Plodné nebo neplodné dny?

9865
3.6.17 21:49

Plodné nebo neplodné dny ????

Ahoj holky, :mavam:
Chtěla bych se na něco zeptat, v různých článkách jsem četla že plno maminek otěhotnělo když mělo plodné dny ale též tam bylo hodně maminek co psali že to podle ovulace a plodnich dní nebrali? Ovšem chápu že větší šance na otěhotnění bude když má žena ovulaci_plodné dny. Ale chtěla bych vědět jak jste to měli vy? Moc děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22134
3.6.17 21:57

Jindy než v plodných dnech se otěhotnět nedá. To je prostý fakt. A plodné dny jsou závislé na životnosti spermie a vajíčka. Tedy cca 5 dní před ovulací a den po ovulaci. Jindy otěhotnět nelze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@Petruna21 otehotnet muzes pouze v plodne dny, od toho ten nazev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1292

Abys mohla otehotnet, musis mit ovulaci. Bez ovulace neni tehotenstvi. Nekdo to mozna podle ovulace nebral, milovali se kdyz se jim chtelo a ono to vyslo. Jinak nevim, na co se ptas…v neplodne dny jeste nikdo neotehotnel :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9865
3.6.17 22:02
@andelka83 píše:
Jindy než v plodných dnech se otěhotnět nedá. To je prostý fakt. A plodné dny jsou závislé na životnosti spermie a vajíčka. Tedy cca 5 dní před ovulací a den po ovulaci. Jindy otěhotnět nelze.

No právě že jsem narazila na jeden článek a tam psala nějaká doktorka a že prý dá hned mi to přišlo jako hloupost proto se ptám. Bohužel ten článek nemohu už najít jinak bych ho sem vložila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4569
3.6.17 22:03

Otěhotněla jsem 2× z jednoho sexu v cyklu a to v den ovulace ;) a ono je vlastně otěhotnění mimo ovulaci nemožné.. Vždy je k tomu ta ovulace nezbytná :) ty které, co říkají že neměli plodné dny a otěhotněli.. je to proste blbost a plodné dny měli zrovna v tom cyklu posunuté a nebo jim tam spermie čekaly déle ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22134
3.6.17 22:23
@Petruna21 píše:
No právě že jsem narazila na jeden článek a tam psala nějaká doktorka a že prý dá hned mi to přišlo jako hloupost proto se ptám. Bohužel ten článek nemohu už najít jinak bych ho sem vložila :nevim:

Tak to by mě fakt zajímalo. Biologický prostě je ovulace nutná, a spermie a vajíčko mají omezenou životnost. Asi by měla vrátit diplom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.17 22:42

Pocitam, ze dotycne otehotnely mimo vypocitane plodne dny, nikoliv mimo skutecne plodne dny. A pocitam, ze tak to myslela i doktorka. Statistika vysvetluje trendy, nikoliv jednotlivosti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12739
3.6.17 23:06

Ovulace samozrejme nutna je, ale spermie prezivaji par dni. U mne to vzdy byl sex cerstve po MS. Nejvyssi pravdepodobnost otehotnet je mit sex tak 2dny-1den pred ovulaci. Jestli dr. rikala mimo ovulaci, asi myslela sex mimo ovulaci, nikoliv otehotneni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22134
3.6.17 23:25

U mě stačilo trefit se den před ovulaci a tři dny před. Kamarádce dokonce pět dní před. Stále to ale je v tom rozmezí plodných dnů, takže ok klasika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
4.6.17 00:06

Proble je..ze hodne zen nevi..kdy ma presne ovulaci..a k otehotneni je ovulace nutna..je to uvolneni vajicka..a bez vajicka tam spermie nic nezmuze;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6036
4.6.17 11:30

Bez ovulace není vajíčko a bez vajíčka není miminko. Problém je, že plodné dny spočítané podle internetu nemusí sedět. Já mám ovulaci vždy 12. den, menstruace trvá 7 dnů, takže když bysme si třeba den po jejím skončení nedali pozor, máme velkou šanci na těhotenství. Naopak od 14. dne cyklu nepoužíváme žádný druh ochrany a těhotenství je vyloučené. (Dokud nás příroda nepřeveze druhou ovulací)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama