Plenky Dollano - jsou Eko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

matkaiva
Povídálka 21 příspěvků 01.05.18 22:16
Plenky Dollano - jsou Eko?

Nemáte prosím někdo zkušenost s tím, jak moc EKO jsou Dollano baby? Našla jsem je v Dr.Max. V popisu stojí tohle: Jsou extra prodyšné, jemné a současně i velmi ekologické. Jsou vyráběny bez latexu a dalších škodlivých látek. Plenky nejsou bělené chlórem a jsou velmi šetrné k jemné pokožce děťátka… látkuju a řeším ekovariantu na dovolenou. Tak by mě zajímalo, jestli jsou rozložitelné… to, že miminko vyprodukuje za plenkovací období až 2tuny odpadu mě dost děsí, zejména při představě, že je většina plen téměř nerozložitelná…
Dík za odovědi ;)

Nejnovější recenze z kategorie Pleny a přebalování

Reakce:

Zkai
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 43 inzerátů 01.05.18 22:21

Jestli jsou ekologické to nevím, ale horší plíny jsem ještě nepotkala.

lampicka11
Závislačka 3416 příspěvků 2 inzeráty 01.05.18 22:23

Me by zajímalo které pleny jsou belene chlorem a obsahuji latex 8o :think:
Snad žádné ne :lol:

Zkai
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 43 inzerátů 01.05.18 22:30

A jako vrchní vrstvu maji igelit

Evulina
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 01.05.18 23:01
@novakova.t píše:
Me by zajímalo které pleny jsou belene chlorem a obsahuji latex 8o :think:
Snad žádné ne :lol:

No klasický jednorázovky bělené chlorem jsou. Latex nevím..

Jinak teda já sice děti látkovala střídavě s eko jednorázovkama, ale co naplat, když se ještě staráme o seniora na plenách. Zaprvé teda žádná seniorská ekovarinata v papírové podobě neexistuje, za druhé by to stálo moře peněz a klasiku máme na pojišťovnu a za třetí prý se dají nechat ušít na zakázku látkovky, ale popravdě to už bych nedávala psychicky, prát ty velké jednorázovky a dostávat z toho mnohonásobně větší množství odpadu. Ty na pojišťovnu jsou sice docela na houby a často protečou, ale prostě to jinak u nás nejde, to už bych se z toho zbláznila. Peru pořád tuny věcí, do toho dvě děti, hospodářství..ale teda ten odpad, za chvíli popelnice plná, to je děsný.. :zed: :zed:
Kompenzuju to aspoň jinak a snažím se o co nejnižší spotřebu plastů, nakupuju v bezobalových prodejnách atd..

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16514 příspěvků 01.05.18 23:14

@Evulina ty brdo, látkovky na seniora, to si neumím představit. Ono i po větším miminku je to někdy dost nechutný, ale vyklepávat to a přepírat po dospělákovi :poblion: :poblion: Běžně tenhle emotikon nepoužívám, ale tady jsme si nemohla pomoct. Zde bych jednorázovky používala s naprosto čistým svědomím :hug:
Pevné nervy přeju :kytka:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 01.05.18 23:33
@pe-terka píše:
@Evulina ty brdo, látkovky na seniora, to si neumím představit. Ono i po větším miminku je to někdy dost nechutný, ale vyklepávat to a přepírat po dospělákovi :poblion: :poblion: Běžně tenhle emotikon nepoužívám, ale tady jsme si nemohla pomoct. Zde bych jednorázovky používala s naprosto čistým svědomím :hug:
Pevné nervy přeju :kytka:

No jo, ale mě nejvíc štve, že neexistuje pro seniory eko papírová varianta, jako pro miminka. Aspoň bych to mohla třeba střídat s těma na pojišťovnu, bylo by to alespoň o tu polovinu ekologičtější­..doufám, že to jednou někdo vymyslí tuhle variantu..nejde mi to na rozum, že v dneší době ještě něco takového neexistuje.. :zed:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 01.05.18 23:34
@pe-terka píše:
Pevné nervy přeju :kytka:

Jinak právěže bych ty látkovky pro dospěláka taky už nedávala psychicky a popravdě ani časově..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový fotbalový boss na obzoru? Zemanův kancléř Mynář si chce koupit Slovácko

Fotbalové Slovácko letos patří mezi nejhorší týmy v české nejvyšší soutěži.... číst dále >

Focení pro Playboy Evy Decastelo: Děti moje nahota nudila, kamínky šíleně bolely

Moderátorka a herečka Eva Decastelo (40) patří mezi největší kosti českého... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >