Pocení u tříletého dítěte

4419
22.5.08 09:36

Pocení u tříletého dítěte

Ahoj,

mám dotaz k extrémnímu pocení u téměř 3,5 letého dítěte. Honzík se potí hodně už od narození, už do vajíčka jsem mu musela dávat pod zádíčka látkovou plínu, jak byl vždy spocený. Dnes je to tak, že venku lítá s dětmi, všichni jsou v pohodě, ale náš mladej vypadá jakoby vylezl ze sprchy. Vlasy má úplně mokrý, fakt jakoby vylezl z vany, na kaši propocený triko, takže ho musím převlíkat. V noci se potí tak, že když jdu spát, otáčím mu polštář, aby nespal na tom mokrém kole, co má pod sebou. Dřív jsem ho i musela převlíkat v noci do suchého pyžama, jak byl mokrý. Snažím se mu dávat na sebe co nejvíc prodyšné prádlo, bavlněné, v noci spí ve vyvětraném pokoji, teď už s otevřenou ventilačkou, nijak ho nepřestrojuju, v noci ho nebalím do peřin. Prostě mu stačí jen malá aktivita a je durch mokrý.

Jsem už prostě plně hotová z toho, jak je denně spocený tak, že to až snad není normální. Nemůže to být známkou něčeho?? Tchýně mi říkala něco o štítné žláze, že se prý i takto projevuje. No nevím, už fakt přemýšlím, že s tím zajdu k doktorce, jestli to je normální :roll: :wink:

Potí se vám taky takhle děti?? Nebo v tom jsme fakt sami :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
22.5.08 09:53

pocení u 3 letého dítěte

Ahojky. Tak u nejstaršího syna jsme od malička řešili úplně stejný problém. :( Kolem třetích narozenin mu dokonce dr. dělala krevní testy na cukrovku, štítnou žlázu a další. Nic se nanašlo. :) Chvíli bral kapky Infadin, bylo to lepší, ale po vysazení zas tak nějak podobně. Teď nebere nic. Oblíkám ho míň jak toho mladšího, teď má 5,5 roku a je to krapet lepší. :D Každopádně vím, o čem to je. Jak je to omezující a nepříjemný. Ještě nám dr. radila vypít aspoň 1,5 litru vody, což on vypije (většinou jen ve vodě vysrkne tak 2,5 l a kde je to ostatní). Asi je to prostě dané a moc ovlivnit to nelze. Podotýkám, že mladšímu synovi jsou 2 a začínám mít pocit, že bude asi stejný potící smraďošek jako jeho starší vzor. :( Já a manža se potíme tak nějak normálně.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
4419
22.5.08 10:06

Jani, na cukrovku??? No má jí tchán, že bych se měla přeptat?? Chjo, fakt to je dost omezující, páč když někam jdeme, pořád sebou nosím náhradní oblečení, aby mi venku nenastydl v tom mokrém triku. Oblékám ho taky míň, až se do mě někdy lidi vrážejí (jakoby by jim do toho něco bylo :roll: ), že mu zadělávám na to, aby omarodil. I když musím říct, že Honzík byl možná dvakrát nemocný?? Jinak je zdravý jako řípa, ŤUK ŤUK!!!!!!!

Kéž by to věkem zmizelo, jinak v dospělosti bude asi chudák, chjo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
22.5.08 10:30

Ahoj,

mám doma to stejné. Syn se taky hodně potí a je vždycky jediné dítě, které má mokrou hlavu :wink: polštář taky obracím. Pamatuju si, že už jako úplně malé mimi měl mokré nožky a to pořád. Zrovna o víkendu když jsme slavili jeho narozky si „jen“ hrál s vláčkama z něho teklo a vypadal jak osprchovaný a to měl krátký rukáv. Musela jsem ho i vyfotit :lol: ale přiznám se, že mě nenapadlo, že by to mohl být příznak nějaké nemoci tak snad není :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
22.5.08 10:34

Aji, no já nechci nijak plašit a honit ho po doktorech, to ne, ale když vidím ostatní děti, jak jsou v pohodě a v situaci kdy on je na kaši spocený oni jsou skoro zmrzlý :lol: , tak si říkám, jestli to je normální. Ale snad jo, snad jenom zbytečně plaším :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.5.08 10:56

pocení u 3 letého dítěte

No na cukrovku.. Taky ji máme v rodině. Ale naši dospělí příbuzní maj diabetes 2. typu, tzv. dospěláckou. U dětí hrozí typ 1. My jsme na Šimonovi pozorovali jen to pocení. Jinak další příznaky jsou pití neúměrného množství tekutin (4 l, ale klidně i 8l), úbytek váhy, únava, slabost, spavost, bledost. To jen tak pro info.
Jinak Šimon se teď zpotí vždycky nejvíc při spaní po obědě. Chodí spát nahatej, do pokoje, kde má 19 st, přikrytej akorát slabulinkou dekou - a stejně to po spaní celý komplet převlíkám, protože je to durch.

• Nahlásit
  • Citovat
4419
22.5.08 18:07

Tak jen pro info.

Byla jsem dnes u doktorky, pro recept na meningokoka a ptala jsem se na to pocení. Takže v úterý jdeme na odběry krve Jani :wink: , přesně to, co píšeš. Štítná žláza, cukrovka a k tomu test moči. Prý se potí hodně dětí, ale abychom měli jistotu, že nic nezanedbáme, tak raději vzít krev a být si jistý. Takže jen tak pro info, i když se přiznám, že se špetku bojím :roll: , ale Honzík nijak moc nepije, spíš s ním mám opačný problém, musím ho nutit pít, únavou rozhodně netrpí, spíš naopak celý den řádí jako drak, tak snad to bude dobrý :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.5.08 18:52

pocení u 3 letého dítěte

Čauky. Tak držím pěstičky, ať Honzíkovi ty testy vyjdou dobře a ať nemáte žádné jiné potíže. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
Klarisa123456
15.7.12 15:38

Dobrý den, vidím, že už je příspěvek docela starý, ale teď řešíme podobný problém a zajímalo by mě, jak to u Vás dopadlo s těma testama? Děkuji za případnou odpověď:)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama