Reklama

Podezření na černý kašel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helis15
Kecalka 172 příspěvků 02.01.17 21:00
Podezření na černý kašel..

Maminky, už asi od minulé neděle, tak nějak divně pokašlávám…přes den a v noci ani skoro nic, ale ráno a večer bych se z těch pár záchvatů i :poblion: někdy vykašlu někdy je to suché… ani rýmu ani teplotu jsem neměla… mám děti 4,5 a 1,5 (má jen dvě dávky Hexy) mám hrůzu jestli to nemůžu být černý kašel, který jak říkají tu opět řádí :,( :,( :,(zátra chci jít k dr ale asi nedospím hrůzou rána… máte někdo zkušenost?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12311 příspěvků 02.01.17 21:02

Řekla bych, že při černém kašli by člověk kašlal pořád. Ale jistotu dá opravdu jen lékař.

Helis15
Kecalka 172 příspěvků 02.01.17 21:03

@vokishka no jo, ale co když je to jen to první stadium…

Helileli
Závislačka 2753 příspěvků 02.01.17 21:05

A beres neco poradneho na odkaslavani? To mi prijde jako zaklad, je jasne, ze neredene hleny jdou vykaslat jen obtizne.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 31670 příspěvků 02.01.17 21:08

@Helis15 a proč bys neměla dospat rána? Černý kašel prodělá každý v průměru 3-4× za život.

Helis15
Kecalka 172 příspěvků 02.01.17 21:10

@lucenka to jako fakt?? 8o

Vesmírná mluvilka 31670 příspěvků 02.01.17 21:14
@Helis15 píše:

Jo… třeba zrovna tady se píše 2,5×. Ale nekde jsem viděla i vyšší čísla.
 http://www.spektrumzdravi.cz/…/cerny-kasel

SAJ
Závislačka 3016 příspěvků 02.01.17 21:15
@Helis15 píše:
@lucenka píše:
@Helis15 a proč bys neměla dospat rána? Černý kašel prodělá každý v průměru 3-4× za život.

Ale prd, Lucenka je antiočkovací, tak to holt vidí trochu jinak. Černý kašel klidně mít můžeš, jako dospělou tě sice oslabí, ale neměl by ti nijak vážněji uškodit. Posledních pár let je jeho výskyt vyšší, ale čísla (byť bych si tedy ověřila zdroj) nepochybně dodá antiočkovací lobby. :)
Zajdi za doktorkou, budeš moudřejší. Ale možná jí nejprve zavolej. :)

Vesmírná mluvilka 31670 příspěvků 02.01.17 21:17
@SAJ píše:
Ale prd, Lucenka je antiočkovací, tak to holt vidí trochu jinak. Černý kašel klidně mít můžeš, jako dospělou tě sice oslabí, ale neměl by ti nijak vážněji uškodit. Posledních pár let je jeho výskyt vyšší, ale čísla (byť bych si tedy ověřila zdroj) nepochybně dodá antiočkovací lobby. :)
Zajdi za doktorkou, budeš moudřejší. Ale možná jí nejprve zavolej. :)

:roll: :roll: až na to, že kluka mám ockovaneho. Jen si dovoluju ppukazovat na to, že ne vzdy očkování chrání, neupozornuje se nami nutnost preockovani, ockuji se zbytečné nemoci v nízkém věku a nejsoupak monovakcíny.

Bábrdl
Generální žvanilka 20923 příspěvků 02.01.17 21:18
@Helis15 píše:
Maminky, už asi od minulé neděle, tak nějak divně pokašlávám…přes den a v noci ani skoro nic, ale ráno a večer bych se z těch pár záchvatů i :poblion: někdy vykašlu někdy je to suché… ani rýmu ani teplotu jsem neměla… mám děti 4,5 a 1,5 (má jen dvě dávky Hexy) mám hrůzu jestli to nemůžu být černý kašel, který jak říkají tu opět řádí :,( :,( :,(zátra chci jít k dr ale asi nedospím hrůzou rána… máte někdo zkušenost?

Neboj, i kdyby byl., děti ti ochrání ta hexa.
Ale nejspíš není. Pertuse je takový kašel, že to člověk většinou fakt pozná.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 02.01.17 21:19
@Helis15 píše:

Děti měli nedávno to samé, nakonec kašlaly bez přestání neustále, každých pár vteřin, ve dne v noci, nic nezabíralo. Trvalo to DVA TÝDNY, žádný z doktorů nic nezjistil 8o Už jsem byla připravená jít s nimi do nemocnice, vydupala bych jí, měla jsem strach že se snad udusí. Zmizelo to. Je fakt že nakonec zabral levopront. Něco je ve vzduchu, tohle normální fakt není. Neměli ani zarudlý krk!!!

Helis15
Kecalka 172 příspěvků 02.01.17 21:20

@SAJ mě se hlavně jedná, abych nenakazila děti… :nevim:

KKatka23
Echt Kelišová 7972 příspěvků 02.01.17 21:21

Já myslím, že spíš ne, ale i kdyby jo, tak děcka jsou už velký…ty kecy doktorů o úmrtnosti se týkají především novorozenců. Rok a půl už je v pohodě, obzlášťz když už i má dvě dávky hexy ;)

SAJ
Závislačka 3016 příspěvků 02.01.17 21:23
@lucenka píše: :roll: :roll: až na to, že kluka mám ockovaneho. Jen si dovoluju ppukazovat na to, že ne vzdy očkování chrání, neupozornuje se nami nutnost preockovani, ockuji se zbytečné nemoci v nízkém věku a nejsoupak monovakcíny.

Já to vím, ale kdykoli se objeví takové moudro, jako vypadlo z tebe, hodím do google dotaz a odpověď většinou bývá poměrně jasná. :nevim: Hele, s antiočkovači už diskuse nevedu, tuhle fázi mám už dávno za sebou. Troufám si tvrdit, že o chemii a biochemii toho vím víc, ale tady o logické argumenty fakt nejde.
Takže fakt ne.

SAJ
Závislačka 3016 příspěvků 02.01.17 21:24
@Helis15 píše:
@SAJ mě se hlavně jedná, abych nenakazila děti… :nevim:

Klid. Pokud jsi je měla nakazit, je už stejně jasno, ale pokud nemáš novorozence a má za sebou první očkování, mělo by to být v pohodě.
Ovšem s nejvyšší pravděpodobností černý kašel nemáš.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama