Poctiví nálezci

Anonymní
10.1.20 22:08

Poctiví nálezci

Dnes jsem našla peněženku s doklady, kreditní kartou, hotovostí…prostě napadlo mě založit toto téma, protože mě zajímá, jak jste se/byste se zachovali vy, když jste/byste něco podobného našli? Ani na moment mě nenapadlo, že bych si jí nechala. Spíš jsem přemýšlela, jak rychle najít majitelku a vrátit jí to. Jít s tím na policii, nebo dát do obchodu, kde jsem jí na parkovišti našla… Nakonec jsem v peněžence našla kartičku na kosmetiku, kam paní chodí, tak jsem tam zavolala, kosmeticka mi dala na paní číslo, zavolala jsem jí a peněženku jí během pár minut vrátila. Paní kosmetička i majitelka peněženky byly nadšené :) A to mě těší nejvíc :) Jen si říkám, že až se mi stane něco podobného, kolik poctivých lidí je? Doufám, že hodně :D
Prosím anonym, nechci aby to vypadalo, že se chlubím :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7160
10.1.20 22:15

Já bych vrátila, sama jsem před pár lety ztratila večer peněženku před supermarketem. Bylo to 14 dní před Vánoci a měla jsem tam skoro 30 000Kč, veškeré doklady, karty. Později jsem popíjela vínko u televize a volala mi Policie, zda mi něco neschází. Poctivý nálezce ani nechtěl být jmenován, nemohla jsem mu ani poděkovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6758
10.1.20 22:15

Našla jsem několik tisíc v obchodě s oblečením u pokladen. Šla jsem to poctivě odevzdat obsluze. No jaká náhoda holky, ty prachy tam ztratila právě obsluha :roll: je to roky, ale doteď si připadám jako hlupák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 22:19

Ahoj zakladatelko,
zachovala ses spravne, urcite i ty jsi mela radost.
Verim, ze vetsina lidi by si nic z nalezene penezenky nenechali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
10.1.20 22:20

Našla jsem hodně dávno na sjezdovce peněženku s několika tisícema a veškerýma dokladama. Tehdy mi bylo 17, nebylo ještě tak snadné dohledat lidi jako dnes, ale povedlo se přes spoluzaci.cz najít 10 lidí s daným jménem. Po týdnu jsem měla úspěch a dotyčného pána našla, přes ředitele školy na něj sehnala adresu, kde už bydleli jen jeho rodiče a ti mi nakonec poslali dopisem adresu syna. Když jsme se telefonicky domlouvali, chtěl, ať si nechám všechny peníze, jen ať má doklady. Já jsem si nenechala ani korunu a ještě ze svého zaplatila poštovné. Teď bych to udělala znovu. Bohužel poctivých lidí je v dnešní době už hrozně málo a spíš hledají způsoby jak někoho okrást…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 22:21

Kdybych našla peníze v peněžence s doklady, tak vrátím. Zatím nacházím jen samostatne bankovky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48719
10.1.20 22:25
@K. Rocánková píše:
Kdybych našla peníze v peněžence s doklady, tak vrátím. Zatím nacházím jen samostatne bankovky

já taky, teda minule našla fena ruličku, ještě pršelo :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7160
10.1.20 22:26

@K. Rocánková nalezenou hotovost (500Kč) jsem taky nevrátila, našla jsem ji mezi dveřmi do supermarketu. Otázka je, komu bych ji měla vrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
10.1.20 22:30

Ja bych nalezenou peněženku odnesla na nejblizsi policii. Nejake obsluze v obchode bych nevěřila, ze to neztopi. Ani bych jako nalezce nechtela na policii rikat sve jmeno. Bala bych se, ze by ten, co tu penezenku ztratil, me pak jeste osocil, ze tam mel v hotovosti vice..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
588
10.1.20 22:35

Hele já jsem dnes omylem v Kauflandu pronesla přes pokladnu sáček s jablkama za 17 Kč. Zjistila jsem to venku a okamžitě se otočila a řekla jsem to pokladní. Ta na mě hleděla, jak kdybych spadla z višně… No nakonec mi to pipla, i když mě teda posílala pryč. Takže pokud bych našla peněženku, hledala bych majitele a nic si nenechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6144
10.1.20 22:36

Našla jsem peněženku v košíku v obchodě, vrátila jsem na informace, víc nevím, ale paní mi tvrdila, že vše zařídí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27619
10.1.20 22:39

Dvakrat jsem nekde zapomnela penezenku a jednou drahy mobil, vzdy se mi vse vratilo.
Jednou jsem nasla penezenku ja a take jsem vratila.

Dvakrat mi bohuzel penezenku ukradli z tasky, resp jednou celou kabelku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14406
10.1.20 22:43

Já našla jednou peněženku na bowlingu, tak sem ji dala obsluze, aby ji měli kdyby se majitel vrátil a hledal ji. Jinak bych ji taky vrátila, ideál kdyby tam byla občanka, to se ten člověk pak dá dohledat podle adresy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2014
10.1.20 23:04

Udělala jsi moc dobře, karma ti to v dobrém vrátí, taky bych vrátila, měla bych ze sebe dobrý pocit, to potěší nálezce i člověka, který jí ztratil není to přijemná věc, bohužel stává se to a právě díky lidem jako jsi ty je svět zas o kapku hezčí. :kytka: :palec: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3938
10.1.20 23:11

Peněženeka skončila na policii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu