Reklama

Pletení - návod na vzor

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 07.09.18 16:36
Pletení - návod na vzor

Děvčata, která mi poradí návod na dvoubarevný vzor na šálu? Oprašuji pletení, ale potřebuji pružný vzor tak jak je na obrázku, tedy bílošedý, oboustranný, aby se na obou stranách střídali barvy..Je to chytový vzor?
Platím zlatem!! děkuji

Reklama

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 07.09.18 16:57

jo, to vypadá na chytovy vzor (brioche/bramborový radek). ja osobně mam rada sály pletené tzv. paranou technikou, jsou extrémně jemné a nadychane. každopádně na klasické vzory doporucuju větší jehlice nez je uvedeno, ať je uplet lehčí.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 07.09.18 16:58

jo a k tomu návodu - na youtube jich ma docela hodne katrincola, nebo garnstudio.com - ty mam nejraději. i ty jejich prize Drops :srdce:

Novire
Neúnavná pisatelka 19797 příspěvků 07.09.18 17:05

Taky bych rekla, že je to brioche.

Příspěvek upraven 07.09.18 v 17:05

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 07.09.18 17:05
@Marie432875 píše:
jo a k tomu návodu - na youtube jich ma docela hodne katrincola, nebo garnstudio.com - ty mam nejraději. i ty jejich prize Drops :srdce:

Katrincolu jsem zhlédla, já potřebuji vědět, jak docílím střídání barev. Ale děkuji.
Páraná technika je co?

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 07.09.18 17:08
@Novire píše:
Taky bych rekla, že je to brioche.Příspěvek upraven 07.09.18 v 17:05

No, u tohodle vzoru jsou žebra barevně vždy jen na jedné straně

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 07.09.18 17:28

Taky mi to přijde podle obrázku jako brioche, ale dělala jsem ho jen do kruhu, rovně mi to ze dvou barev přišlo příšerně složité

Novire
Neúnavná pisatelka 19797 příspěvků 07.09.18 18:32

No a není tam ten bílý pruh jen naháčkovaný? :think:

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 07.09.18 19:01
@Novire píše:
No a není tam ten bílý pruh jen naháčkovaný? :think:

Určitě ne

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 07.09.18 21:30

https://www.youtube.com/watch?…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 07.09.18 21:34
@pannda píše:
Katrincolu jsem zhlédla, já potřebuji vědět, jak docílím střídání barev. Ale děkuji.
Páraná technika je co?

zkus zadat do googlu ,,dvoubarevný brioche”, snad ti bude nejaky návod vyhovovat (ja treba některé navody naprosto nechápu, podle jiného to zvládnu levou zadní). paraná technika - nahodis např. 20 ok, upletes 1 radek hladce, v další rade nahodis mezi všechna hladká oka 1 oko obrace (mas tedy 39 ok hl/ob, krajova jsou hl). a ted proste pleteš hl/obr, do cca 1/3 celkové délky (na šálu 1 m potřebuješ cca 30-40cm), v poslední řadě vypustis všechna nahozena oka (ty cos nahazovala jako obrace) a uzavres. a ta vypuštěna očka jakoby vypares, uplet zridne, prodlouží se, šířka se moc nezmění.

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 07.09.18 22:02
@sinapis.alba píše:
https://www.youtube.com/watch?…

Vím, ale to není přesně ono ..já nevím jestli jde žebrový vzor z obou stran tak, aby se střídali barvy vedle sebe

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 08.09.18 09:42

@pannda v tom brioche se střídají, z jedné strany je vystouplá jedna barva a z druhé ta druhá a dělá to svislé pruhy (a když jsem to spletla, měla jsem dokonce jednu stranu celou růžovou a druhou bílou :mrgreen: ), jinak mě žádný podobný vzor nenapadá.. zkusím vložit fotku, jak to vypadalo, když jsem pletla

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 08.09.18 10:30
@sinapis.alba píše:
@pannda v tom brioche se střídají, z jedné strany je vystouplá jedna barva a z druhé ta druhá a dělá to svislé pruhy (a když jsem to spletla, měla jsem dokonce jednu stranu celou růžovou a druhou bílou :mrgreen: ), jinak mě žádný podobný vzor nenapadá.. zkusím vložit fotku, jak to vypadalo, když jsem pletla

Ano, přesně takový Brioche vzor je. Na tom sněhuláku to bude samozřejmě strojově dělaná šála, ale tam se střídají barvy vedle sebe na jedné i druhé straně.. děkuju!

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 08.09.18 12:13

aha, když jsem si to hodně zvětšila, tak jsem si teprve všimla, jak to vypadá.. pořád mi to připadá jako brioche nebo podobný postup, ale muselo by se nějak vychytat, za kterou přízi to kdy vzít.. už je to dlouho, ale pokud si pamatuju, tak se pletlo z minulé řady, a když se pečlivě vypreparuje jen jedna barva, tak to udělá takhle čistě barevné proužky, takže by se asi dalo na každé žebro vytáhnout tu požadovanou barvu.. já to asi budu muset zkusit, nějak mě začalo zajímat, jestli to vůbec jde :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama