Reklama

Po 3leté RD druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LEM
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 20.08.09 17:55
Po 3leté RD druhé dítě

Plánujeme druhé dítě a rádi bychom aby to vyšlo do těch tří let toho prvního. Ale je jasné že to tak nevyjde když se to plánuje. Chtěla jsem se zeptat jestli je možné když už mi skončí RD a já už třeba budu těhotná je možné abych měla hned nemocenskou a nenastupovala do práce? Jsem tam stále vedená jako zaměstnanec. První jsem měla rizikové. Díky za rady.

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 20.08.09 18:16

Možné to je a taky je možné domluvit se se zaměstnavatelem na roce neplaceného volna (tj do 4let dítěte). Ovšem pokud nemáš 4letý rodičák, tak budeš doma zadarmo, jen nebudeš muset platit pojištění..

LEM
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 20.08.09 18:22

Rok neplacené volno by jsme si rozhodně dovolit nemohli. Ale jestli to jde a platili by mi nemocenskou tak by to bylo fajn. díky

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 20.08.09 19:25
LEM píše:
Rok neplacené volno by jsme si rozhodně dovolit nemohli. Ale jestli to jde a platili by mi nemocenskou tak by to bylo fajn. díky

Ovšem nevím, jak to pak je s PPM (mateřskou jako penězi) na druhé dítě. Sama v tom mám dost zmatek, každý mi říkal něco jiného (a to jsem byla i přímo na sociálce). Zjišťovala jsem to vloni. Sice to nejdřív vypadalo, že nám druhé dítě vyjde těsně před 3.narozeninami prvního, ale pak si to bohužel miminko (nebo příroda :nevim: ) rozmyslelo a já nastoupila do práce.

LEM
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 20.08.09 19:32

No já se někde dočetla že se to pak zase vypočítává ze mzdy před MD. Takže by to mělo být stejný když by to bylo zase na tři roky. jenže každý říka někomu něco jiného. Zatím je čas tak snad to stihnu nějak jistě zjistit. Díky za rady a přeji hodně štěstí.

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 20.08.09 21:03

Ahoj Lem,
ted jsem na to nedavno koukala, protoze 1.tehotenstvi jsem mela hodne rizikove, tak jak bych to mela s druhym.
Melo by to byt tak, ze kdyz bys mela nastoupit po 3 letech do prace a byla bys znova tehotna, tak bud teda na nejakou dobu nastoupis a nebo Ti zamestnavatel napise/podepise nejaky papir jako ze „zamestnankyne mela nastoupit do prace, ale pro rizikove tehotenstvi (nebo neco) nenastoupi“ a k tomu se prida potvrzeni od Dr. a zustanes doma na rizikovem a bude ti chodit nemocenska.

Pokud z RD prechazis rovnou na materskou/nemo­censkou a pak materskou, tak se ti PPM vypocitava stejne, jako ten prvni, pokud se nezmenily okolnosti (neskoncila ti prac.smlouva apod.).

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.09 13:26

Lem, já sice šla na druhou MD z RD v 19m věku starší dcery, ale mateřská se mi počítala z platu stejně jako poprvé a pak jsem si volila variantu délky RP znova. Kamarádka je ted těhotná a taky bude rodit až po uplynutí tříleté rd a poradili jí, at si ještě za trvání RD zažádá o nemocenskou na rizikové těhu, tudíž bude moct zůstat doma a zároven brát peníze a vlastně bude ukončovat nemocenkou, půjde na MD 6-8 týdnů před TP a pak znova na RD.
Je to zmatené, ale snad jsem ti aspon trochu pomohla

LEM
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 21.08.09 13:30

Jasně, chápu vás. Takže je to tak jsem doufala. Takže když nám to i vyjde tak by to bylo super. Moc díky. Rádi bychom právě druhý ale nevěděli jsme jak se to pak počítá aby jsme vyšli. Tak ještě jednou díky.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >