Podpora kojení - Motol

Anonymní
9.1.20 11:55

Podpora kojení - Motol

Ahoj všem,

za pár týdnů mě čeká porod v Motole a ráda bych se zeptala na rady/zkušenosti jak to chodí v Motole co se týká kojení a pomoci při kojení.

Trochu přiblížím svoji situaci. Mám velká prsa, velké dvorce, velké bradavky. Není to žádný extrém, rozhodně se po mě na ulici neohlížejí ale velká prostě jsou. Od začátku těhotenství mi všichni říkali jak to budu mít těžké s kojením a ať se připravím na to, že to nejspíš vůbec nepůjde. Pouštěla jsem to jedním uchem tam a druhým ven (stejně tak jako další nevyžádané rady).

Na povánoční rodinné sešlosti jsem zmínila že jsem dostala k Vánocům odsávačku mléka (kterou jsem chtěla) a to vzbudilo neskutečný posměch přítomných žen (máma, teta, sestřenice) co s ní jako budu dělat, že s takovýma prsama kojit rozhodně nebudu a že jsem místo vyhazování peněz oknem měla nakoupit flašky a sunar. Že pokud se budu snažit kojit, tak miminko těma prsama udusím, nebo mu jinak ublížím, všichni budou ve stresu a ve finále na tom sunaru skončíme stejně. Tak ať všechny ušetřím trápení a jdu na UM rovnou. A až prý uvidí moje prsa v porodnici, tak mi sestřičky řeknou to samé, nebo pokusy o kojení rovnou zakážou, kvůli bezpečnosti miminka.

To mi moc na sebevědomí nepřidalo (hormony pracují) a teď se toho hodně bojím. Navíc je velká šance že budu muset na plánovanou sekci v plné narkóze, což kojení určitě nepřidá.

Chtěla bych se zeptat, co teď můžu dělat, jestli se můžu nějak připravit a kojení zvládnout, nechat tomu volný průběh nebo co byste na mém místě po vašich zkušenostech dělaly vy? Je v Motole nějaká dobrá laktační poradkyně? Nebo si mám někoho najít a oslovit ji ještě před porodem a domluvit se že mě v porodnici navštíví? Nechat poradkyni až na doma?
A vůbec,.. stalo se někdy někomu, že mu v porodnici řekli ať kojení ani nezkouší a rovnou dali UM?

Díky moc za tipy a rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1721
9.1.20 12:07

Hlavne se hod do klidu ptze kojeni je hodne o hlave :srdce: Tvoje pribuzne by zaslouzily vyliskat za ty nevyzadane kecy. A ted k veci - v Motole jsem rodila 2× (podzim 2017 a vanoce 2019). Neni to zrovna nejvic kojo-friendly nemocnice, ale taky zadny drastak. Rozhodne Ti tam nikdo nerekne, abys to nezkousela, vzdyt je to pro mimco to nej. Urco budou chtit at to zkousis, ale jelikoz jsi prvorodicka, tak pokud se to nerozjede uplne spickove, dostanete dokrm (na Sestinedeli I tusim Nutrilon a na II Bebu). Urcite Ti s kojenim poradi, i opakovane, dokrm je pomoci strikacky a malicku (ne lahvicky) tak, aby byla sance zachovat kojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1721
9.1.20 12:18

Jinak ze by tam primo mely lakt. poradkyni, to spis asi ne a hledala bych ji bud az budes doma anebo naopak uz ted dopredu, treba by se neco dalo vysvetlit i teoreticky, vlastne urcite.

Odsavacka je fajn, ale nekomu treba nezabira a nevytahne z prsu mlicko, za mne je lepsi elektricka medela nez manualni avent, z nej jsem mela malem zanet slach :mrgreen:

A jeste dva tipy - v Motole delaji poporodni bonding, uz tam je super pokud se miminko prisaje. A vlastne kdykoli ty prvni dny, kdy jeste mlicko netece. U syna mi to nepripadalo tak dulezite, a taky jsme pak meli potize s kojenim; druhorozena dcera saje od narozeni jak pirana a tak se koji krasne, synovi jsem 10 mesicu MM odsavala protoze se mi na 3M uplne odstavil…

I kdybys ale skoncila s UM, neni to zadna tragedie a uz vubec ne ostuda :hug:

Nenechavej se dopredu odradit a sama pak uvidis, co vam bude s miminkem vyhovovat. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1055
9.1.20 12:19

@Helca83 Ja teda automaticky dostala lahvicku kdyz jsem si sla rict o dokrm-rodila jsem sekci v zari 2019 :think: az druhy den se me ptala sestra jestli chci sktrikacku nebo lahev. Kojit sem se snazila ale nic mo, kor po sekci. Jenze ja nekojila nikdy(treti dite) tak to bylo narocnejsi. Ale sestry se snazily. Jejich pristuo byl abych se z toho nepodelala kdxz to nepujde a nehroutila se. Nenyl problem za nima jit a rict si o pomoct, stejne tak o lahev. Nikdo nikoho nesoudil. Nakojila jsem 3 tydny, pak se male projevila alergie na mlecnou bilkovinu :( takze je komplet na um ale ja jsem v klidu.

Neposlouchej debilni kecy odstatnich. Matka budes ty a kojit budes taky ty. Tak nebo onak, je to jen na tobe. A naopak, odsavacka je super, skvele si tim ulevis a pokud dite spi tak stimulujes lepe tvorbu mleka. Takze naopak-investice jen dobra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23372
9.1.20 12:19

Mám G a kojim normálně, nevím co je to za nesmysl. Každý prsa můžou kojit. Takovýhle rady mají většinou ženské co nekojily vůbec nebo jen chvíli a pak to vzdaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 12:21

Uf, příbuzní no comment :zed: jedním uchem tam, druhým ven. Zkušenost s Motolem nemám, ale přijde mi jako dobrý nápad najít si v okolí dobrou LP a v případě potřeby ji kontaktovat. Může za tebou přijít už do té porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
923
9.1.20 12:25

Úžasná podpora v rodině :zed: Mám F a kojím už druhou dceru. Jestli chceš, tak to dáš :palec:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1982
9.1.20 12:26

Tak příbuzný bych poslala tam kde slunce nesvítí. U kojení je velikost prsou úplně jedno a ty řeči, že velkyma prsama udusis dítě, to snad nemyslí vážně :zed: Dopředu se na to připravit moc nejde, ale můžeš si klidně vyhledat nějaký kontakty na laktacni poradkyni, nejlip na neci doporučení. Nějaký menší balení UM a kojeneckou vodu bych doma pro jistotu měla nachystany, kdyby to nešlo hned. Odsavacka je určitě dobrá věc na rozkojeni a pak i když budeš potřebovat někam jít a nebudeš moc mít mimčo sebou. Doporucuju ještě po porodu homeopatika Ricinus comunis a hodně pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5736
9.1.20 12:31

Motol, dve sekce. Plne kojení po obou
Prvni dite na jip, ja na aru, pak jip ale ne gynekologicka, takze bez ditete. Chodila za mnou sestra z novorzenecke jipky. Prsa se normalne nalila (sekc akut, plna narkoza 36+0) ukazala jak odstrikat rucne, poradila kde sehnat elektrickou odsavacku. Moje mliko normalne posilali malymu a davali sondickou a pak strikackou. Kdyz jsem k nemu mohla po sesti dnech ukazali jak prilozit.
Jinak tam maj i na pujceni elektricke odsavacky ale asi jen na jirp/internedianu.
Druhe dite spinal. Zkontrolovali prisati, ptali se jestli pije. Jo, dostal jeden nejakej prikrm. Rekli mi o tom, ze furt jec, je malej a ja pozadala o jednu noc bez kojeni. Jinak to sestry nechavaly na nas, kdo potreboval pomoct, poradit, tak poradily

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3202
9.1.20 12:53

Velikost prsou nemá na kojení žádný vliv, takže bych se na kecy příbuzných vyprdla. Normálně kojit můžeš :) úplně miluju když někdo automaticky řekne ať dáváš UM. Moje máma je na to taky expertka. Ze začátku jsem hodně bojovala s tím, že mě bolely při kojení bradavky. Názor mojí mámy, dej malé flašku a Nutrilon. Pak měla malá růstový spurt, potřebovala víc jíst a já musela teda víc kojit. Názor mojí mámy, dej malé UM. Přítelova máti dala jejímu dalšímu synovi UM jen proto, že nebyla schopná překonat bolest bradavek ze začátku kojení. Já nejsem vyloženě nějaká kojo fanatička :mrgreen: ale když mám mlíka na rozdávání tak radši ze začátku vydržím tu bolest, při spurtu budu kojit častěji, než abych ze své vlastní pohodlnosti dala UM. Samozřejmě pokud kojit z nějakého vážného důvodu nejde, tak to chápu, ale takhle bych se na kecy okolí fakt vykašlala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 13:04

Mám velká prsa a kojila jsem jedna baseň :palec:
Jen bohužel se může stát, že přestanou být pevná po kojení.
A to pak není moc super :zed: :dance: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5161
9.1.20 13:05

Zakladatelko, kojit můžeš v pohodě, ale budeš si to muset asi vybojovat na několika frontách.

Základ je si nastavit v hlavě, že prostě budeš kojit a tečka. Že jiné možnosti neexistujou.
Já to tak měla a pomohlo to hodně.

Rodila jsem v Motole před 8 lety a teda katastrofa, po císaři byli samozřejmě líní mi malou nosit a bez mého souhlasu ji dokrmovali UM. Tohle si pohlídej, asi spíš teda chlap ať dohlédne.
S kojením taky moc nepomohli, takže bych zkusila najít dobrou laktační poradkyni a pozvat si ji rovnou tam. To musí hrozně pomoct.

Počítej s tím, že prsa budou po nalití jak tvrdý kopačák a na tom bradavka, takže před kojením určitě nahřát ve sprše a rozmasírovat dvorec tak, aby změkl a vešel se miminku do pusy. To je základ. A pak když bude mrně sát špatně (jen bradavku), tak okamžitě dát malíček do pusy, vypáčit ho a přisát znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 13:06

Prosím o anonym kvůli zdravotnímu stavu. Ahoj, příbuzné bych propleskla. Vůbec je neposlouchej. Na velikosti prsou opravdu vůbec nezáleží. Rodila jsem v Motole nemocné dítě, které hned odnesli na operaci a 3 měsíce jsem pouze odsavala. Ve třech měsících se poprvé kojil z prsa a hned se chytil, kojila jsem pak az do odstavení. Da se kojit i při alergii na bílkovinu kravského mléka. Jak tu někdo psal, ze kvůli tomu nekojil, tak stačí držet dietu a jde to taky. Neměla jsem žádný bonding, nic. A šlo to. Tak to by v tom byl čert, aby to neslo Tobě! Sestřičky v Motole mi ukázaly jak odsavat ručně a pak už jsem mela elektrickou odsavacku. Ale mela jsem před porodem sezení s laktační poradkyní, která mi dala rady co a jak. Jak na správnou techniku kojení atd. To bych Ti doporučila, pak už budeš uplne v klidu a budeš to mít v malíku! Určite to zvladnes! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
5624
9.1.20 13:16

Nemám žádnou radu, ale jsem v podobné situaci (bez blbých příbuzných naštěstí), tak se s dovolením zaháčkuju a nechám se poučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 16:22

Jsme asi podobný typ. Velká prsa, velké bradavky. Trošku placaté. První byl drobounkej a měl strašně malou pusu, moje bradavky mi přišly větší než jeho ústa. K tomu měl po porodu hypoglykemii, takže mu nasadili UM.

Byla jsem v Motole a sestřičky byly úžasné. Kdykoli jsem potřebovala, pomohly mi, několikrát za noc mi pomáhaly narvat tu velkou bradavku do ty malý tlamicky. Pak mi poradily kloboučky a to hodně pomohlo.

Po 4 dnech jsme se s prckem zbavili UM s po 14 dnech se už bradavky trošku vytáhly a malý uměl líp sát a šlo to bez kloboučků.
Tak se neboj, sestřičky byly moc hodné a pomáhaly mi.

Doporučuji kojící polštář, já měla trable vše uhlídat a napolohovat, polštář mi to ulehcil a možná koupit ty kloboučky (ale to můžeš nechat až do porodnice, mě je tam oujcily a až pak jsem koupila svoje).

Držím palce a neboj, já se krásně rozkojila a u druhého už to šlo bez problémů samo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama