Kdy mít další dítě, aby byla 3leta MD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 14.08.09 15:39
Kdy mít další dítě, aby byla 3leta MD

ahoj holky
kdyz mam smlouvu na neurcito a budu mit 3 lety rodicak, kdy je nejvyhodnejsi otehotnet znova, myslim tak, abych byla porad doma s detma a extremne moc na tom neprodelala, takze je nejaky termin do kolika let ditete bych mela rodit abych mela PPM i pak zas 3letou variantu rodicaku?

Reakce:
j.a.n.i
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 14.08.09 16:13

Ahojky, no optimálě bys měla nastupovat na PPM o třetích narozeninách dítěte…, přijdeš sice o část posledního rodičáku, ale zas nemusíš nic řešit s prací.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.09 21:02

Nejvhodnější bude otěhotnět, až se na to budeš cítit a až budete další dítě chtít. To jsou otázky teda tohleto. :roll:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.09 21:20

Ahoj Jizvi, ty už myslíš takhle dopředu? Nechci tě strašit, ale třeba já si do dvou let Anežky (a to jsem měla jednu :wink: ) nedovedla představit, že bych měla další dítě. A to jsem ještě nevěděla, jak zle mi může při těhu být.. Myslím, že po těch třech letech se můžeš se zaměstnavatelem domluvit na neplaceném ročním volnu, a pak bys měla mít stejné podmínky jako při první MD.. hkac

mado
Závislačka 4790 příspěvků 14.08.09 21:22

Nejsi náhodou teprve na začátku těhotenství s dvojčaty? To mi pak teda příjde divné, co řešíš. Otěhotníš až si to budeš přát a budeš cítit, že teď je ta vhodná doba.

zziny
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 15.08.09 07:49

Jen chci podotknout, že je třeba myslet na to, že naplánovat si sice můžeme co chceme, ale málokdy to v „této oblasti“ vychází podle našich představ :wink:

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 15.08.09 10:15

jizvíková jani už ti odpověděla přesně. jen nechápu, jak si můžeš myslet, že si pískneš a přesně otěhotníš, kdy se ti zachce. Mám za sebou dva potraty, takže vím, o čem mluvím. Můžeš tři roky čekat a nebo taky otěhotnět napoprvé.. :roll:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 15.08.09 10:19

A nebo taky otěhotnět neplánovaně mnohem dřív než si vypočítáš :wink: . Ovšem na tohle se zakladatelka neptala, předpokládám, že chtěla vědět, jak to je s MD, výpočtem PPM atp.. Což teda stejně za ty tři roky může být úplně jinak :?

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 25.09.09 16:38

ptala jsem se, abych vedela, kdy je to nejvhodnejsi, o nejakem otehotneni na pisknuti bych ti mohla vypravet , jelikoz mam deti po IVF , priste si svou jedovatost nech pro sebe......mame jedno embryo zamrazene, tak chci vedet, kdy pro nej

Berenike
Ukecaná baba ;) 1368 příspěvků 02.10.09 23:09

Jizvi tak u nás to bylo naplánované přesně :oops: pískli, vrzli a bylo :lol: .. a vychází mi druhé 3 týdny po 3. narozeninách prvního, takže mateřská bude o pár týdnů dřív, tak to vyjde i se smlouvou i PPM i s držením místa…jo,ale přijdu o 3 týdny rodičáku :cry: :lol: , úplně na den jsem to teda nepočítala :lol: :D dělám si srandu.....

Zpětně…zatím si myslím, že zhlediska práce jsem to vychytala dobře, Vojta už je taky docela šikovný a rozumný, takže hodně věcí pochopí a rozdíl nebude tak velký, aby k sobě nenašli cestu (snad).. a od tří let bude ve školce,což je další plus :wink: (s tím ale u dvojčat moc nepočítej…) ono už já s ledňáčkem byla překvapená, že ho vzali už letos, záleží, jaký bude nátřask ve školkách…
a taky mi vychází sezónně těhu oblečení a i bundy a oteplovačky po Vojtovi, což vidím jako určité finanční plus :wink:

maxik
Kelišová 5811 příspěvků 02.10.09 23:57
Berenike píše: …a taky mi vychází sezónně těhu oblečení a i bundy a oteplovačky po Vojtovi, což vidím jako určité finanční plus :wink:

Aby ses nedivila :lol: - naše děti jsou bez pěti dnů o dva roky od sebe, teoreticky by měla Haňa vše dědit, ovšem z téměř čtyřkilového mimina se vyklubala čivava, která je co se velikosti týče vůči svému průměrnému bratrovi opožděná o půl roku, takže teď jí jsou báječně letní overaly a trička vel. 86, všecka ovšem s krátkým rukávem - v podzimně zimních věcech vel. 92 beznadějně pla­ve.

Berenike
Ukecaná baba ;) 1368 příspěvků 03.10.09 10:39
maxik píše:
Aby ses nedivila :lol: - naše děti jsou bez pěti dnů o dva roky od sebe......

Tak body a overaly jsou skoro celoroční a bundy a kalhoty(zimní) my vždycky vyšly na dvě zimy, tak doufám, že aspoň jednu u druhého strefím :wink: kupovala jsem vždycky trošku větší a vyšlo to…a hlavně své těhu věci mám vyřešené - kalhoty, kabáty, svatry, trika…
Uvidíme…je fakt, že Vojta je hubeňour, tak uvidíme, co se vyklube v únoru :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >