Počínající kaz?

19
4.6.20 17:45

počínající kaz?

Syn 4 roky má na předním zoubku žlutou skvrnku a prohlubeň. U zubaře jsme byli v březnu, vše OK. Nevím jestli to tam měl i před tím, ale řekla bych, že ne. Je to počínající kaz?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6619
4.6.20 18:07

Ano je to kaz. Navštívila bych co nejdříve zubaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
4.6.20 18:37

@Aletheia díky, myslela jsem si to :?
Ošetření probíhá klasicky vrtačkou? Obávám se, že malý pusu nevydrží mít otevřenou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1875
4.6.20 18:38

@atacama zrovna resim to same a bohuzel jestli nevydrzi, tak analgosedace nebo narkoza :,( Zrovna zvazuju co je mensi zlo pro male dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
4.6.20 18:42

@Helca83 a máte taky něco takového? Já doufám, že to nějak dáme. U takového menšího kazu by to snad nemusela být taková hrůza 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1875
4.6.20 18:44

@atacama Ne, my mame bohuzel neco zezadu, co ja ani nevidim, ale je to blbe pristupnet… a taky na horni jednicce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
4.6.20 18:51

@Helca83 přístup k zubu zezadu bude asi horší :( Záleží dost na přístupu zubaře jak to s dětmi umí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1875
4.6.20 18:53

@atacama Jj a syn ma navic jen 2,5 a obdobi vzdoru, no ale mame jeste sanci chvili pockat a ze by to pak treba zvladl jen tak… nas zubar to udelat nechce, ale jeden jiny se tvari nadejne… drzme si pesti at to ty nase prcky trapi co nejmin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
4.6.20 19:00

@Helca83 v tomto věku bude domluva horší to je fakt…Já sama mám se zuby neskutečné problémy, malému proto čistím zuby pečlivě od prvního zoubku abych tomuto u něj předešla. A už je to tu :roll: :)
Ať vám to dobře dopadne a hlavně ať je malý pak v pohodě a nechytne fobii ze zubařů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vbu
332
4.6.20 19:00

@Helca83 Predni zuby jsou dost narocne vrtat. My to parkrat zkouseli a pokazde to vypadlo. Zaprve zub je maly a zadruhe u prednich zubu je potreba suche prostredi, to ditko neda vetsinou. Narkozu jsme resili u starsiho, ale bylo vic kazu, kvuli jednomu kazu to za me smysl nema. My mame ted 2 cca u mladsiho, na kontrolu jde za mesic ale nerostou rychle. Uz to drzim relativne nehorsici se pulrok. Tak nejak zkusim vrtat i ty predni, ale myslim, ze to nepujde. Starsi spolupracoval 100× lip a nepovedlo se to v tech 2,5. Verim, ze ted v 5 by to dal vklidu i ve 4, ale ti dvouletaci triletaci to proste je sance mensi. Drzim pesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5731
4.6.20 19:08
@atacama píše:
@Aletheia díky, myslela jsem si to :?
Ošetření probíhá klasicky vrtačkou? Obávám se, že malý pusu nevydrží mít otevřenou…

Na jeden zoubek stačí jen oblbnout. Na to je narkóza zbytečně zatěžující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
4.6.20 19:08

@vbu mažeš něčím zoubky krom čištění? Že se to během půl roku nijak nezhoršilo? Já jsem mu objednala Tooth Mousse. Zubařky se chci zeptat na Elmex Gelée, ale bez konzultace s ní to nechci zatím nasazovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vbu
332
4.6.20 19:12

@atacama Jo ten gc tooth mousse prave mame :) Jako asi dobre, spis hodne cistim..Ale ten mladsi je totalni psycho, jeci silene, uz umi i zatnout celist, tak se nemuzu vubec pres dasen dostat. Moje nervy. Jako elmex gelee je fajn, ale jeste neumi moc plivat, tak mu to moc davat nechci. I kdyz pidi mnozstvi asi nevadi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
4.6.20 19:24

@vbu my jsme s čištěním měli problém jen chviličku a nic hrozného, systematicky jsem pracovala na tom aby se naučil, že je to fakt důležité. Dokonce se v posteli párkrát zeptal jestli nemá plak :lol: Pokud to pomáhá držet na uzdě ten mousse tak super. Čekala jsem ale, že bez kazu vydržíme dýl no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1875
4.6.20 19:25

@atacama diky moc a napodobne :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu