Co potřebují do porodnice pro mimi

Anonymní
7.11.19 14:56

Co potřebují do porodnice pro mimi

Co všechno si mám zabalit pro miminko do porodnice

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7949
7.11.19 14:58

Na strankach porodnice to urcite najdete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2409
7.11.19 14:59

Určitě plenky, čistící ubrousky a potom oblečení na cestu domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1851
7.11.19 15:04

To asi záleží na porodnici. Já třeba nevezla nic. Dostali jsme plenky, mast na zadek, ubrousky, mycí gel. Jen komu plenky došli musel mít už své. Manžel pak přivezl tašku s oblečenim na cestu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
7.11.19 15:12

V každé porodnici to maj jinak. Plenky a ubrousky jsme museli mít své, hygienu pro mimi byla na pokoji a oblečení pro mimi jsem dala od začátku svoje, ale měli tam nějaký univerzální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
7.11.19 17:51

@zuza92 paaaani, mužů se jen ze zvědavosti zeptat kde jste rodila? :) u nás v Brně si totiž musíme vzít i vlastní toaleťák 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1851
7.11.19 20:09

@Cloui jižní čechy, porodnice Tábor. Jen porodnickýma vložkama šetřili, ty budu brát příště vlastní :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
7.11.19 20:23

Já byla vyplašená a podle různých seznamů na internetu jsem si vezla plnou cestovní tašku věcí :D Nakonec mi stačily vlhčené ubrousky a plínky. Všechno ostatní jsme dostali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
7.11.19 21:32

Určitě menší balík plen, látkové čtvercové pleny. Vlhčené ubrousky bych nebrala, určitě dostaneš kufříček pro novopečenou maminku a tam je vše potřebné i dudlík :). Věci na cestu domů. A rozhodně bych si něco nastudovala o kojení pokud plánuješ kojit:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
12.11.19 13:40

Já jsem si vezla pro malého plenky vlhčené ubrousky zbytek jsme dostali a ještě oblečení na cestu domů jsem též měla s sebou. Ale těch pár dní jsme dostali od nemocnice univerzální. Jen byl problém s plinkama, přítel musel jít koupit jiné protože ty co jsem si přivezla neměli indikátor na curani a to se sestřičkam v nemocnici nelíbilo. Ale pleny pampers je mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.19 20:34

Ja mela 3 tasky. Jednu do porodnice. Jednu, kterou mi druhy den privezl partner a jednu s vecma na odchod.

1.Taska do porodnice: na porodni box: neperlivou vodu, hroznovy cukr, nocni kosile na porod (nic extra umaze se od krve) pak jsem mela dve nocni kosile (jednu na spani a jednu hezci na den) +zupan. Gumove pantofle, ve kterych muzete do sprchy (budes tam casto). Sitovane kalhotky (staci 1 baleni, daji se docela dobre preprat + jedno ve druhe tasce), poporodni vlozky staci jeden balicek (zbytek ve druhe tasce). Rucnik - 1× klasicky na koupani, 2× maly jeden na prsa a jeden na spodek. Kojici podprsenka 2× - 1na noc a 1na den (nekdo nemusi mit) vlozky do podprsenky + nekdo uz vi, ze ma male bradavky, tak kloboucek na kojeni. Hygienicke pomucky, klasika, pasta, kartacek, sprchac (muzete mit intimni gel) dubovou kuru, medela (masticka na bradavky - tu doporucuju) suchy sampon, hreben, bb krem.
Pro malou jsem mela plinky 1cky (doma jsme pak kupovali 0, ale nevedili jsme jak ji budou a jednickama se nic nezkazi 0 se daji dokoupit) vlhcene ubrousky, bepanten. Pokud chces vlastni obleceni pro ditko, tak doporucuju overalky vel.56 do porodni tasky treba 2 a zbytek do 2 tasky. Ja mela jeste dudlika. 2 jednorazove podlozky, 1× plina latkova
2.taska - poporodni vlozky, vlozky do podprsenky, jednorazove podlozky, plinky, latkove pleny, overalky pro ditko, muze byt decka pro ditko, kojici polstar, nejake dobrutky na mlsani :-D neco ke cteni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.19 20:41

Rodila jsem v Podoli a dostala jsem 1× poporodni kalhotky a vzorek vlhcenych ubrousku :D ale vhledem k tomu, ze jsou 3 sprchy a 3 zachody na cele patro rodicek, to asi neni moc prekvapiveho :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
21.11.19 19:58
@Anonymní píše:
Co všechno si mám zabalit pro miminko do porodnice

Je to porodnice od porodnice. Zeptej se primo v te, kde chces rodit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
22.11.19 12:28

Kazda porodnice to ma jinak a i jedna a ta sama to muze s casem menit, osobni aktuální zkušenost po 4 letech ve stejné porodnici. Zjisti si přímo tam kde rodís.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat