po leknutí zmodrá a nedýchá

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
34
2.7.07 21:36

po leknutí zmodrá a nedýchá

moje roční dcera už mi několikrát přestala po leknutí dýchat. stane se jí to i když upadne, praští se, nedám ji hračku… jakoby nabírá na pláč, ale místo aby spustila, zasekne se a začne modrat. pomáhá studená voda do obličeje, lekne se a začne plakat. doktorka mě uklidnuje, ze je to normalni a ze to casem prejde, konzultovala jsem i s jinym doktorem a ten me taky uklidnoval, ze se nic nedeje. nicmene, mate s tim zkusenosti? dik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4597
2.7.07 21:51

Já jsem tohle dělala /teď mi je už 32 :o) / - tedy jsem omdlévala, místo brekotu - prej to jsou „afektivní záchvaty“.Asi kolem 4 let to přešlo. Na mne štěknul pes - omdlela jsem, nebo někdo zvýšil hlas a lup a už jsem ležela. Kolemjdoucí řvali na mámu, ať se mnou něco dělá, že mám padoucnici.
Volala jsem mámě, prej ona to řešila se mnou tak, že zacpala nos, foukla do pusy a probrala jsem se. Radši se ale kdyžtak zeptej doktora, jestli to pomůže, nebo to řešit tou vodou. :? Což to fouknutí mi přijde výhodnější - nemusíš mít vždy oblečení na převlečení… :D

Třeba to je podobné, třeba ne, nevím, hlavně ať je malá OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
2.7.07 21:52

ja mam zkusenost s necim podobnym. Moje starsi dcera se pri vetsim bouchnuti nebo padu rozplakala a pak na chvili ztratila vedomi. Nemodrala! U nas stacilo proplesknuti a zatrepani. Mne pediatricka rikala, ze je to v norme, ze to jsou kratke stavy bezvedomi, dokonce proto mela i nejaky zvlastni nazev. POdstatne je, ze by se to nemelo dit bez priciny, pak by se mohlo jednat o epilepticke zachvaty. Dalsi veci je, ze to plynule vymizi do 3let, coz se u nas stalo. Pokud budes mit nejake pochybnosti, tak se muzes zajit na neurologii a nechat malou vysetrit. My jsme tedy nikde nebyly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
2.7.07 22:08

ahoj, my to mame taky, diagnoza „afektivni zachvaty“. dcera to ma od osmi mesicu, a ver, ze se to casem zlepsi. zpocatku mela zachvaty (zpravidla po padu nebo kdyz se lekla) naprosto hrozne - zmodrala, bezvedomi, nedychala, obcas sebou i skubala v krecich, i jsme ji museli davat umele dychani, kdyz se fakt dlouho nenadechovala. po zachvatu jak hadrova panenka, vetsinou pak usnula a hodku dve spala. probudila se a byla uplne v pohode. no byli jsme hodne vydeseni. dr. nas poslala pro jistotu na neurologii, na eeg zjistili nejake odchylky, dvakrat po extra silnych zachvatech jsme byli v nemocnici a nakonec nastesti vyloucili epilepsii a fakt to jsou „jen“ afektivni zachvaty. pry to maji nervove labilnejsi, precitlivele deti, ktere se nedokazou jeste srovnat treba s tim, ze jim neco nejde apod. zpravidla to odezni do peti let veku. u nas byly zpocatku caste (i dva tydne), ted treba uz jen jednou za dva tri mesice a mnohem mnohem lehci.
co s tim delat? hlavne nejancit, to se taky prenasi na dite. nam se osvedcilo fouknout do pusinky, nebo na malou otevrit rychle okno (v zime) nebo lednicku (v lete :wink: ), popr. ji vzit lehce mokrym hadrem pres oblicej. pak polozit to dite na rovnou podlozku na bok a cekat, az se probere. pokud dostava pri tom krece, tak je dobry vcas neco strcit mezi zuby, jinak se fakt osklive pokouse. pokud miva zachvaty silne, tak je fajn merit, jak dlouho je v bezvedomi a jak dlouho nedycha, na to se kdyztak dr. ptaji. ale pokud je ma jen lehke, tak neni treba. a je fajn, kdyz se potom vyspi. tak asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4597
2.7.07 22:50

Adelina, to zní dost strašidelně, doufám, že to není dědičné, že to máš malej nechytne taky. Stačí, že jsme s manžel dost negativně poznamenaní rodinou.

Bohužel jak píšeš, tak ta labilita a přecitlivělost mi zůstala dodnes…

:roll: :oops:

Ještě jsem se u toho občas prý i počůrala, ale to naštěstí jen občas. :oops: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
3.7.07 08:30

fif, no zni to strasidelne, ale clovek si zvykne. kdyz se k tomu zachvatu obcas nachomytnul nekdo dalsi, tak z toho byl spatnej jeste tyden :wink: , nam uz to ani neprislo. ale vzdycky jsem si rikala, ze jsou mnohem horsi veci, zaplatpanbuh ze mame jen tohle. mimochodem - taky jsem nervove labilni a precitlivela :lol: (ale neurolozka rikala, ze nevedi, jak tohle vznika a proc, takze asi clovek muze mit dedicny dispozice a muze nebo nemusi se to projevit).
u techhle deti je pak jeste problem je nerozmazlit, protoze clovek zpocatku ve snaze vyhnout se zachvatu radsi diteti vyhovi, a to je problem. rikala nam dr., at si na tohle dame pozor, ze s nami nase slecna dost mava. tak kdyz ji prestaly ty nejhorsi zachvaty (asi na roce a pul), tak jsme ji teprve zacali „vychovavat“, jinak by si (kdykoli by neco chtela a nemohla to dostat), privodila sama naprosto ucelove zachvatovej stav. tak se snazime :wink: . a na posledni kontrole na neurologii minuly tyden nam dr. rekla, ze uz je to „stabilizovane“ a ze nemusime chodit pravidelne, jen pri problemech. takze super!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6260
3.7.07 13:05

Taky jsme to měli, s nejstarší dcerou. Při záchvatech jí ještě zapadal jazyk, takže jjsem byla vážně pořád ve střehu. Bylo to opravdu dost děsivé, přešlo to samo až asi ve třech letech.

Teď, když malá brečí a chvilku se nenadechuje, jsem jak na trní :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
8.7.07 14:22

Ahoj holky,
taky se nám to několikrát stalo, asi kolem roku, když se malej lekl, spadl atd. Začal modrat a já jsem byla úúúplně vystresovaná :roll: Už jsem myslela, že jsme tento stav zažehnali a stalo se nám to před 14ti dny u babičky, malej začal trucovat, babička ho chtěla zvednout a už to bylo, ještě teď se mi z toho klepou ruce.

Je to hrozně nepříjemné, naštěstí z toho opravdu vyrostou!!! Jen aby jsme to vydrželi my rodiče 8O

Desire + Ondřej 21 m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.17 13:24

Dobrý den, jako malá jsem měla to samé. Jednou jsem i omdlela. Ale pamatuji si že nepomahalo řvaní rodičů dejchej dejchej ale musela jsem se dama vnitřně uklidnit a pak jsem se nadechla. Drželo mě to asi do šesti let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat