MD 2 roky a co pak ?

Anonymni
19.8.09 09:39

MD 2 roky a co pak ?

Chtěla jsem se zeptat maminek, co si určily 2-letou MD, co dělají po skončení této MD.
Když nenajdou práci, a nepodaří se jim umístit dítě ve školce.
Hlásit se na ÚP ? a kolik peněz a po jakou dobu pak může člověk dostat ?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3138
19.8.09 09:45

řekla bych že je vždcky potřeba s touto variantou počítat a mít v záloze kvalitní babičku.
Znám taky takové experty, kteří přesvědčili své ženy, že 2 roky stačí a že je to víc peněz..
Některé děti jsou ve 2 letech úžasně šikovné, jiné jsou ještě skoromimina. A práve to nikdy dopředu nevíme ;)

Pokud chceš mít hned další dítě a třeba budeš teprve těhotná, je možné požádat, že chceš být doma s dítětem do 3 let. Nevím kolik bys dostala peněz, ale každpádně bys měla hrazený pojištění

Každopádně je to stres.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
19.8.09 10:05

2letou rodicovskou dovolenou si davaji maminky co maji dobre placenou praci.A potrebuji se co nejrychleji vratit zpet do prace takze misto maji jiste.S tema skolkama je to horsi.S nejvetsi pravdepodobnosti ti ditko do skolky nevemou leda vesnicke skolky nektere berou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
19.8.09 10:38

Mám dvouletou, ale plánuji další mimi. Kdybychom to nestihli, tak půjdu na pracák a budu brát normálně podporu. Stejně mi jako matce dvouletého prcka žádné místo nenajdou a kdyby ano, tak nenastoupím, přijdu o podporu, ale stát za mne bude aspoň platit zdravotní pojištění, bo se starám o dítě mladší 7 let. Tož takhle to mám vymyšlené :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
19.8.09 10:42

Už bych do toho nikdy nešla, protože jeden nikdy neví..
ale jak dál vím.
Zdravotní a soc. se ti bude platit do 3let dítěte, takže můžeš doma zůstat bez nároku na nějaké peníze.
Na ÚP jít můžeš, ale peníze nedostaneš a ještě ti mohou sehnat práci kterou ty nesmíš odmítnout, a to že máš doma dítě..no žádáš o práci čili by sis to musela zařídit..
Takže na ÚP jít je zbytečné.
Na nemocenskou jít nemůžeš, protože jsi stejně doma, tak proč vypisovat nemocenskou.. (rozdíl by byla asi těhu nemocenská..)
Nedostaneš ani přídavek na dítě protože i kdyby tě posuzovali jako samoživitelku, tvůj příjem min. rok by nesměl za měsíc přesáhnout 11200.
A 2letá je 11400.
Super vymyšlené.
Takže jsem doma, druhé dítě v nedohlednu, bývalý neplatí..super stav :-)

Takže fakt mít babičky nebo dobrou práci, které ti zaplatí jesle (u nás min. 6000/měsíc)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
19.8.09 10:57

A sakra, to budem muset na tom druhém zamakat :lol: nebo vytvořit finanční rezervu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
19.8.09 12:31

Kim: ale pokud dite nenavstevuje skolu jesle apod na celej den tak do 7let si nehradis zdravotni a socialni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15883
19.8.09 12:58

Ahoj,

mám taky dvouletou variantu, původně jsem teda chtěla tříletou, ale finančně by jsme až tolik nevyšli… teďka máme s mužem dvě možnosti, buď bude další mimčo a nebo od dubna 2010 nastoupín zpět do práce, školkojesle mám zajištěné a babička bude fungovat jak to půjde… ale po pravdě bych asi znova do dvouleté varianty nešla :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
19.8.09 15:16

Kattka: no do 7 let Ti platí na požádání zdravotní, ale ne sociální..je pouze na Tobě zda si soc. budeš platit..

Gina: ne, fakt to nejse, podporu nedostaneš, možná něco ze sociálky ale museli byste mít míň jak tuším 14tis čistého abys měla nárok na nějakou tu petistovku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
19.8.09 15:58

No vidis. :D .tak se omlouvam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fyzikarka
19.8.09 20:46

Mám dvouletou variantu,chtěli jsme do 2let druhé dítě a vyšlo to. Navíc finančně s hypotékou bychom to nedali. Se druhým budu dávat opět 2letou variantu,po skončení se vracím zpět do práce,Lukáš bude ve školce a druhorozené budou hlídat babičky,obě jsi v důchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
14083
19.8.09 21:00

Já mám taky dvouletou variantu. Chtěli jsme druhé dítě do dvou let. Bohužel jsem 2× potratila, takže budeme rádi, když druhé bude do tří let věku prvního. Až mi skončí RD, tak zůstanu doma a najdu si nějaký přivýdělek, abychom nebyly úplně bez financí. Doufám, že to vyjde u mého zaměstnavatele. naštěstí mám babičky, které mohou pohlídat.
Do dvouleté už znovu nepůjdu, když se pak něco zvrtne, tak jsou to jenom nervy. Navíc vzhledem k nedostatku míst ve školkách nebude ani tříletá varianta stačit.

abyste dostaly podporu nebo nemocenskou, tak by vás musel zaměstnavatel po dvou letech vzít zpět a pak vyhodit nebo jít na nemocenskou. Jinak jste doma zadarmo, protože penízky jste si už vybraly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama