Podnikání - podpora od úřadu práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 12:45
Podnikání - podpora od úřadu práce

Dostala jsem se do složité životní situace, kdy nemohu chodit do práce (zdravotní stav dítěte, kdy musím operativně být k dispozici ve škole). Od ledna jsem na úřadu práce a hledám práci, kterou bych mohla vykonávat z domu-bezúspěšně.
Včera mě napadl jeden podnikatelský záměr, který by mou situaci mohl vyřešit. Ale problém jsou peníze. Můj odhad prvotní investice je cca 500 000,–. Nevíte někdo jestli je nějaká možnost získat peníze na rozjezd podnikání přes úřad práce??? P. s. s manželem máme hypotéku.

Reakce:

aivetka
Kecalka 196 příspěvků 13.02.17 12:53

Přes ÚP asi těžko. Ale některé banky mají výhodné půjčky pro rozjezd podnikání.

Ou
Kelišová 5162 příspěvků 13.02.17 12:54

Půjčku vám nezařídí, ale pokud už jste na UP vedená delší dobu, tak nějakou podporu na zřízení nového pracovního místa získat můžete - je potřeba se ptát přímo na tom úřadě, do jakých programů jsou zapojeni.

Od investičních půjček jsou banky - potřebujete ovšem dobrý byznys plán. A tedy ono obecně je nesmysl rozjíždět byznys bez toho, abyste ten dobře propočítaný plán měla.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.02.17 12:58
@Anonymní píše:
Dostala jsem se do složité životní situace, kdy nemohu chodit do práce (zdravotní stav dítěte, kdy musím operativně být k dispozici ve škole). Od ledna jsem na úřadu práce a hledám práci, kterou bych mohla vykonávat z domu-bezúspěšně.
Včera mě napadl jeden podnikatelský záměr, který by mou situaci mohl vyřešit. Ale problém jsou peníze. Můj odhad prvotní investice je cca 500 000,–. Nevíte někdo jestli je nějaká možnost získat peníze na rozjezd podnikání přes úřad práce??? P. s. s manželem máme hypotéku.

jo, možnost je.Ale nepočítej s takovou částkou.. podmínkou - zúčastnit se kurzu Základy podnikání, sestavit podnikatelský záměr, s tim předstoupit před komisi, když je přesvědčíš, dotace dostaneš - s tim, že je tam podmínka min tuším rok nebo dva podnikat, jinak vracíš. Já žádala 120 tis, dostala jsem 100, což byla nejvyšší částka.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.02.17 12:59
@aivetka píše:
Přes ÚP asi těžko. Ale některé banky mají výhodné půjčky pro rozjezd podnikání.

jde to přes up ;)

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 13.02.17 13:00

Od úřadu nic nepočítej. Málokdy se zadaří, že přispějí na rozjezd podnikání, ale většinou jsou to různé příspěvky na stroje do firem atd. Jen takhle ti úřad půlmega nedá. Musíš si našporovat anebo pak do banky. A jelikož jsi nezaměstnaná, tak ti půlmega nedají. Možná na manžela, ale pokud máte už teď splátky a žijete z jednoho platu, nedávám tomu velkou šanci.

aivetka
Kecalka 196 příspěvků 13.02.17 13:02

@martina.se tak to je supr. ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.02.17 13:04

@hudečice záleží na podnikatelském záměru.. u nás dali 600 tis na zubařské křeslo :think:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 13.02.17 13:21
@martina.se píše:
@hudečice záleží na podnikatelském záměru.. u nás dali 600 tis na zubařské křeslo :think:

Tak pokud to je zubařské křeslo tak jo.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.02.17 13:22
@hudečice píše:
Tak pokud to je zubařské křeslo tak jo.

ono fakt hodně záleží na záměru.. a na tom, jak si člověk obhájí, že bez těch peněz nemůže být :think:

Bůča
Kelišová 7253 příspěvků 13.02.17 14:29

Jde to, dotace od up. na rozjezd podnikani. driv to bylo tak, ze jsi musela na podnikatelskej kurz, podat zadost o dotaci a cekat na schvaleni. vypracovat podnik. zamer. podnikat min. rok abys penize nemusela vracet a bylo to 100tisic. na vybaveni, ne na zbozi nebo vyrobky. musis nakup dokladat uctenama nebo fakturama.
 http://www.prispevky.cz/…na-podnikani

Lenkochod
Stálice 52 příspěvků 14.02.17 09:59

U nas (Ustecky kraj) davaly z UP dotace max 80tis. Take jsem premyslela o podnikani, informace je z cca zari 2016. Plus dalsi nutne podminky byly: minimalne 3 mesice vedena na UP, zpracovani podnikatelskeho planu, zpracovani rozvahy na cca rok a pul dopredu, potvrzeni z zivnostenskeho uradu o ziv. opravneni, potvrzeni o zajistenych prostorech pro podnikani (kupni smlpuva, prinajem…), potvrzeni z banky o zalozeni podnik. uctu… To je myslim vse. Da se to vsechno dohledat nekde na webu prac. uradu, ale me chvili trvalo, nez jsem to nasla. Co se tyce kurzu zaklady podnikani, to neni povinne, ale mozna zalezi na vzdelani.
Krome prispevku na vybaveni myslim je i moznost prispevek, ktery plati uroky z nejake pujcky na rozjezd podnikani.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >