Po 3leté RD druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LEM
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 20.08.09 17:55
Po 3leté RD druhé dítě

Plánujeme druhé dítě a rádi bychom aby to vyšlo do těch tří let toho prvního. Ale je jasné že to tak nevyjde když se to plánuje. Chtěla jsem se zeptat jestli je možné když už mi skončí RD a já už třeba budu těhotná je možné abych měla hned nemocenskou a nenastupovala do práce? Jsem tam stále vedená jako zaměstnanec. První jsem měla rizikové. Díky za rady.

Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 20.08.09 18:16

Možné to je a taky je možné domluvit se se zaměstnavatelem na roce neplaceného volna (tj do 4let dítěte). Ovšem pokud nemáš 4letý rodičák, tak budeš doma zadarmo, jen nebudeš muset platit pojištění..

LEM
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 20.08.09 18:22

Rok neplacené volno by jsme si rozhodně dovolit nemohli. Ale jestli to jde a platili by mi nemocenskou tak by to bylo fajn. díky

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 20.08.09 19:25
LEM píše:
Rok neplacené volno by jsme si rozhodně dovolit nemohli. Ale jestli to jde a platili by mi nemocenskou tak by to bylo fajn. díky

Ovšem nevím, jak to pak je s PPM (mateřskou jako penězi) na druhé dítě. Sama v tom mám dost zmatek, každý mi říkal něco jiného (a to jsem byla i přímo na sociálce). Zjišťovala jsem to vloni. Sice to nejdřív vypadalo, že nám druhé dítě vyjde těsně před 3.narozeninami prvního, ale pak si to bohužel miminko (nebo příroda :nevim: ) rozmyslelo a já nastoupila do práce.

LEM
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 20.08.09 19:32

No já se někde dočetla že se to pak zase vypočítává ze mzdy před MD. Takže by to mělo být stejný když by to bylo zase na tři roky. jenže každý říka někomu něco jiného. Zatím je čas tak snad to stihnu nějak jistě zjistit. Díky za rady a přeji hodně štěstí.

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 20.08.09 21:03

Ahoj Lem,
ted jsem na to nedavno koukala, protoze 1.tehotenstvi jsem mela hodne rizikove, tak jak bych to mela s druhym.
Melo by to byt tak, ze kdyz bys mela nastoupit po 3 letech do prace a byla bys znova tehotna, tak bud teda na nejakou dobu nastoupis a nebo Ti zamestnavatel napise/podepise nejaky papir jako ze „zamestnankyne mela nastoupit do prace, ale pro rizikove tehotenstvi (nebo neco) nenastoupi“ a k tomu se prida potvrzeni od Dr. a zustanes doma na rizikovem a bude ti chodit nemocenska.

Pokud z RD prechazis rovnou na materskou/nemo­censkou a pak materskou, tak se ti PPM vypocitava stejne, jako ten prvni, pokud se nezmenily okolnosti (neskoncila ti prac.smlouva apod.).

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.09 13:26

Lem, já sice šla na druhou MD z RD v 19m věku starší dcery, ale mateřská se mi počítala z platu stejně jako poprvé a pak jsem si volila variantu délky RP znova. Kamarádka je ted těhotná a taky bude rodit až po uplynutí tříleté rd a poradili jí, at si ještě za trvání RD zažádá o nemocenskou na rizikové těhu, tudíž bude moct zůstat doma a zároven brát peníze a vlastně bude ukončovat nemocenkou, půjde na MD 6-8 týdnů před TP a pak znova na RD.
Je to zmatené, ale snad jsem ti aspon trochu pomohla

LEM
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 21.08.09 13:30

Jasně, chápu vás. Takže je to tak jsem doufala. Takže když nám to i vyjde tak by to bylo super. Moc díky. Rádi bychom právě druhý ale nevěděli jsme jak se to pak počítá aby jsme vyšli. Tak ještě jednou díky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >