pleny

Anonymni
15.1.04 13:28

pleny

Ahoj holky,

na kontrole kyčlí ve 14 dnech jsme s mým broučkem byli v Praze. Doktor mi řekl, že přes jednorázové pleny již látkové dávat nemusím. Teď jsme se přestěhovali a na kontrole v 6 týdnech mi pro změnu řekli, že látkové pleny dávat musím. Jaké máte prosím kdo zkušenosti. Děkuju Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

354
15.1.04 14:57

pleny

Ahoj Hanko,

řešila jsem přesně tenhle problém letos v létě, a po zralé úvaze, když jsem zjistila, že řada ortopédů doporučuje široké balení bez rozdílu všem dětem, rozhodla jsem se je svému mrňousovi i nadále nedávat, hlavně proto, že byly ty ukrutný vedra a měl toho i tak dost. Nezbytné je to u dětí, kde se nějaký problém vyskytl, a případně také máte-li v rodině nějaké podobné problémy. Jinak si myslím, že to nutné není, Tadeáškovi je teď skoro devět měsíců, a na kontrole ve 3 nás pochválil, jak má pěkný nožky a vyvinutý jadýrka:-) Konečný rozhodnutí je ale jen na Tobě!

Měj se hezky!

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.1.04 16:12

pleny

Ahoj,

když jsem zjiš´tovala, kam budu s naší holčičkou chodit na kontroly kyčlí, řekla mi kamarádka, že pokud mi nevadí dávat vždy široké balení, tak mám chodit k nám do nemocnice, jinak mi doporučila ortopeda, který široké balení doporučuje jenom když je to zapotřebí. Samozřejmě chodíme k němu.

V dnešní době, kdy mohou lékaři na ultrazvuku průběžně sledovat vývoj kyčlí, mi připadá zbytečné dávat široké balení všem dětem bez rozdílu.

Dáváme jenom jednorázovou plínku a zatím se Alence kyčle vyvíjejí naprosto normálně.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.1.04 21:49

pleny

Zdravim,

na kontrole kyčlí můj jsem se dozvěděla pouze, že 5 týdenímu synkovi mám dávat navíc jednu hadrovou plenku a cvičit. Jako „vzorná“ matka jsem to vydržela dvě hodiny. Malej nemohl zvedat nožičky a tím uvolňovat prdíky. Zůstat u této rady je za trest pro mého syna a mne. Uvidíme na další kontrole.

• Nahlásit
  • Citovat
454
15.1.04 21:57

pleny

Ahojky,

hroutila jsem se uplně stejně. Náš Kubík na 3měsících neměl jadýrka a já se už hotovila, že ho budu poutat do plen nebo dokonce do strojků, tak jak pečlivě ukazoval Dr.Blažej v Nemocnici…

Ortoped mi sdělil, že tyhle věci už se dávno nedělají, doporučil jen cvičit(to jistě víš jak, jistě tě taky poučili) a hlavně dítě nenutit a nepomáhat mu stoupat. Logicky jsem asi pochopila, že stoupat si bude, až budou jadýrka vyvinutý, jinak ho nohy neunesou.

A ono fakt. Kuba sám stál od 10m a rozeběhl se na 13m.

Na kontrole jadýrka super.

NAkonec jsem si řekla, že vše zlé je pro něco dobré, nepoznala jsem bolest zad, tak jak ostatní maminky, Kuba za ruce nikdy nechodil, jednoho dne proste presel pokoj sam

:-P

Tak v klidu a doporucuju hlavne neflakat to cviceni

papa Klara a Kubik (15m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama