Pobyt ve FN Lochotín

Anonymní
8.11.19 20:25

Pobyt ve FN Lochotin

Ahoj holky, mozna se mi vysmejete ze jsem jako mala holka a ze bych za tehle situace nemela porodit dite. Nicmene nejvetsi strach nemam z porodu, ale z nemocnice. Mam to tak proste od detsvi, strasne me to stresuje, cely detstvi jsem stravila v nemocnici jelikoz jsem byla relativne nesikovne dite, v nemocnici mi zemrel otec a nemocnici si spojim s temi nejhorsimi vzpominkami. Byt to na me, nejradsi bych rodila doma, protoze do ty nemocnice proste nechci. Nicmene pritel i ja jsme normalni a nechci ohrozit dite. Strasne si preju nadstandartni pokoj, aby tam se mnou mohl prespavat pritel, protoze jakmile se za nim zabouchnou dvere, spustim takovej zachvat breku ze to clovek nevidel. Nevim proc to tak mam, ale spustim plac hned jak se dozvim, ze v nemocnici budu muset zustat. Naposledy jsem byla hospitalizovana v 18cti letech, kdy jsem si rikala ze nejsem malej Jarda a stejne jsem rvala. Dneska jsem se dozvedela, ze nadstandartni pokoj se nemuze rezervovat, takze sance ze ho maminka dostane je 50 na 50. Neumim si predstavit co budu delat az mi oznami, ze bohuzel, ze budu muset byt na pokoji s ostatnimi kde jsou omezene navstevy.. bohuzel me neuklidni ani ostatni maminky, protoze pres muj rev se samozrejme nemuzu seznamit. K tomu ty hormony po porodu.. nooo bude to zajimavy. Mate to nekdo stejne? Jaka je sance ziskani nadstandartu ve vyse zminene nemocnici? Ja to proste potrebuju nekomu rict, pritel me odbyl ze nemam byt jako mala, ze tam budu s ditetem, jenze ja vidim jak tam rveme oba, ja ze stresu a nejakyho psychickyho bloku a on z psychicky nevyrovnany matky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
8.11.19 20:34
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mozna se mi vysmejete ze jsem jako mala holka a ze bych za tehle situace nemela porodit dite. Nicmene nejvetsi strach nemam z porodu, ale z nemocnice. Mam to tak proste od detsvi, strasne me to stresuje, cely detstvi jsem stravila v nemocnici jelikoz jsem byla relativne nesikovne dite, v nemocnici mi zemrel otec a nemocnici si spojim s temi nejhorsimi vzpominkami. Byt to na me, nejradsi bych rodila doma, protoze do ty nemocnice proste nechci. Nicmene pritel i ja jsme normalni a nechci ohrozit dite. Strasne si preju nadstandartni pokoj, aby tam se mnou mohl prespavat pritel, protoze jakmile se za nim zabouchnou dvere, spustim takovej zachvat breku ze to clovek nevidel. Nevim proc to tak mam, ale spustim plac hned jak se dozvim, ze v nemocnici budu muset zustat. Naposledy jsem byla hospitalizovana v 18cti letech, kdy jsem si rikala ze nejsem malej Jarda a stejne jsem rvala. Dneska jsem se dozvedela, ze nadstandartni pokoj se nemuze rezervovat, takze sance ze ho maminka dostane je 50 na 50. Neumim si predstavit co budu delat az mi oznami, ze bohuzel, ze budu muset byt na pokoji s ostatnimi kde jsou omezene navstevy.. bohuzel me neuklidni ani ostatni maminky, protoze pres muj rev se samozrejme nemuzu seznamit. K tomu ty hormony po porodu.. nooo bude to zajimavy. Mate to nekdo stejne? Jaka je sance ziskani nadstandartu ve vyse zminene nemocnici? Ja to proste potrebuju nekomu rict, pritel me odbyl ze nemam byt jako mala, ze tam budu s ditetem, jenze ja vidim jak tam rveme oba, ja ze stresu a nejakyho psychickyho bloku a on z psychicky nevyrovnany matky.

Nadstandart je o nahode, muzes si ho,,zamluvit”, ale muze byt plno. Vsak jestli budete v cajku, muzes po porodu domu, nemusis tam zustavat.
Jak omezene navstevy? Na chodbe muzete krafat do aleluja. Mozna uz i otevreli ten blbej bufet :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
733
8.11.19 20:35

Vloni v květnu jsem tam rodila a nepotěšim tě, ale šance na nadstandard mizivá, velký nával a plne pokoje :? Těch pokojů je myslím 8 dle webovek. Teď mě čeká v prosinci repete a doufám, že zrovna na jeden prázdný trefim, ale to mas těžký. Je to fakt o štěstí. Snad to bude teď v zimě klidnější :) Mě tedy nemocnice nevadí, ale to soukromí a rozšířenou možnost návštěv bych uvítala. Ještě existuje ambulantní porod, ale to nevím, zda se ve FN dělá. Navíc musíš mít pediatra, který přebere zodpovědnost za dítě a co si budeme povídat je to pořád trochu risk. Možná by ses tam měla zajet podívat na prohlídku sálů, předporodním kurz, aby sis to tam okoukla. Třeba tě to trochu uklidní. Ono je zas jiné ležet v nemocnici sama a pak v porodnici s miminkem. Nepoddavej se tomu strachu předem. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4887
8.11.19 20:46

Ahoj, napíšu ti do zpráv :mavam:.

Aha tak nenapíšu. Jsi anonym. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 20:48

@vrbule ja bych jim klidne zaplatila tisice aby me nechali samotnou s pritelem, ale je mi jasny ze na to zrejme nehrajou. Jak zminuje anonymni, muzu sice krafat na chodbe, ale ja nepotrebuju krafat, verim tomu ze mi bude blbe, bude me vsechno bolet a budu chtit lezet, ale ten pocit ze tam nekdo lezi se mnou je k nezaplaceni. Nejsem uplne prubojnej clovek a rvu doma jenom kdyz si predstavim tu nemocnici. Na vysetreni je to OK kdyz uz pri prichodu vim, ze se vratim domu. Dneska jsem se docetla ze tam clovek musi zustat 72 hodin, pri predstave 3 dnu, kdy stresem rvu, zvracim, nezeru a jsem tam s ditetem me berou mrakoty :smiley: pri komplikacich 5 dnu a vice, to uz nevim. V tech 18 cti jsem po zakroku podepsala reverz a nazdar. Ale situace kdy clovek nema zodpovednost jen sam za sebe je dost blba.

• Nahlásit
  • Citovat
13251
8.11.19 20:48

Já tam rodila v květnu, bylo úplně plno, na nadstandard nebyla šance (a to jsem že zdravotnické rodiny, půlka příbuzných tam v nemocnici dělá a ani přes známí sem se tam nedostala). Byly sme na pokoji 3 a doktoři pouštěli kazdeho co nejdřív domu, aby uvolnili místo. Ale zas je tam celkem příjemný personál a jde o 3 dny (já tam nebyla ani ty 3 dny) takže se to přežít dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 20:50
@Anonymní píše:
@vrbule ja bych jim klidne zaplatila tisice aby me nechali samotnou s pritelem, ale je mi jasny ze na to zrejme nehrajou. Jak zminuje anonymni, muzu sice krafat na chodbe, ale ja nepotrebuju krafat, verim tomu ze mi bude blbe, bude me vsechno bolet a budu chtit lezet, ale ten pocit ze tam nekdo lezi se mnou je k nezaplaceni. Nejsem uplne prubojnej clovek a rvu doma jenom kdyz si predstavim tu nemocnici. Na vysetreni je to OK kdyz uz pri prichodu vim, ze se vratim domu. Dneska jsem se docetla ze tam clovek musi zustat 72 hodin, pri predstave 3 dnu, kdy stresem rvu, zvracim, nezeru a jsem tam s ditetem me berou mrakoty :smiley: pri komplikacich 5 dnu a vice, to uz nevim. V tech 18 cti jsem po zakroku podepsala reverz a nazdar. Ale situace kdy clovek nema zodpovednost jen sam za sebe je dost blba.

Nemusis zustat, muzes hned domu. Negativni revers je jen ochrana pro nemocnici, pro tebe nema vyznam.

• Nahlásit
  • Citovat
5898
8.11.19 20:51

Máš dvě možnosti, ambulantní porod nebo psychiatr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
8.11.19 20:55

Ahoj. Ve FN po porodu mi to jako nemocnice až tak nepřišlo. Mají to tam hezky udělane, bez se tam podívat. Není to jako v Nemocnici na kraji města, ponuré, kachlicky..Může tam s tebou být někdo celé odpoledne, manžel tam býval do večera, nikdo nevyhazoval, případně na chodbu. Vzala bych si s sebou knížky, časopisy, sluchátka, něco dobreho.. Udělala si to tam hezčí. Budeš se soustředit na mimi, budete si na sebe zvykat, koupat apod. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
8.11.19 20:57
@Karleon píše:
Máš dvě možnosti, ambulantní porod nebo psychiatr.

souhlas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
8.11.19 20:58

Ahoj, u prvních dvou porodu nebyl nadstandard problém, rodila jsem císařem a vždy jsem si hned po porodu řekla, že chci na druhý den zamluvit nadstandard, až mě budou překládat z JIP. U třetího porodu téměř přesně před rokem už nadstandard nešel zamluvit ani den předem (opět císař). A skutečně jsem se tam za celých pět dní po porodu nedostala. Fakt je, že jsem údajně byla v pořadníku, ale evidentně na mne zapomněli, protože se na nadstandard dostala maminka, která rodila den po mně (nakonec to vlastně bylo moc dobře, našla jsem si tam na pokoji kamarádku a jsem za to moc ráda). Ale ani na nadstandardu němuze být manžel nonstop-ve 22hod.by měl odcházet. Pokud by ti ho tam nechali-mozna to bude na domluve- bude chudák sedět na židli.. Radši ho na noc pust domu, at se vyspí, asi by nebylo úplně super ho odrovnat ještě během ty doby, co budeš v porodnici. Ale chápu te, u mne hormony po porodu působily šílené i potreti, rozumové jsem sama sobě vše dokázala vysvetlit a připravit se na to..ale stejně jsem obrecela, že manžel za mnou vždy přijde jen na skok..teď už mi, přijde k smichu, ale před tím rokem na šestinedělí jsem byla hromádka nervů:D
Moje rada zni- pokud nadstandard nedostaneš hned, tak se neustále sester ptát, jestli se náhodou neuvolnil..a druhá rada- až budeš ubrecena na šestinedělí, říkej si, že jsou to jen hormony a bude vsechno každým dnem lepší a lepší..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
8.11.19 21:07

Ahoj. Co se týče pobytu v nemocnici jsem na tom úplně stejně jako ty. Nesnesu pobyt mimo domov a ještě tuplem v nemocnici. Rodila jsem v květnu ve Stodě. Mají tam pouze 2 nadstandartní pokoje. V ten den jsme porodili 3 a já zrovna měla tu smůlu, že jsem porodila až jako ta 3. Takže jsem musela na nomalní pokoj. A ejhle při příjezdu na pokoj jsem zjistila, že jsme nejen v jeden den porodili 3, ale také jsme tam byli jako jediné 3 rodičky v celé porodnici. Takže jsem byla na pokoji celý pobyt sama. Ale spíše to bylo štěstí v neštěstí. Možná by to bylo pro mě jednodušší kdybych tam nebyla sama. Sice jsou tam neomezené návštěvy, ale přítel musel samozřejmě spát jíst atd. Takže nás navštěvoval tak na 3 hoďky denně a pokaždé když odcházel tak jsem šílene brečela. Ale jakmile přišla sestřička bylo hned lépe, takže za mě si myslím, že je lepší nebýt sám a mít s kým prohodit pár slov a nebo dokonce si navzájem vypomoci. Takhle jsem musela pořád malého dovážet sestřičkam když jsem se šla koupat atd.
Buď v klidu všechno zvládneš, budeš tam mít miminko, uteče to jako nic a pujdete domu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 21:08

@hicha ja jsem se prave na strankach docetla, ze za priplatek muze zustat navsteva na pristýlce bez naroku na stravu. Jelikoz ja sama tam neplanuju jidlo jist, protoze z dob kdy jsem naposledy byla hospitalizovana a mam z nemocnicniho jidla a tech caju husinu, nechci jidlo z nemocnice ani zkusit. Nevim jestli to je na psychiatra, nicmene trauma mam fakt sileny. Jednou jsem tam byla mesic, prisla jsem s otresem mozku, nemeli misto jinde nez na infekcnim no a muzete si domyslet co vsechno jsem chytla a co vsechno muj pobyt prodlouzilo. Potom ten tata.. no desny

• Nahlásit
  • Citovat
152
8.11.19 21:08

S hlavne- celý pobyt ti tam tak uteče, že se ani nerozkoukas a jsi doma…a věř, že na to budeš vzpomínat jen v dobrem- já v době pobytu na šestinedělí měla k tomu oddělení spoustu výhrad, vše jsem ale rychke zapomněla a zůstávají jen krásný vzpomínky na první dny s miminky. Takže se tím dopředu nestresuj a jen se těš na to, co máš před sebou, opravdu to za to stojí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
8.11.19 21:21
@Anonymní píše:
@hicha ja jsem se prave na strankach docetla, ze za priplatek muze zustat navsteva na pristýlce bez naroku na stravu. Jelikoz ja sama tam neplanuju jidlo jist, protoze z dob kdy jsem naposledy byla hospitalizovana a mam z nemocnicniho jidla a tech caju husinu, nechci jidlo z nemocnice ani zkusit. Nevim jestli to je na psychiatra, nicmene trauma mam fakt sileny. Jednou jsem tam byla mesic, prisla jsem s otresem mozku, nemeli misto jinde nez na infekcnim no a muzete si domyslet co vsechno jsem chytla a co vsechno muj pobyt prodlouzilo. Potom ten tata.. no desny

No tak moc nevím, kde by tam mohla být přistýlka..nebo je to nějaká novinka.. ale stejne-asi bych muže nechala pořádně vyspat doma, v nemocnici můžou pomoct sestřičky, když bude nejhůř, ale doma ho budeš potřebovat v plné síle, aby ti mohl pomáhat.. sestřičky na šestinedělí jsou většinou super..náš malej, když asi třetí noc porodu rval a já nevěděla co s ním( rvala jsem s ním, protože jsem byla zoufalá z toho, že si nedokážu poradit s mimčem, i když už je třetí v pořadí), přišla sestřička, že jestli chci, tak si ho vezme k sobě, ať se trochu vyspím..vzala si ho, uspala ho asi na pět hodin a já se pořádně vyspala. A od druhého dne začalo jit všechno samo.. nestyď se říct, opravdu většina těch sester tam byla v pohodě( našly se i výjimky, ale nebylo jich moc). Jídlo je tam opravdu katastrofa, na druhou stranu já byla po těch císařích a víc jak 24 hodinách jen o vodě docela hladová, tak jsem to tam i jedla :D manžel mi donesl nějaký jogurty a ovoce a těch pár dní jsem dala v pohodě.. chápu, že jíst to měsíc musela být hrůza:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama