Kočárek Forest od firmy Jané

155
12.1.04 09:21

Ahojte,

chtěla jsem jen poprosit o poznatky a zkušenosti s kočárkem Forest od firmy Jané. Moc se nám tento kočárek líbí, ale ráda by jsem si předem získala více informací o možných nevýhodách. Zatím jsem moc názorů k tomuto kočárku nenašla. Děkuji za vaše odpovědi.

Tanina 21+3tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
12.1.04 09:50

Ahoj, nemám přímou zkušenost s tímto kočárkem, zatím vybírám jen „předběžně“, ale rovněž se mi tento velmi líbí a byl mi i doporučen, neboť jsem neváhala a zažádala si přes internet o radu, jaký kočárek mám zvolit, potřebuji-li jezdit ve městě i po lese, autem, autobusem i výtahem, a vynášet ho i s mimi do třetího patra bez výtahu. Zároveň měl být pohodlný a dostatečně velký a bezpečný i pro samotné miminko. A kvůli mě (jsem malá a slabá) i lehký. Nejlépe vyšel na základě spousty mých požadavků právě Jane Forest. Podívej se na www.kocarky.com. Majitelka - paní Daniela je velmi vstřícná, na e-dotaz reaguje ještě týž den, myslím, že ti dobře poradí. A kočárek Jane Forest na těchto stránkách najdeš taky.

Iva

• Nahlásit
  • Citovat
155
12.1.04 10:16

Ahoj Ivo,

děkuji za radu, řešíme stejný problém…sice nejsem malá a drobná, ale budu s kočárem dvakrát denně venčit psy (dohromady 70kg) takže chci kočár do terénu a do města, tedy hlavně lehký. Navíc musí být hodně skladný…kufr krátké Fabie zaberou psiska. Takže je i výhodou, že je tak variabilní a na krátké návštěvy stačí autosedačka a podvozek. Také by měl být dost prostorný…mimi po nás asi nebude nejmenší. Zatím se tedy jeví Forest jako ideální… vyzkoušela jsem ho i u kamarádky, byl baječný, ale má ho jen krátce na to aby se ukázaly eventuální vady. Jinak jsme se ptali v prodejně www.handypraha.cz, kde je moc milá paní a vše nám ke kočárkům ochotně vysvětlila.

Tanina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.1.04 10:27

Takže vlastně víš vše, co se dá :-DDD. Přesto nebo právě proto bych zkusila ještě zadat dotaz na www stránky, které jsem ti napsala - pokud popíšeš (i velmi obšírně), co od kočárku očekáváš (co má vydržet, jaký terén, rozměry, váha, prostor pro miminko…), uvidíš, jaký bude výběr. Projela jsem i stránky v AJ, všude tento kočár velmi chválí a ve světě vychází podle mých přepočtů výrazně dráž....... Hodně štěstí při výběru kočárku a následném používání.....

Iva

• Nahlásit
  • Citovat
4
23.3.04 22:12

Kočárek Jane

Ahoj,
mám kočárek Jane už 3 měsíce a musím říct, že je super!

Pořídila jsem si podvozek Carrera C- je to takový jakoby golfový podvozek, je super lehký, skladný, lehce složitelný a hlavně dobře ovladatelný, protože přední kola se dají otáčet do stran.
Jsem hodně aktivní maminka, mám 2pejsky takže běhám neustále někde venku, denně jezdím autem, v únoru jsem byla s tímto podvozkem i na horách. Sníh zvládal skoro stejně dobře jako kamarádky sportovní tříkolka, ale samozřejmě není určen do takových extrémů v jakých jsem s ním jezdila. (Byla jsem s ním už i v lese). Obvzlášť v obchodech mezi regálama oceňuju přední otočná kola, v případě že jedu taxíkem ani na dispečinku neříkám, že jedu s kočárkem protože složení je super rychlé (jen se do toho jakoby kopne a je to) a složený podvozek se dá na stojáka postavit na místo vedle řidiče( i do Felicie).
Pořídila jsem si klasickou hlubokou korbyčku, která se velice jednoduše sundá i autosedačku, která se stejně jednoduše připevní na podvozek. To využívám hlavně, když různě popojíždím autem. Nemusím tak vůbec autosedačku nosit v ruce.
Korbyčka má polohovatelné ležení takže můžete mimču trochu zvednout hlaviču. Další výhodou je že korbyčka je homologovaná i do auta, dá se připevnit pásy, je polstrovaná proti nárazu v oblasti hlavičky a uvnitř korbyčky je pás na připevnění dítěte. Takže na delší cesty má Kryštof pohodlíčko, teď jedem na hory do Itálie, takže nemusím 3měsíčního prcka nutit sedět 7 hodin v sedačce!
Pokud potřebuju kočárek někam vynést, není problém. Vážím sice 58kilo ale unesu ho pár schodů i s korbyčkou a podvozkem. Samozřejmě je jednoduší a lehčí sundat korbu a více schodů vyšlapat na dvakrát.
Další výhodou je že se sním všude vejdu i do malého výtahu, až mě někdy překvapí, že projedu.
Jinak součástí toho podvozku je sportovní sedačka, takže až bude Kryštof větší je to jako sporťák kříženej s golfáčema.
Opravdu jsem s ním moc spokojená a hlavně ho mám v super designu (světlounce zelená s oranžovou), takže je moc pěknej.
Ještě jsem na něm nenašla chybu, takže ho vřele doporučuju.

Hodně štěstí při výběru přeje Sonia. :lol:

P.S. kupovala jsem ho v BENĚ ve vršovicích, kde mi ho prodavač pomohl skvěle vybrat. Řekla jsem mu co od kočárku potřebuju a on mi poradil tenhle typ a značku. A navíc má tahle prodejna ve Zlatejch stránkách takový slevový kupon (zelené stránky na začátku) takže můžeš něco ušetřit. Už si nepamatuju jestli to je 5 nebo 8% ( možná i 10%, teď už fakt nevím).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
24.3.04 09:49

Ahoj Sonio,

super vyčerpávající zpráva, zase jsi mě nalomila na tento kočárek. Já o něm slyšela, že je sice bezva lehký, ale nestabilní. Zkrátka živější mimi by ho prý mohlo překlopit. Co ty na to?
Díky tomu jsem začala uvažovat o kočárku značky Knorr, ale teď tedy zase nevím..... popsala jsi ho super, zdá se, že splňuje všechno, co od kočárku potřebuju.....
Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
24.3.04 10:25

Ahojky,
téma správný výběr kočárku,je u nás na denním pořádku už asi dva měsíce.Už jsem jich viděla a vyzkoušela tolik,že začínám ztrácet přehled o všech značkách.Nicméně požadavky: lehký,skladný(musí se vejít do kufru krátké Fabie),při tom prostorný,s autosedačkou a k tomu stabilní,dobře odpružený atd.,tak zatím vyhrává Knorr Nanny 4,u nás tady ta značka není moc prodávaná,ale to co jsem si o ní zjistila,třeba www.depemo.cz, jak u nás tak v Německu,tak si myslím,že je to bezpečný a hezký kočárek. Přuji hodně štěstí při výběru. Míša 22+4 tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
24.3.04 13:38

kočárek JANE

AHOJ IVO,

Ten můj typ podvozku CARRERA C je teda dobře stabilní, pravda malému jsou zatím jen 3měsíce, ale vzhledem k tomu, že jej neustále řídím jen jednou rukou (v druhé mám 2vodítka s hodně živejma pejskama, každej má 10kilo a chce jít jiným směrem - zkrátka chodící cirkus ) si myslím,že je stabilita dobrá.
Nemám, ale zkušenost s podvozkem Forest je jasný, že tříkolka je asi méně stabilní.
Jinak, začátkem týdne jsem byla v BENĚ ve vršovicích, kde jsem ho kupovala a vím, že ho tam mají vystavený. Tak se na něj koukni na živo.
Původně jsem taky koukala na KNORR, ale dle mně jsou složitěji skládací a těžší, což zase může znamenat že je stabilnější?
No každopádně hodně štěstí při výběru, není to vůbec lehký rozhodování. :roll:
Ahoj Sonia

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
24.3.04 14:04

Sonio, ještě jednou díky. To znamená, jestli ti správně rozumím, že máš podvozek Carerra a ostatní součásti Jane Forest?
Díky
I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.3.04 21:59

Ahoj,
ja mam kocarek Jane- Powertrack (rozdil je jen v prednim kole, neni otaceci). Mimco se mi narodilo v cervenci (je ji ted 8 mesicu) a protoze je malinka (ma 6,5 kg) do kocarku - korbicky se stale vejde. Ale musela jsem odloupnout polystyren kolem hlavicky (v horni casti kocarku). I prez to, jak je mala, se tam s kombinezou a ve fusaku takrka nevesla. Vyrobce jsou Spanele a zrejme dite v kombineze a ve fusaku je pro ne neznamy pojem. Navrch nase mimco rado spi na brise a trvalo mi dost dlouho nez jsem ji naucila v kocare spat na zadech (udrncat)… Zaroven se mi kocarek pro jizdu v terenu zda velmi tvrdy - dite v nem vyslovene nadskakuje. Takze vychazka lesni cestou je slusny vykon pro matku i dite - dite je naklepane jako rizek, matka si procvici svalstvo na rukou poponasenim a nadlehcovanim kocaru na nerovnostech a oci hledanim cesty bez kaminku apod… Jizda na chodniku/silnici je samozrejme ok. Tedy je vyborny i pro brusleni. Co je obrovskou prednosti je vaha kocarku - unesu ho bez problemu sama! To je velka vyhoda, pokud jako ja bydlite na konecne a casto cestujete MHD. Kocar snadno vnesu i vynesu z autobusu i tramvaje. Dalsi nevyhodou je podle mne barva vnitrniho potahu. Snehobila! Navrch material, ze ktereho je usity je take nesikovny. Da se vyprat, ale ani po vyprani nezmizi cucky, ktere se tam vytvorily ihned na zacatku pouzivani. A velmi snadno se zatrhava. A to nemam starsi dite, ktere by kocarek neustale osahavalo. A nase mimi je zatim zasunute ve fusaku, tak ho take moc neotlapkava. Usila jsem si tedy novy barevny potah a jsem s nim spokojena :-))) . Navrch jsem si do nej nasila kapsu, takze konecne mam kam dat klice a mobil… Tim jsem i narazila na problem, kam dat plastenku nebo sit, pokud nemate jako ja takovou tu specialni tasku na kocar. Pouzivam batoh, ale na bezne prochazky ho nenosim. A kdyz dam plastenku dolu, tak mi zabere 1/3 sitky napr pro nakup…
Predni brzda je vyborna vec, moc se mi osvedcila. A jeste jsem zapomnela vyjmenovat jednu prednost Jane korbicky: zvednutelna cast pod hlavickou. Tak to vyuzivam uplne nejvic - je to super pro jizdu z jakehokoliv kopce (vcetne v autobusu apod.) a navrch mimco z kocaru i vidi = nerici, ze nic nevidi.. .
Zatim jeste nebudu prehazovat korbicku za sportak. Povazuji korbicku za vic praktickou - takovy maly „nakladacek“.
A jeste jsem si vzpomnela na vyhody: plastova korbicka ani ve vetru a desti nepromokne a neprofoukne, velmi se osvedcila i jako samostatny prenaseci dil i jako postylka (napr. navstevujeme tak kamarady i ve vecernich hodinach + cestujeme na vikend apod.)
To ze se snadno prehazuje za autosedacku, nemusim zduraznovat. Tak asi opravdu jedina vaznejsi vyhrada je ta tvrdost. A samozrejme, pokud budes mit vetsi mimi, tak velikost - ale to neni problem jen tohoto kocarku.
Nestabilni se mi uplne nezda, a starsi dcera se prevrhla v klasickem 4 kolovem kocarku tak, ze mi „skocila“ radostne naproti a i kdyz byla na ksirkach, tak kocar prevrhla…
V poslednich 2 mesicich si Forest koupily 2 me kamaradky. Urcite je ovladani snazsi nez s nasim pevnym prednim koleckem, ale kocarek je zase delsi - tak jde asi o prostor, ktary zabere. Jinak jsou s nim obe take spokojene.
A pani z Handy? Je opravdu (resp. obe, vcetne majitele) ochotna. Jen jsem s ni narazila na problem pridelavani autosedacky. Myslim, ze sedacku Jane nikdy do auta nepridelavala, protoze by jinak netvrdila veci, ktere odporovaly navodu (a me praxi) - zastihla jsem ji, jak nejakemu tatinkovi, vysvetlovala uplne spatne, jak na to… Ale treba se uz poucila :-)) Opravdu jsou jinak velmi mile. Myslim, ze pridelavani autosedacky je zbytecne nesikovne a zdlouhave. A uplne nesedi dobre na sedadle - alespon naseho passata. Do Volva nejde vubec pridelat (nestaci delka pasu- opravdu praxi mam proverene!). A pokud ji pridelavate podle navodu, novorozenec v ni takrka „stoji“ = samozrejme se hrouti. A i ted v 8 mesicich ma sedacka lepsi polohu, kdyz ji u operadla sedadla podlozim polstarem = dite pak polosedipololezi, tedy nehrouti se kdyz usne apod. Zda se mi to i jako bezpecnejsi pri narazu nebo prudkem brzdeni - neni to takova zatez na hlavicku…
Ahoj a preji stastnou ruku pri nakupu! Lida

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama