Pneumokok - máte někdo zkušenosti?

493
14.11.06 10:38

Pneumokok

Máte někdo zkušenosti? my teď jednoho máme, Kristýnka ho chytila hned druhý týden ve školce a nemůžeme se ho zbavit. navíc to co jsem se o něm právě dočetla na internetu ( způsobuje zánět mozkových blan, míchy a vede k trvalému poškození mozku) mě vážně vyděsilo. Proč mi tohle neřekli u pediatra ani na orl, kam každý týden chodíme :?: Prý má jen zánět dutin, na:,–(ili antibiotika (už druhé) a čekáme :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41
14.11.06 10:51

Ahoj Kacatko,ja sice neporadim,ale chci se zeptat,co je to Pneumokok? To je ten zanet dutin jak si psala? To jsem jeste nikdy neslysela. Jak se to projevuje,jsou u toho teploty?
Jinak preju holcine brzke uzdraveni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
14.11.06 11:06

Já mám 9.5 měsíčního chlapečka a už nám ho vytřeli v nose 3×. Jednou měl antibiotika, má stále opakující se rýmu, ale nízké CRP, což je zánětlivý parametr svědčící pro bakteriální infekci, takže prý to vypadá na virózy s tím, že steptokok pneumonie s ním prostě žije. Teď kvůli téměř permanentnímu zahlenění budou zkoumat reflux (to je, že se vrací jídlo a poleptává jícen, u malých ublinkávání), protože to prý také tomu steptokokovi vyhovuje, může se dobře usídlit ve sliznici.
Jestliže prý nachlazení, rýma přejde sama, nejde o bakteriální infekci, ta se sama nevyléčí. Také teploty jsou důležité. Navíc nám dr. doporučila nechat naočkovat Prevenarem, ale až budeme v totálně klidovém stadiu, tj. bez infektu.
Toliko mé zkušenosti.

Evis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.11.06 13:26

nám pneumokoka zjistili v nose asi před 14 dny, malá (16 měs.) měla před tím asi 3 týdny rýmu

Byla celkem v pohodě, ale pak jí najednou vylítly teploty a tak se jali pátrat, čím to je. CRP bylo jeden den 8, druhý už 160, sedimentace vysoká, leukocyty taky. Tak si nás nechali v nemocnici a už to jelo - ORL, moč, nikde nic, až na výtěrech našli tuhle potvoru. Dostala antibiotika (Ospen) a šupajdili jsme domů (CRP klesalo).
Opravdu výborná příhoda, byli jsme v nemocnici, co vám bylo, rýma.
Ale antibiotika jí pěkně zhuntovaly zažívání, bylo by se to možná obešlo i bez nich, jenže měla ještě zvýčenou teplotu, tak to přeléčili.
LaPepa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.11.06 16:19

Pneumokok se dá očkovat, ale na to musí být dítě zdravé. Pepi teda nemocný není, ale o očkování počád přemýšlím…
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
9573
20.12.06 19:41

Streptokokus pneumoniae se často vyskytuje v nosohltanu zdravých osob, je součástí jejich normální mikroflóry. Jejich výskyt osídlení je cca 10% u zdravých dospělých a u 40% dětí. Většina infekcí vzniká šířením z nosohltanu na vzdálenější místa: dutiny, plíce, uši, mozkové blány, krev. To ukazuje, že se nejedná o nic neobvyklého, proto to asi lékař neřikal. U těchto infekcí hraje důležitou roly imunita, což má bohužel v pořádku stále míň lidí. Já bych neočkovala, souhlasím, že povinná jsou dobrá, ale zbytečně bych tělo nezatěžovala. Snažila bych se, až se z toho malá dostane, dávat dostatek vitamínů, přírodních, ne z lahviček syntetické a použít např rakytník řešetlákový nebo echinaceu.Taky nějaký česnek - přírodní antibiotikum. Předejdete dalším infekcím. ATB určitě zaberou a bude v pořádku. Po skončení jejich užívání dávejte dost mléčných výrobků s lactobacilem a dalšíma dobrýma mrškama, který se ATB léčbou vybijou. Nebývají pak problémy se zažíváním. Hodně štěstí! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
18.1.07 12:12

Ahoj, tak sem se včera dověděla že malá ho má taky, v nose. Dostali sme dnes ATB a musíme na výtěry všichni, celá rodina. Tak se chci zeptat těch který už tím prošli, my sme dostali ATB dávát 3×/d po 8h, což teda nevim jak budu malou v noci budit když to zrovna tak výjde, jak ste to měli Vy :?: A jaký máte názor na očkování :?: Po dobrání ATB se doporučuje dávát nějaké vitamíny :?: Už tu něco psala Jowana ale chtěla bych slyšet více názorů a rad. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.11.07 13:31
  • Nahlásit
  • Citovat
Gabika
5.11.07 00:26

Teda anonymni, keď už sem dáš takú tendenčnú stránku, tak by bolo slušné sa podpísať (nie si náhodou akcionár onej farmaceutickej firmy, ktorá Prevenar vyyrába? :evil: )

Pneumokoky bežne žijú v ústnej dutine každého druhého človeka a zdravému človeku neposobia žiadne problémy. Kto má oslabenú imunitu, je náchylný na zápaly nosohltanu alebo stredného ucha sposobené pneumokokmi, len veľmi zriedkavo sa vyskytnú invazívne pneumokokové ochorenia, na ktoré sa može umrieť, či mať po ich prekonaní trvalé následky.

Takže hodiť sem link na stránky, kde po niekoľko rokov zbierajú smrteľné prípady tohto ochorenia a vyvolávať dojem, že snáď každý, kto má pneumokoka takto skončí je prinajmenšom nevkusné.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
210
15.2.08 10:03

Kačenko, naočkovala bych tu menší

Tedá Gábiko, vidíš to fakt dost černo-bíle.
Já se o to zajímám skoro rok, od doby, co měla dcera těžký zápal plic.
Je fakt, že nosiči je hodně lidí, jenže člověk nikdy neví, kdy se nějaká z jeho sliznic oslabí a ten pneumokok začně dělat neplechu!!! A pak už je na očkování pozdě!

Myslím, že 4,5 roku je celkem vysoký věk, takže pokud to holčičce neuhradí pojišťovna, asi bych ji Prevenarem neočkovala, nebo použila levnější Pneumo 23. Ale kdyby to byly moje děti, určitě bych dala Prevenar té menší, protože pro tu jsou ty pneumokové infekce stále hodně nebezpečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
15.2.08 14:44

Holky,
do kolika let je vhodné očkovat Prevenarem? Mám na mysli od kolika let je organismus připraven (dobrá imunita) případnou pneumokokovou infekci zvládnout? Myslím u dítěte, které není často nemocné.

Nebo je tento bacil vyloženě nebezpečný jenom dětem se sníženou imunitou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
26.2.08 10:15

Peggi,
pneumokok je nejnebezpečnější ve věku do 2 let, a pak pro staré lidi.
Prevenar se očkuje do 5 let, je speciálně vyvinutý pro děti. Pro starší je Pneumo 23, ale to se právě prý pro děti moc nehodí, protože nemají dost vyvinutý imunitní systém, aby tahle očkovací látka vyvolala tu správnou reakci (tj. ochránila to děťátko). Navíc Pneumo 23 by se mělo po pár letech obnovovat.
Snad už ten Prevenar brzo začnou hradit. Je to dost drahý, ale ta strategie očkovat jen rizikové skupiny je úplně mimo. Na záněty středního ucha je to fajn, jenže meningitidu nebo ty vážné choroby kolikrát dostane člověk nebo dítě, které bylo předtím úplně zdravé!
No, ale to je jen můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
26.2.08 10:17

Napsala jsem to trochu blbě. Nejnebezpečnější je do 2 let, protože pak už je lépe vyvinutý imunitní systém, tak je lepší pravděpodobnost, že si s tím organismus poradí a nebude tak vážný průběh…
Ale zase čím starší dítě, tím víc se dostane mezi lidi, takže tím víc breberek potkává :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Petkamamka
15.1.10 09:34

Dobrý den..chtěla jsem se zeptat mám 4 letého syna a o očkování proti pneumokoku opravdu uavžuji a chci ho nechat co nejdříve naočkovat..jen by mě zajímala cena at vím kolik si připravit a zda stím máte skušenosti zda někdo z vašeho oklí..předem děkuji za vaši odpověd..Petra Recmaníková :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
154
17.1.10 20:23

…bude vám stačit jedna dávka…a doporučila bych Vám nový Prevenar, který je proti 13ti sérotypům a cena by měla být v rozmezí 1800 - 2000 Kč, záleží, kde ho seženete…už je ale v distribuci… mně vakcíny objednávala přímo naše paní doktorka a za starý prevenar jsem platila 1850 kaček za jednu dávku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama