Pletení - návod na vzor

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pannda
Kelišová 6600 příspěvků 35 inzerátů 07.09.18 16:36
Pletení - návod na vzor

Děvčata, která mi poradí návod na dvoubarevný vzor na šálu? Oprašuji pletení, ale potřebuji pružný vzor tak jak je na obrázku, tedy bílošedý, oboustranný, aby se na obou stranách střídali barvy..Je to chytový vzor?
Platím zlatem!! děkuji

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 07.09.18 16:57

jo, to vypadá na chytovy vzor (brioche/bramborový radek). ja osobně mam rada sály pletené tzv. paranou technikou, jsou extrémně jemné a nadychane. každopádně na klasické vzory doporucuju větší jehlice nez je uvedeno, ať je uplet lehčí.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 07.09.18 16:58

jo a k tomu návodu - na youtube jich ma docela hodne katrincola, nebo garnstudio.com - ty mam nejraději. i ty jejich prize Drops :srdce:

Novire
Neúnavná pisatelka 19837 příspěvků 07.09.18 17:05

Taky bych rekla, že je to brioche.

Příspěvek upraven 07.09.18 v 17:05

pannda
Kelišová 6600 příspěvků 35 inzerátů 07.09.18 17:05
@Marie432875 píše:
jo a k tomu návodu - na youtube jich ma docela hodne katrincola, nebo garnstudio.com - ty mam nejraději. i ty jejich prize Drops :srdce:

Katrincolu jsem zhlédla, já potřebuji vědět, jak docílím střídání barev. Ale děkuji.
Páraná technika je co?

pannda
Kelišová 6600 příspěvků 35 inzerátů 07.09.18 17:08
@Novire píše:
Taky bych rekla, že je to brioche.Příspěvek upraven 07.09.18 v 17:05

No, u tohodle vzoru jsou žebra barevně vždy jen na jedné straně

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 07.09.18 17:28

Taky mi to přijde podle obrázku jako brioche, ale dělala jsem ho jen do kruhu, rovně mi to ze dvou barev přišlo příšerně složité

Novire
Neúnavná pisatelka 19837 příspěvků 07.09.18 18:32

No a není tam ten bílý pruh jen naháčkovaný? :think:

pannda
Kelišová 6600 příspěvků 35 inzerátů 07.09.18 19:01
@Novire píše:
No a není tam ten bílý pruh jen naháčkovaný? :think:

Určitě ne

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 07.09.18 21:30

https://www.youtube.com/watch?…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 07.09.18 21:34
@pannda píše:
Katrincolu jsem zhlédla, já potřebuji vědět, jak docílím střídání barev. Ale děkuji.
Páraná technika je co?

zkus zadat do googlu ,,dvoubarevný brioche”, snad ti bude nejaky návod vyhovovat (ja treba některé navody naprosto nechápu, podle jiného to zvládnu levou zadní). paraná technika - nahodis např. 20 ok, upletes 1 radek hladce, v další rade nahodis mezi všechna hladká oka 1 oko obrace (mas tedy 39 ok hl/ob, krajova jsou hl). a ted proste pleteš hl/obr, do cca 1/3 celkové délky (na šálu 1 m potřebuješ cca 30-40cm), v poslední řadě vypustis všechna nahozena oka (ty cos nahazovala jako obrace) a uzavres. a ta vypuštěna očka jakoby vypares, uplet zridne, prodlouží se, šířka se moc nezmění.

pannda
Kelišová 6600 příspěvků 35 inzerátů 07.09.18 22:02
@sinapis.alba píše:
https://www.youtube.com/watch?…

Vím, ale to není přesně ono ..já nevím jestli jde žebrový vzor z obou stran tak, aby se střídali barvy vedle sebe

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 08.09.18 09:42

@pannda v tom brioche se střídají, z jedné strany je vystouplá jedna barva a z druhé ta druhá a dělá to svislé pruhy (a když jsem to spletla, měla jsem dokonce jednu stranu celou růžovou a druhou bílou :mrgreen: ), jinak mě žádný podobný vzor nenapadá.. zkusím vložit fotku, jak to vypadalo, když jsem pletla

pannda
Kelišová 6600 příspěvků 35 inzerátů 08.09.18 10:30
@sinapis.alba píše:
@pannda v tom brioche se střídají, z jedné strany je vystouplá jedna barva a z druhé ta druhá a dělá to svislé pruhy (a když jsem to spletla, měla jsem dokonce jednu stranu celou růžovou a druhou bílou :mrgreen: ), jinak mě žádný podobný vzor nenapadá.. zkusím vložit fotku, jak to vypadalo, když jsem pletla

Ano, přesně takový Brioche vzor je. Na tom sněhuláku to bude samozřejmě strojově dělaná šála, ale tam se střídají barvy vedle sebe na jedné i druhé straně.. děkuju!

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1125 příspěvků 08.09.18 12:13

aha, když jsem si to hodně zvětšila, tak jsem si teprve všimla, jak to vypadá.. pořád mi to připadá jako brioche nebo podobný postup, ale muselo by se nějak vychytat, za kterou přízi to kdy vzít.. už je to dlouho, ale pokud si pamatuju, tak se pletlo z minulé řady, a když se pečlivě vypreparuje jen jedna barva, tak to udělá takhle čistě barevné proužky, takže by se asi dalo na každé žebro vytáhnout tu požadovanou barvu.. já to asi budu muset zkusit, nějak mě začalo zajímat, jestli to vůbec jde :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Anorexie je zpět? Bučková zazářila na mole a hned byl oheň na střeše!

Modelka Eliška Bučková (29) se po letech vrátila na prkna, která znamenají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >