PN a žádné peníze

1.1.20 08:46

PN a žádné peníze

Tak jsem před chvílí zjistila, že mi zaměstnavatel před svátky poslal e-mail a oznámil mi, že mi v době pracovní neschopnosti (17dní) začátkem prosince nenapsal vůbec žádnou směnu a proto mi tudíž ani nic za těch prvních 14dni neproplati. To jako může? Jsem pěkně naštvaná ale podle googlovaní je to asi v pořádku, protože skutečně píší že se proplácí dny pracovní ale přijde mi to nějaké divné toto teda. Mám HPP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1.1.20 09:01

@Čtyřlístek2 a on píše směny až v prosinci? Vždyť ty se přeci dávají dopředu, ne? Tak přeci nemoh tušit že bude někdo nemocný, ne? No, ale jestli to jde, to je pěkná vychcanost. Na odpověď su tedy sama zvědavá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
1.1.20 09:08

Ja si myslim, ze to je obycejny ojeb. Pokud nebyla v planu treba nejaka 14ti denni povinna firemni dovolena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
1.1.20 09:11
@Čtyřlístek2 píše:
Tak jsem před chvílí zjistila, že mi zaměstnavatel před svátky poslal e-mail a oznámil mi, že mi v době pracovní neschopnosti (17dní) začátkem prosince nenapsal vůbec žádnou směnu a proto mi tudíž ani nic za těch prvních 14dni neproplati. To jako může? Jsem pěkně naštvaná ale podle googlovaní je to asi v pořádku, protože skutečně píší že se proplácí dny pracovní ale přijde mi to nějaké divné toto teda. Mám HPP.

Napsala bych mu zpatky, ze jeho postup zkonzultuju s pravnikem a inspektoratem prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8509
1.1.20 09:19
@Čtyřlístek2 píše:
Tak jsem před chvílí zjistila, že mi zaměstnavatel před svátky poslal e-mail a oznámil mi, že mi v době pracovní neschopnosti (17dní) začátkem prosince nenapsal vůbec žádnou směnu a proto mi tudíž ani nic za těch prvních 14dni neproplati. To jako může? Jsem pěkně naštvaná ale podle googlovaní je to asi v pořádku, protože skutečně píší že se proplácí dny pracovní ale přijde mi to nějaké divné toto teda. Mám HPP.

no a vy nemáte plán směn předem? přece podle něčeho musíte chodit do práce :nevim: použila bych ten jako aegument a chtěla nemocenskou proplatit podle něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10217
1.1.20 09:22

@Čtyřlístek2 ty nemáš plán smen dopředu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
1.1.20 09:23

Netuším, jak máš postavenou smlouvu, ale musí dodržet minimálně hodinový úvazek, který jsi podepsala a ty nesmíš mít víc přesčasů než je stanovené zákonem a odsup mezi směnami je také daný.
Pracovní den je běžný všední pracovní den, není v tom třeba započítaný svátek, víkend, noční a tak, prostě dny nebo hodiny s příplatkem. Nemocenská se standartně píše jako denní osmihodinová služba ve všední dny, tím je běžně zajištěno, že hodinově to vychází.
Nenech se ojebávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
1.1.20 09:31

@Katy488 To, ze ji tak nektery zamestnavatel pise, neznamena, ze se to tak musi… Klidne mohou byt v dobe nemoci vypsane jakekoliv smeny, ale melo by to sedet s planem smen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5760
1.1.20 10:02

To je z.mrd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
1.1.20 10:06

@j.a.n.i1 Proto píšu standartně, dělá to tak většina zaměstnavatelů. Nicméně co opravdu zaměstnavatel musí, tak dodržet hodinový úvazek, rozestup mezi směnami a povolené množství přesčasů. Rozhodně jí nesmí nutit, aby si pomocí přesčasů nahnala neschopenku, čímž to celkem zavání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11940
1.1.20 10:06
@Tarjei píše:
To je z.mrd.

Asi bych to líp nenapsala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
1.1.20 11:28

@Katy488 Ale to nebudou prescady, kdyz ji chybi hodiny, tak staci, kdyz dodrzi minimalni pauzy mezi smenami a muze jich tam nacpat vic jak je tydenni pracovni doba, pri nepravidelne nemusi byt tydenni dodrzena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 13:06

@Mochomurka83 u nás v práci se píší směny vždy jen na tyden, tzn. že v průběhu nejednoho týdne se dozvím směny na druhý. První tři dny platit nemusí a pak mi prostě žádnou nenapsal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 13:20

Já se bojím že on to všechno splňuje. Mám nerovnoměrně rozloženou pracovní dobu a úvazek na HPP 30h/týdně. A jelikož byly Vánoce měla jsem spoustu směn na 8 i 12 hodin a teď dovolenou. Vůbec jsem to nevěděla že to tak napsal, až teď když nám chodí 1.v měsíci obyčejně výplatnice tak mi k tomu napsal až počítám s tímto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 13:23

@Čtyřlístek2 omyl, od července platí zaměstnavatel i první tři dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama