PN, výpověď a ID

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ghaia
Stálice 67 příspěvků 15.05.19 21:18
PN, výpověď a ID

Chtěla bych poprosit o radu. Zítra se na to jdu zeptat, ale mám brouka v hlavě.

Od 15.10. jsem na PN, mám jít vyplnit žádost na ID, ale nechci, aby zaměstnavatel o tom věděl.

Do zaměstnání se vrátit nechci, šéf také ne, takže mohu ukončit pracovní poměr dohodou a PN by mě pokračovala.

Chci, aby se v žádném případě nedozvěděli o tom, že jdu podávat žádost na ID. Když ukončím pracovní vztah dohodou a AŽ poté půjdu vyplnit žádost, je to v pořádku a vlastně se to nedozví?

Chápu, že potřebuji evidenční list, který si samozřejmě od něj vyžádám a předám to na OSSZ.

Mohu to tedy udělat v této posloupnosti? Ukončení PP dohodou, zažádat o evidenční list, jít vyplnit žádost na ID.

Zaměstnavatel se nedozví o mém zdravotním stavu a žádosti o ID a budu mít od něj už naprostý pokoj, nemusím za ním skrz nějaké. podepisovani něčeho po ukončení PP? Chci mít klid a v klidu bez toho, aby o tom někdo věděl, vyřizovat ID..

Díky za rady..

Reakce:
Mišule86
Kecalka 243 příspěvků 15.05.19 22:11

Ja si teda nejsem úplně jistá, ale myslím, že pokud dáš výpověď, nemá nikdo důvod mu cokoliv říkat (jako tvému zaměstnavateli by mu přišlo vyrozumění, ale pokud tvůj zaměstnavatel už v té době nebude, nejspíš mu nikdo nic nepošle). Jinak evidenční list nepotřebuješ, tak nemusíš čekat, až ho dostaneš.. Na OSSZ ti dají dotazník, kde vyplníš všechny zaměstnavatele. To jim stačí, v počítači to stejně mají..

Katche
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 16.05.19 07:53

@Mišule86 to neni pravda. S tim eldp. Ossz zada pri zadosti o jakykoli duchod zamestnavatele o eldp a dobu pojisteni. Je jedinou cestou, aby to zam mevedel, ze pani da vypoved, to se dava eldp ke konvi pracovniho pomeru a je i odhlaska na ossz, takze je evidentni jak dlouho dotycny pracoval a pod.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66145 příspěvků 16.05.19 08:30

@Katche A co @Mišule86 pise?

Mišule86
Kecalka 243 příspěvků 16.05.19 08:48

@Katche ja jsem psala, že to tam nemusí dodávat ona. Což pravda je :palec: Manžel si žádal před čtrnácti dny, tak snad jsem to ještě nezapomněla :think:

Katche
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 16.05.19 09:03

Asi jsem to blbě pochopila, omlouvám se, Že nepotřebuje ELDP - potřebuje. Ne ho mít fyzicky v ruce, ale aby ho tam zam-tel poslal. A ten ho posílá buď ke konci roku, resp do konce dubna nebo ke konci pracovního poměru.

Váš příspěvek
Reklama