Překlad návodu na háčkování

Anonymní
22.8.18 00:34

Překlad návodu na háčkování

Ahojk, prosím našel by se někdo hodný a přeložil mi návod na háčkovaného slona do češtiny? moc prosím děkuji! http://amigurumilacion.blogspot.com/…utorial.html

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
363
22.8.18 05:01
@Anonymní píše:
Ahojk, prosím našel by se někdo hodný a přeložil mi návod na háčkovaného slona do češtiny? moc prosím děkuji! http://amigurumilacion.blogspot.com/…utorial.html

Proč anonym? Na tom to nevidím nic strašnýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
22.8.18 06:38

co přesně chceš přeložit? ty základní zkratky jsou v pohodě, jsou tam i anglicky a francouzsky, zbytek se musí odkoukat :) nebo to jako chceš otitulkovat? s tím je hrozně práce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.18 06:40

Když jsem si překládala návody z angličtiny, tak to stačilo hodit do google translator. Můžeš to zkusit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
22.8.18 06:53

AM = magický kroužek, Pb = krátký sloupek, Pe = pevné oko, A = přidání oka, D = ubrání oka, Mp = polodlouhý sloupek, Pa = dlouhý sloupek, cad = řetízek, rep., v. = opakování, počet
a je jí krásně vidět pod ruce, takže se to z toho dá odkoukat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.18 09:00

@Obeli ježiši a proč ti to tak vadí??tyhle komenty nesnáším…bud se vyjádři k otázce nebo nepiš nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.18 09:01

@sinapis.alba to mi stačí,jen přeložit zkratky..zkoušela jsem na překladačích a nic moc mi to neříkalo.Děkuji moc!
Pro všechny už nekomentujte,je vyřešeno :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.18 09:22

@sinapis.alba ještě otázka co znamená ubrání a přidání oka?

• Citovat
  • Nahlásit
363
22.8.18 09:38

Protože si nemyslím, že je to tak závažný problém, aby byl anonymní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
22.8.18 10:00
@Anonymní píše:
@sinapis.alba ještě otázka co znamená ubrání a přidání oka?

přidání je, že do jednoho oka z minulé řady uháčkuješ dvě, ubrání, když naopak dvě sháčkuješ do jednoho - píchneš do prvního, protáhneš přízi - máš na háčku dvě smyčky, píchneš do druhého, protáhneš přízi - máš tři smyčky na háčku, nahodíš a protáhneš všema třema najednou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.18 11:48

@sinapis.alba díky,to sem si myslela že to bude 2ks a sháčkování,ale nebyla sem si moc jistá.Háčkuju už páŕ let,tak vím..ale tyhle překlady..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.18 12:05

@sinapis.alba tak mám to celé přeložené a jdu se na to vrhnout…je krásnej a děti si ho přejí,takže mě čeká 4× +manželovi do auta pro štěstí tzn.5kousku :mrgreen: :)

• Citovat
  • Nahlásit
2088
22.8.18 13:15

Jééé, taky tetramatka :mrgreen: z toho vždycky rostu, že musím všechno čtyřikrát, dělala jsem jednou taky slony, jen jinačí, první dva mě bavili, u třetího už jsem skřípala zuby, čtvrtý mi vyloženě lezl krkem a pátý pro dcery kamarádku byl jen s velkým přemáháním :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
andelka91
25.12.18 21:28

@sinapis.alba Ahoj,prosím moc o přeložení návodu děkuji :-)https://amigurumi.today/doc-mcstuffins-doll-crochet-pattern/

• Citovat
  • Nahlásit
2088
26.12.18 12:12

tááák.. píšou tam, že je potřebá háček 2 mm a 1.2mm a přízi yarnart jeanz nebo alize cotton gold (tu prodávají na prizealize . cz, tu druhou nevím) v příslušných barvách..
ch = řetízkové oko, st = stitch a znamená to jednak steh a jednak híčkované oko nebo sloupek, sc = krátký sloupek, inc = přidat, dec = ubrat, sl st=pevné oko, hdc = polosloupek, dc = dlouhý sloupek, tr = trojitý (dvakrát nahozený) sloupek, hdc inc = rozšíření - dva polosloupky do jednoho oka, dc-inc = dva dlouhé sloupky do jednoho oka, tr-inc = dva trojité sloupky do jednoho oka, exsc = zdvojený krátký sloupek
hlava je prostě koule - pravidelně se přidává a ubírá
vlasy jsou nejdřív polokoule, pak si dáte značku a od značky 26 krátkých sloupků, jedno řetízkové, zpátky 26, další tři řady stejně - bude pět řad krátkých sloupků, na konci páté řady udělejte krátké sloupky podél toho vzniklého výstupku, pak dvě pevná oka, aby se oddělil druhý výstupek.. ten bude 1 krátký sloupek, 1 polosloupek, 2 dlouhé sl do jednoho oka, 3 trojité sloupky, 2 dlouhé do jednoho, 1 polosloupek, 27 krátkých sloupků, pak další čtyři řady krátké sloupky
copánky: 6 krátkých sloupků do magického kroužku a pak pořád dokolečka, střídavě se přidává a ubírá podle návodu, na konci si nechte delší nit na přišití
oči a uši jsou jen kolečka, zbylé části těla jdou už celkem snadno vyčíst z návodu - nohy se uprostřed spojí třemi krátkými sloupky a dál se pokračuje po obvodu
snad to trochu pomohlo, teď jedu pryč a není už čas to podrobněji překládat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat