlastně po každém použití narozdíl od PUL na samostatmých svrchních kalhotkách).
Další variantou jsou kapsovky - rozeberou se a rychleji schnou. Jdou variabilně vycpat podle potřeby a zlepšit tak savost.
nejlepší savost mají ale kalhotkové plenky. Na ně dávám vlněné svrchňáky.
na doma vedou klasické čtvercovky na rovno do svrchňáků - rychle se vymění, bezvadně schnou, stojí pár šlupek, takže jich mám desítky a můžu si vesele přebalovat po každém čurání a mimčo je furt v suchu.

Zkušenosti s AIO -
klasickou AIO jen MommysTouch - málo saje, rychle schne, dobře sedí

SIO - Itti Bitti - mám dítě kadící na nočník, takže s protékáním kadění nemáme problém. Je krásně štíhlá, na svůj objem mi přijde i dost savá. Je na patentky :palec: Asi jí mám nejraději

kapsovky
Bum genius - mikrovláknové vkládačky dobře schnou, dobře sedí, vcelku držáky. nevýhoda je suchý zip - nemám ho ráda, zvlášť u dětí na bříšku nebo do šátku

MommysTouch- Blbé široké špatně držící sucháče, ale prodávají se i patentkové bez dodané vkládačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11190
23.3.11 19:30

Z AIO mi nikdy neprotekly Pop in a Bum genius, jinak ještě používám Tots bots easy fit bamboo, ale u těch vaječina protíkala.

Jinak jsem postupně přešla na Flip, do kterých dávám cokoliv, nejradši bambusové čtverce. AIO používám na cesty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama