Plenky Dollano - jsou Eko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

matkaiva
Nováček 10 příspěvků 01.05.18 22:16
Plenky Dollano - jsou Eko?

Nemáte prosím někdo zkušenost s tím, jak moc EKO jsou Dollano baby? Našla jsem je v Dr.Max. V popisu stojí tohle: Jsou extra prodyšné, jemné a současně i velmi ekologické. Jsou vyráběny bez latexu a dalších škodlivých látek. Plenky nejsou bělené chlórem a jsou velmi šetrné k jemné pokožce děťátka… látkuju a řeším ekovariantu na dovolenou. Tak by mě zajímalo, jestli jsou rozložitelné… to, že miminko vyprodukuje za plenkovací období až 2tuny odpadu mě dost děsí, zejména při představě, že je většina plen téměř nerozložitelná…
Dík za odovědi ;)

Ukázat recenze z kategorie Pleny a přebalování

Reklama

Reakce:

Zkai
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 47 inzerátů 01.05.18 22:21

Jestli jsou ekologické to nevím, ale horší plíny jsem ještě nepotkala.

novakova.t
Závislačka 2694 příspěvků 01.05.18 22:23

Me by zajímalo které pleny jsou belene chlorem a obsahuji latex 8o :think:
Snad žádné ne :lol:

Zkai
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 47 inzerátů 01.05.18 22:30

A jako vrchní vrstvu maji igelit

Evulina
Extra třída :D 14240 příspěvků 01.05.18 23:01
@novakova.t píše:
Me by zajímalo které pleny jsou belene chlorem a obsahuji latex 8o :think:
Snad žádné ne :lol:

No klasický jednorázovky bělené chlorem jsou. Latex nevím..

Jinak teda já sice děti látkovala střídavě s eko jednorázovkama, ale co naplat, když se ještě staráme o seniora na plenách. Zaprvé teda žádná seniorská ekovarinata v papírové podobě neexistuje, za druhé by to stálo moře peněz a klasiku máme na pojišťovnu a za třetí prý se dají nechat ušít na zakázku látkovky, ale popravdě to už bych nedávala psychicky, prát ty velké jednorázovky a dostávat z toho mnohonásobně větší množství odpadu. Ty na pojišťovnu jsou sice docela na houby a často protečou, ale prostě to jinak u nás nejde, to už bych se z toho zbláznila. Peru pořád tuny věcí, do toho dvě děti, hospodářství..ale teda ten odpad, za chvíli popelnice plná, to je děsný.. :zed: :zed:
Kompenzuju to aspoň jinak a snažím se o co nejnižší spotřebu plastů, nakupuju v bezobalových prodejnách atd..

pe-terka
Extra třída :D 14034 příspěvků 01.05.18 23:14

@Evulina ty brdo, látkovky na seniora, to si neumím představit. Ono i po větším miminku je to někdy dost nechutný, ale vyklepávat to a přepírat po dospělákovi :poblion: :poblion: Běžně tenhle emotikon nepoužívám, ale tady jsme si nemohla pomoct. Zde bych jednorázovky používala s naprosto čistým svědomím :hug:
Pevné nervy přeju :kytka:

Evulina
Extra třída :D 14240 příspěvků 01.05.18 23:33
@pe-terka píše:
@Evulina ty brdo, látkovky na seniora, to si neumím představit. Ono i po větším miminku je to někdy dost nechutný, ale vyklepávat to a přepírat po dospělákovi :poblion: :poblion: Běžně tenhle emotikon nepoužívám, ale tady jsme si nemohla pomoct. Zde bych jednorázovky používala s naprosto čistým svědomím :hug:
Pevné nervy přeju :kytka:

No jo, ale mě nejvíc štve, že neexistuje pro seniory eko papírová varianta, jako pro miminka. Aspoň bych to mohla třeba střídat s těma na pojišťovnu, bylo by to alespoň o tu polovinu ekologičtější­..doufám, že to jednou někdo vymyslí tuhle variantu..nejde mi to na rozum, že v dneší době ještě něco takového neexistuje.. :zed:

Evulina
Extra třída :D 14240 příspěvků 01.05.18 23:34
@pe-terka píše:
Pevné nervy přeju :kytka:

Jinak právěže bych ty látkovky pro dospěláka taky už nedávala psychicky a popravdě ani časově..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Ježíš byl blázen, říká Curry. 5 faktů o rapujícím knězi ze svatby Harryho s Meghan

Svatba prince Harryho a jeho americké lásky Meghan Markle je za námi.... číst dále >

Američtí Homolkovi: Rodina Meghan zůstala za zdí, na svatbě by dělali ostudu

Zatímco rozvedená americká herečka Meghan Markle, nově známá jako vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama