Početí dvojčat

21.8.06 02:14

poceti dvojcat

Dobry den, zajimalo by me, jestli se da zjistit, zda bude mit zena dvojcata. Neco jsem o tom cetla, ale nazory jsou ruzne. Pokud jde o dvojcata, jak daleko, kolik generaci v rodine, muze mit vliv? Mam trileteho syna, je mi dvacet osm a chceme urcite dalsi deti. na rakouskem netu jsem nahodou objevila clanek o dvojcatech a proto jsem zacala hledat dalsi informace, i kdyz dite chci az tak za rok. Moje sestrenice (jeji maminka je sestrou meho otce)ma take syna a pak dvojcata dve holcicky. antikoncepci brala par mesicu na upraveni cyklu v sestnacti letech, syna mela v devatenacti a holky v jednadvaceti. Jakou mam pravdepodobnost, ze budu mit taky dvojcata? V tom clanku psali, ze deicne jsou dvojcata pouze tehdy, pokud byly v rodine zeny, ne manzela. Je to pravda? Da se nejak ovlivnit, aby mel clovek dvojcata (krome antikoncepce,po jejimz vysazeni je udajne vyssi sance). Maji casteji dvojcata zeny ve vyssim veku (bez lecby nepoldnosti nejakymi preparaty atd.)?Dekuji za odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4548
21.8.06 03:04

Napisu ti jen to, co vim od manzela ( pracovnal na genetice a ted se zabyva vyzkumem tedy nesouvisejicim s dvojcaty, ale souvisejicim s genetikou) a z chytrych knih. O „dedicnosti“ dvojcat lze mluvit pouze u dvojcat dvouvajecnych . Je pravda, ze je to pouze „dedicnost“ do zenske linii, protoze zena musi uvolnit v jednom cyklu 2 vajicka. To se ale muze stat v nekterych cyklech kazde zene, bez jakeholi „dvojceci“ historie v rodine (vzdycky musi byt nekdo prvni pripad) a naopak, zena s rozvinutou „dvojceci“ historii muze cely plodny zivot uvolnovat pouze jedno vajicko. Vyssi pravdepodobnost dvojcatek je pri stimulaci tvorby folikulu - vajicek hormony a samozrejme pri IVF. Pak dedicnost skutecne nehraje roli. Dvojcata jednovajecna jsou hrickou prirody, v podstate chybou, kdy se z jednoho vajicka oplodneneho jednou spermii zacnou pri deleni vyvijet 2 embrya. Proc se tohle deje, zatim nikdo nevysvetlil.
Takze, pravdepodobnost, ze budes mit dvojcatka, ti nikdo, krome jasnovidcu, asi nepredpovi. Myslim, ze se na tebe bude vztahovat uplne obecna pravdepodobnost na vystkyt dvojcat.
Ja mam taky jakoby dvojceci historii z zenske linie - pred nekolika generacem bylo v matcine rodine dvojce, ktere umrelo, moje teta byla z dvojcatek, ale to druhe se prestalo vyvijet a prislo se na to az kdyz ji nasli jen zbytky kostricky na zadech, v mem poslednim cyklu, z ktereho je stavajici tehu, se mi vyvijela 2 vajicka, ale stihlo to asi jen jedno, protoze dvojcatka necekam. A klidne bych je brala :wink: Myslim, ze kdyz kazda z nas bude hledat, skoro v kazde rodine se nejaka dvojcatka vyskytla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
718
21.8.06 10:18

Tady jeste info k jednovajecnym dvojcatum. Neco malo se o tom vi:
//Na rozdíl od těchto dvouvaječných dvojčat existují také jednovaječná dvojčata. Vznikají z jediného oplozeného vajíčka. Kromě normálních lidských vajíček existují totiž výjimečně i vajíčka s velkým jádrem a s dvojnásobným nebo vícenásobným počtem chromozomů, tj. částic, jež jsou nositeli lidských vlastností. Vajíčkům s takovou odchylkou se říká "mnohomocná vajíčka”. Podobně i mužské zárodečné buňky se mohou ve výjimečném případě vyskytovat s dvojnásobným nebo i vícenásobným počtem chromozomů; říká se jim pak "mnohomocné spermie”.

Jestliže se setká mnohomocné vajíčko s mnohomocnou spermií, může vzniknout útvar, z něhož se pak vyvíjí nikoli jeden lidský zárodek, nýbrž dva zárodky; tedy jednovaječná dvojčata. Ta se vyskytují mnohem vzácněji než dvouvaječná dvojčata. Jednovaječná dvojčata jsou vždycky stejného pohlaví, tj. buď dva chlapci, nebo dvě děvčata. Vyznačují se nápadnou vzájemnou podobou, takže jedno takřka nelze rozeznat od druhého. Nejen tělesná podoba, ale i duševní vlastnosti jednovaječných dvojčat jeví nápadnou podobnost. Proto se jim říká "blíženci”.//
Zdroj: www.porodnice.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
21.8.06 10:31

Ahoj,

přesně souhlasím s tím, co holky napsaly. Mám naprosto stejné informace. Nás se každý ptá, zda máme dvojčata v rodině, odpovídám, „ano, v obou“, ale dědí se pouze ze strany matky a navíc ta naše jsou jednovaječná a ta se nedědí.

Informace od holek doplním, že jednovaječná dvojčátka mají stejné DNA a jsou výrazně rizikovější, než dvojvaječná.

To, jestli budeš mít dvojčátka neovlivníš, jedině, že si to budeš přát jako já a nakonec to vyjde.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TAPTINKA
21.8.06 11:33

chyba ??

Aha, takže já - a mé druhé já, jednovaječné dvojče - jsme vlastně CHYBA ??? :lol: Tak to Vám tedy pěkně děkuji za info …

• Nahlásit
  • Citovat
3596
21.8.06 14:02

TAPTINKO,

nemáš zač. Já o Neználcích taky občas říkám, že je to genetický omyl. :D

A taky za to, že své druhé já máš, bylo to celé pouze ve Vaší režii, bylo to Vaše rozhodnutí. :D Taky s oblibou používám, když už si to vymysleli, tak ať se s tím poperou.:D

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.06 15:23

tak jste mi potvrdily, co jsem vicemene tusila

diky za info, me by teda dvojcata nevadila, pokud by byla aspon z poloviny tak v pohode, jak nas Ondrasek.
me zarazilo totiz to, ze sestrenice mi rikala, ze to maji v rodine jejiho manzela (a ja se ted docetla, ze pres chlapa to nejde) a navic ma obe holky uplne k nerozenani stejne, tak to by mely byt jednovajecne, jestli se nepletu, ze, a to je ta „chyba“ , jak uz tu psala jedna z vas. takze nededicna.

jani, ja si je teda budu prat:O))). treba to vyjde. ja o tom snila uz driv, ale nevedela bych do ceho jdu, ted diky Ondrovi a sestrenicinym holcickam uz vim presne.
pry krome leku a IVF ma vliv take vyssi vek, vaha a pocet porodu pred dalsim tehotenstvim.
z vyzkumu, ale nevim, jak moc je to pravda, pak pry jeste vyssi podil kyseliny listove a mlecnych vyrobku ve strave budouci matky.

no deti chceme tak tri, takze sance tu je:O) :wink: :P :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
21.8.06 15:37

Ondrulinko,
já jsem přesvědčená, že ta naše dvojčátka „vznikla“ po pádu na kole. Dost nehezky jsem přeletěla auto a přistála na silnici. S ukrutnou bolestí zad mě odvážela znehybněnou záchranka. A časově to přesně vychází na dělení. :D Ale rozhodli to dobře, jinak to taky mohl být potrat, že?

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
718
21.8.06 19:51

Jani, jestli mas jednovajecny, tak se po padu na kole urcite neoddelila :wink:
Musela jsi mit uz vicemocne vajicko, ktere se setkalo s vicemocnou spermii, proste nahoda 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12098
2.12.06 20:10

pomoc, dvojčata!

Já se tedy přidávám do diskuse, ale ne jen sněním - právě jsem se vrátila z nemocnice, kde zjistili, že tam není jedna, ale dvě fazolky. jsou úplně malinkaté (2 mm). Mé přání to nebylo - mám už doma šetiletou holčičku a tříletého chlapečka. Navíc jsme bez babiček… Třetí jsme chtěli, ale tohle mě dost zaskočilo.
Je tu někdo v podobné situaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.13 09:09

Jsem z dvouvajecnych dvojcat - mam brachu… Take mam mladsi segru a mladsiho brachu - jojo, jsou to dvojcata ;). Mamka s tatkou to zvladli dobre a tak i ja bych do toho docela sla, kdyby si clovek mohl vybrat ;)… A treba z toho zavest rodinnou tradici hahaha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1029
5.3.17 10:43

chci dvojcata

Zdravim chtela bych se zeptat co mam udelat abych misto jednoho ditete cekala 2 :D zkratka abych mela dvojcata, da se to nejak ovlivnit nebo v cem mam zamakat, naky tip recept ci poloha? co na to funguje teda jestli to jde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3790
5.3.17 10:48
@martina82 píše:
Zdravim chtela bych se zeptat co mam udelat abych misto jednoho ditete cekala 2 :D zkratka abych mela dvojcata, da se to nejak ovlivnit nebo v cem mam zamakat, naky tip recept ci poloha? co na to funguje teda jestli to jde :mrgreen:

U nás na to fungovala náhoda. (Nejednou.) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2680
5.3.17 11:06

@martina82

asi tak - co není zhůry dáno, v apatyce nekoupíš. A nebo počkej - koupíš - přes umělé oplodnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4499
5.3.17 11:10
@Modesta píše:
@martina82asi tak - co není zhůry dáno, v apatyce nekoupíš. A nebo počkej - koupíš - přes umělé oplodnění.

Ani tak ne. nikdo ti nezaruci ze se nejake embryo uchyti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama