Nejjednodušší látkování

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tedeira
Stálice 92 příspěvků 15.04.18 10:16
nejjednodušší látkování

Ahoj,

můžete mi prosím někdo poradit, jaký je nejjednodušší způsob používání látkových plenek? Co je dobré koupit, jsem absolutní amatér, vůbec nic o tom nevím, používám papírovky, akorát teď se synkovi udělal ekzém na zadečku, tak bych chtěla používat něco, co bude trochu větrat do té doby, než se to vyhojí…, ale jak už jsem psala, jsem úplný amatér a tady je hrozně diskusí, které nemám čas celé číst a hlavně u těch látkovek zůstat nechci, chci je jen na toto přechodné období, tak kdyby se tu našel někdo, kdo by mi úplně po lopatě poradil co a jak, hlavně jaké látkovky koupit, jaké kalhotky, pak jsem pochytila, že se tam ještě dávají nějaké savé papírky, tak jaké, mám doma látkovky úplně klasické, tak jestli použít ty nebo jiné, co se nejjednodušejí váže apod., děkuji moc za případně rady :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 2 inzeráty 15.04.18 10:25

Pokud u toho nechces zustat, tak se nemuzes ptat po nejjednodussim zpusobu, ale po nejlevnejsim. Pokud tedy nechces utratit x tisic za vybavu, kterou budes pouzivat jen treba mesic.
Radila bych kouput jen 3 svrchnaky a davat do nich obyc ctvercovky. Ty predpokladam doma mas. Muzes baleni dokoupit, at jich je vic. Nebo lze pouzit i stary rucniky, frote zupany apod. Jediny, co asi nenjades doma jsou ty svrchnaky. I kdyz i to bych dokazala nouzove vymyslet :)

Anais
Kelišová 5590 příspěvků 27 inzerátů 15.04.18 10:35

Nejlevnější varianta čtversovky a tak 3× svrchňáky a máš látkování za pár kaček a i údržbově na pohodu Teď na jaře v létě ti plínky za den uschnou Doporučuju Extra kvalitu od Libštátu

tedeira
Stálice 92 příspěvků 15.04.18 10:40

Děkuji, takže 3 svrchní kalhoty a do toho prostě jen čtvercovku bez těch papírků nebo co to je?:), a tu čtvercovku musím složit do toho novorozeneckého skladu, nebo stačí jen nějak nahňácat :)?

Michalka80
Kelišová 5649 příspěvků 15.04.18 10:50

Ja davala 2 pleny slozene jako obdelnik, zadne specialni baleni. Na to separacni vlozku (to je ten papirek :lol: doporucuju, plena neni pak tak spinava) a na to svrchnaky poppolini wrap, jsou prodysne… no, ale prebalovala jsem skoro kazdou hodinu… pokakane pleny vymachat v teple vode, namydlit zlucovym mydlem (maji v dm), nechat pusobit klidne pul dne a pak zase v teple vode, aby na plenach nebyly zlute skvrny a pak vyprat v pracce :mavam:

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 1 inzerát 15.04.18 10:56

@tedeira koukni na YouTube na nejaka delsi videa, kde jsou dohromady popisovany a ukazovany ruzne zpusoby. Video mi přijde na pochopení nejjednodušší, hlavně si hned pod ruznym názvoslovím predstavis, o co jde ;)

Michalka80
Kelišová 5649 příspěvků 15.04.18 10:58

Edit: stejny prispevek dvakrat pardon :oops:

Příspěvek upraven 15.04.18 v 11:02

Michalka80
Kelišová 5649 příspěvků 15.04.18 11:00

Svrchnaky popolini popowrap, plena do obdelniku a zlucove mydlo :palec:

tedeira
Stálice 92 příspěvků 15.04.18 11:12

@Michalka80

děkuji, toto bude asi úplně nejjednodušší, to jsem potřebovala :D, a děkuji i všem ostatním :kytka:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 15.04.18 11:22

Separacky neřeš, jsou uplne zbytecne. Idealne kup par kvalitních čtverců (např. Kikko staré časy) a 2-3 PUL. U starších děti je mozne dat plenku jen jako obdélník, u malých plne kojenych miminek doporučuji spíše ten novosklad, jinak budeš stále převlékat a prat. Připadne je mozne látkovou plenku vložit přímo do jednorázovky a na svrchnaky se uplne vykašlat.

tedeira
Stálice 92 příspěvků 15.04.18 11:59

@Agneth
děkuji, co je to PUL? syn má 9 měsíců, ale kojí se pořád hodně, plena do jednorázovky mi přijde zbytečná ne? potřebuji, aby to luftovalo :)

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 15.04.18 12:38

@tedeira pul je svrchní plena s polyuretanovou zátěrkou, díky ktere kalhotky neprotecou. Když nebudeme brát v potaz igelitové neprodysne kalhotky, ve kterých jsme trávily plenkove období uz my, je to ta nejlevnější verze. (I kdyz v případě 3 ks take ne uplne za hubičku).
Kdybys chtěla co nejprodysnejsi svrchní kalhotky, musela bys sáhnout po vlnenych svrchnacich. Ty luftujou nejlépe.
Na druhou stranu si myslím, že kdybys místo tech PUL pouzila jednorázovky větší velikosti, posloužily by dost podobne. Take nejsou vetsinou uplne neprodysne.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1882 příspěvků 15.04.18 14:50

Pokud je priorita, aby to větralo, tak za mě určitě svrchní kalhotky vlněné, popř. flees. Vlněné je třeba naimpregnovat lanolinem, ale to není nic složitého. PULky jsou svrchní kalhotky s PUL zátěrem, který je prodyšný a přitom nepropustí vlhkost, ale větrají mírně méně než právě ty vlněné kalhotky. Rozhodně NEKUPUJ takové ty klasické svrchní kalhotky na plenku za pár korun z dob tvého dětství, jak se dodnes ještě někde prodávají v baby potřebách - to by bylo z bláta do louže, v papírovce igelit, tyhle kalhotky jsou zase guma.

Takže za mě: dvoje až troje kvalitní svrchní kalhotky (pohledej po bazarech), do nich látkové čtvercové pleny (zaručeně nejlepší, ale i nejdražší, jsou Kikko Staré časy, mívají je i v DM), k tomu snappi sponku, kterou sepneš plenku, když ji nebudeš dávat jen narovno (na menší miminko nutnost) a za mě teda určitě i ty separační plenky (jednorázové, celulózové pro kojence, viskózové po zavedení příkrmů).

Lendeš
Kelišová 5422 příspěvků 15.04.18 15:12

K těm separačním plenkám/vložkám­..zrovna ty celulózové bych nepoužívala u ekzému. Jemnější k pokožce jsou třeba separačky na bázi kukuřičného škrobu.

tedeira
Stálice 92 příspěvků 16.04.18 16:40

@SlečnaDahlia

děkuji, no a ty poppolini wrap nejsou prodyšné?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se Monika Babišová dostala mezi pět nejlépe oblečených manželek státníků

Monika Babišová (44) po návštěvě Paříže, kde si desítky hlav států i vlád... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >