Reklama

Problémy štítná žláza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

floxi
Nováček 4 příspěvky 02.01.17 13:34
Problémy štítná žláza

Ahoj holky, chci se zeptat, zda ma některá stejnou diagnozu hypofunkci štítné žlázy a chronický zánět štítné žlázy a zda nemá tip na nějaké podpůrné prostředky k léčbě euthyroxem a vigantolem. Diagnostikovali mě v těhotenství, po ukončení kojení se má únava dost zlepšila, ale pořád to není ono, cítím se unavená občas bez nálady, nervózní? Dekuji za rady

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4984 příspěvků 02.01.17 16:50

@floxi

1. řekněte to svému endokrinologovi, je možné, že prostě máte špatně nastavené léky. Stejně tak s ním konzultuje případné byliny či potravinové doplňky, co byste chtěla podle rad z internetu užívat. ono to s léky může dost reagovat a rozhodit zbylý hormonální systém.

2. vypadá to, že na autoimunitní poruchy, včetně hashimota a podobných problémů se štítnou žlázou zabírá tzv. „autoimunitní protokol“ v rámci diet z „paleo oblasti“. Velmi podrobně a podloženě to je popsané v téhle knize https://www.amazon.com/…p/1936608391 - česky ovšem nevyšla a informace jsou tak různě po webech. Zkuste si o tom něco pročíst. Jinak v žádném případě to není náhrada léčby, ale může to pomoci, kontrolovaně ve spolupráci s lékařem postupně snižovat dávky léků.

Werushka77
Kecalka 346 příspěvků 01.03.17 15:18
Štítná žláza - špatná nálada

Jsem cca 2 měsíce po operaci a vyndání celé štítné žlázy, byly mi nasazeny prášky a řečeno je současná dávka je na mne příliš vysoká a že se bude snižovat. Chci se zeptat, zda současná vyšší dávka hormonů může mít nějaké negativní účinky pro mé tělo, např. podrážděnost, nespavost, únavu, úzkosti…, poslední dobou si toho na sobě všímám často a nevím zda to přisuzovat právě tomu. Setkal se s tím už někdo nebo zažil něco podobného? Děkuji na odpověď.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama