Reklama

Plíseň v dudlíku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 23.03.10 09:24
Plíseň v dudlíku

Holky,

tak jsem náhodou zblízka koukla na dudlíky (silikonové) a zjistila jsem, že je uvnitř pár černých teček…asi plíseň. Normálně se to udělalo na všech dudlech. Máme jich asi 7 ..každý den používá Kuba 2 (měl často moučnivku, tak kvůli čistotě)…a vždycky jsem je jednou za tři dny všechy vysterilizovala v mikrovlnce. A teď toto…no, všechny jsme vyhodili..
Nevíte jak tomu zabránit? Ta pára se tam dycky dostane a nejde to plně vysušit :(

Reklama

Reakce:

zelvoon
Kecalka 384 příspěvků 23.03.10 09:30

Ahoj,

já používám silikonové dudlíky Nuk, které pravidelně tak za měsíc a půl až dva vyměním - oni se takhle časem tak nějak „zakalí“ a ačkoli to převařuji pravidelně ve vodě, tak i přesto z hygienických důvodů to prostě měním. Nic jiného asi nezbude. :nevim: :kytka: :mavam:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 23.03.10 09:31

a jak dlouho je pouzivas?Ono je treba je obcas vymenit.
Ono do dudliku se dostane voda a kdyz tam zustane tak se zacne delat plisen.
Ja vzdy kdyz jsem to nasla tak jsem je vyhodila.
Nekupuj jich tolik at jich pak tolik nemusis vyhazovat.

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 23.03.10 09:33

jj, taky jsem mela silikonove Nuky…udelalo se to na vsech zaraz..byly tam i nektere, ktere mely jen tyden..takze nevim.
Jetsli je problem to, ze jsem to jakoby nechala v krabicce tri dny do dalsiho vyvareni..tak ta vlhkost vevnitr je, bakterie taky…asi kdyz se to vyvaruje denne, nic tam nestihne plesnivet.

zelvoon, ne to nebyl takovy ten mlecny zakal..proste tecky…cerne az sede…takze si jsem celkem jista, ze to asi plisen je

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 23.03.10 09:39

já sterilizovala před každým použití a nikdy se mi tam nic takovýho neudělalo. :palec:

zelvoon
Kecalka 384 příspěvků 23.03.10 09:43
Lolinka79 píše:
Jetsli je problem to, ze jsem to jakoby nechala v krabicce tri dny do dalsiho vyvareni..tak ta vlhkost vevnitr je, bakterie taky..

No, tak v tom by mohl být zakopaný pes. :palec: Já dudlíky nenechávám vůbec v žádné zavřené krabičce, nechám je jen na vzduchu v postýlce a ten, co „jezdí s námi“, mám připravený v otevřené krabičce (nebo jen tak na poličce), ten pak připevním na šňůrku pro dudlíky a připnu k bundičce, strčím do pusy nebo do kapsy a je to. :mrgreen: Vím, že občas se může nějaká ta bakterie z venku dostat na dudlík, ale aspoň si vytvoří imunitu (myslím mimi, ne dudlík :jazyk: )

matka představená
Kecalka 146 příspěvků 23.03.10 10:15
míň dudlů a vyvařovat

Používám silikonové NUKy, vždy jsou dva „v oběhu“, každý den 5 minut vyvařuju normálně na sporáku v malým hrnci určeným jen na mimiňácký cajky, občas je vysterilizuju ještě i v tabletě Milton (když sterilizuju občas lahvičky - moc je ještě nepoužíváme, jen když někdy odsaju MM), během dne je umejvám čistou rukou s kapkou jaru pod vodovodem, používám je vždy max. měsíc +/- 5 týdnů, po umytí/vyvyření tu vodu vymáčknuvycákám a dávám je na čistej pvc-tácek (používaný jen k tomuhle účelu) s papírovým ubrouskem a ukládá v kuchyni do kredence s nádobím (skleničky), aby se na ně nrprášilo, ale mohly „dejchat“. Do boxíku je dávám jen při procházce apod. na dobu nutnou. Boxíky meju denně tady jarem pod vodou.
Vysterilizuj krabičky (Miltonem), dudly bohužel asi na vyhazov a pořídit novou sadu, radim netočit současně tolik dudlů, třeba jen dva, pořiď si malej hrnec, kterej bude určenej jen pro mimi-věci (časem se ti pak hodí) a dudly vyvařuj ve vodě - je to asi nejspolehlivější oproti mikrovlnce a studený sterilizaci. Chápu, že se ti nechce denodenně sterilizovat, ale časem si na to zvykneš a už ti to přijde samozřejmost a denní rituál - hrnec, voda, dudly, var, 5 minut, vylovit a dát vyschnout na ubrousek … nebude tě to za pár dní nijak „otravoat“.

Na druhou stranu tě musim zklamat, že i přes tuhle - možná až přehnanou - hygienu se nám moučnivka v pusince občas objeví … ale 1-2× to poštětičkuju genciálkou nebo boraxem a do dvou dnů je čisto.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 23.03.10 10:28

Mám 3 nuky ( bohužel pořád 1 velikost, 2 nechce) už asi 6 m a dobrý. Dudlíky jen umývám několikrát denně v horké vodě, vyždímu a položím na postel. Nikdy nejsou zavřené..Jsou jen jakoby takové zakalené tou vodou, ale plísen v nich není..Ale stejně se mají asi tak po 3 m vyměnovat, ale jsem líná kupovat nové - když jim nic není. Pořád je kontroluji, zda nejsou poškozené - kdyby byly jdu koupit, ale takhle ne.

Možná to bylo opravdu tím krabičkováním.. :cry:

BohunkaP
Extra třída :D 14929 příspěvků 23.03.10 12:55

Taky bych viděla problém v krabičce… s dcerkou jsme dudlíkovaly do půldruhého roku a nic takového se neobjevilo, teď s Marečkem zatím taky nic. Dudlíky nechávám volně v postýlce nebo v kočárku, max. přes ně volně hodím látkovou plenu.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >