Plicní problémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janinka290401
Povídálka 45 příspěvků 09.01.19 13:45
Plícní problémy

Zdravím, dnes jsem byla u plicního lékaře, jelikož mě od dětství trápí při nemoci dlouhotrvající dusivý kašel. Nyní trvá téměř 2 měsíce, lékařka mi napsala žadanku na plicní. Spirometrii jsem měla 70%, ve zprávě je to napsáno jako středně těžká restrikce, dále jako diagnóza je: stp. resp. infektu, alerg. spolupodíl etiol. kašle pro resp. infektu. Nevíte co to znamená? Možná by bylo dobré zmínit, že problém je nejspíše dědičný, otec je těžký astmatik.

Reakce:
Lollitka
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 09.01.19 14:14

Stp. je status post (stav po) resp. infekt je respirační (dýchací) onemocnění, alerg. spolupodíl, že máš zřejmě nějakou alergii, já mám např. astma v alergickém terénu, mám alergii na roztoče, etiol. je etiologie, tedy původ. K té restrikci můžeš mrknout tady: https://www.wikiskripta.eu/…Repetitorium
Astma je obstukčního charakteru, tak bych řekla, že máš něco jiného, ale třeba mě někdo opraví v něčem, nejsem pneumolog.

Janinka290401
Povídálka 45 příspěvků 09.01.19 15:28

Děkuji za odpověď, ještě uvidíme, zítra jdu na odběr krve a poté za týden na kontrolu. Mám předepsaný Aerius, Levopront a inhalator Alvesco. :D

Lollitka
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 09.01.19 15:42

Tak uvidíš, já mám třeba zvýšené eosinofily, protože mám tu alergii. Aerius beru taky a Levopront jsem brala sirup v září na kašel. A inhalátor mám doma Ventolin, ale nepoužívám ho. Tak držím palce.

Janinka290401
Povídálka 45 příspěvků 17.01.19 08:47

Zdravím, včera jsem byla pro výsledky z krve. CRP 2,5 , v KO… hemoglobin 119, Htk 0,347, diff v normě, leukocyty v normě, IgE c 72,2. FW 60/64 a ECP 57,80 - pozit. Prý jde o nějakou alergii, dostala jsem další léky, jde o Montelukas Mylan, na léčbu astmatu. Z minula již užívám Alvesco, aerius a Levopront. Nyní jsem byla opět na odběru u praktické lékařky, jelikož se ji nelíbila snížena hodnota hemoglobinu (norma 120). Při odběru, když sestra začala, se mi spustila krev po celé ruce, až na podlahu. Že já k těm lékařům chodím, přijdu s kašlem a nakonec odejdu s chudokrevností, nebo co to muže být. :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >