Podpora so začiatkom kojenia

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
faeliyah
Povídálka 12 příspěvků 12.02.19 15:00
Podpora so začiatkom kojenia

Existuje niekto mimo LP, kto by vedel pomôcť s kojením? V podstate toto riešim dopredu, snažíme sa o 2. dieťa, prvé je plne na UM, čo ma stále mrzí a druhé by som chcela kojiť, ak by sa dalo.
O LP nechcem ani počuť, vyhodila som peniaze za dve a boli úplne nanič, mali naučených zopár hlúpostí (cievka, kalíšek a drahé pilulky na podporu kojenia), ale ani jedna mi nevedela poradiť ani ako dieťa prisať, ani polohu, pri ktorej by som dieťa vedela dostať k bradavke cez veľmi veľké prsia a zároveň by som netrpela bolesťami krku a chrbta (záda). Dcéra sa nedokázala prisať pre veľmi skrátenú uzdičku pod jazykom, ale kým sa na to prišlo, bolo neskoro.
V pôrodnici dostala klobúčiky, dudlík, potom fľašku. A keďže nemám bradavky štuplíky, tak to samo nejde. Doma už dcéra prsia úplne bojkotovala, keďže sa naučila na umelé náhrady.
Je ešte nejaká iná možnosť, alebo to mám rovno vzdať a doniesť si UM do pôrodnice?
Viem, že je to skoro, ale pri dcére som kojenie neriešila, lebo som naivne predpokladala, že v pôrodnici pracujú odborníci, ktorí vedia poradiť. Teraz už viem, že tam robia trotli, ktorých nezaujíma, či budem kojiť alebo nie.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Helca83
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 12.02.19 15:17

To je nejake divne, LP si nesmi rici o penize pokud vim :nevim: Vsichni moc chvali web mamila.sk :think:

Aduš8
Závislačka 3377 příspěvků 12.02.19 15:19

Zkus tolik netlačit na pilu. Kojení je samozřejmě pro dítě to nejlepší, ale není to to nejdůležitější. Důležitější je spokojené dítě a vyrovnaná máma. Já mám opravdu obrovská prsa(vel. 80 K) a strašně malé bradavky. Když je viděla porodní asistentka, první co řekla, řekněte si sestrám o kloboučky. Neřekla jsem si, zkoušela jsem to, dokud se malý druhý den nepřisál. Nedovolila jsem sestrám, aby mu daly glukózu a zkoušela a zkoušela. Důležité je prso pořádně uchopit a mimi musí vsát společně s bradavkou i velkou část dvorce, jinak ti bradavku zmasakruje. Proti bolesti zad mi pomohlo jediné, kojící polštář. Bohužel neznám, co je kojení vleže až do doby, než bylo malému více než půl roku, prso se prostě rozteklo a bradavku do pusy nedostal. Neznám kojení v šátku, nakojit někde mezi lidmi byl šílený problém. Přesto jsem to bez jediné ragady a podobně zvládla do roka malého. Pak jsem ho odstavila. :kytka: :hug:

Aduš8
Závislačka 3377 příspěvků 12.02.19 15:20

@Helca83 co vím, tak v ČR se laktační poradkyně normálně platí, nevím tedy, jak je to na Slovensku. :nevim:

hanyketty
Kecalka 160 příspěvků 12.02.19 15:24

odpovím jen na část dotazu, nejlepším doplňkem stravy na podporu laktace je „kojící“ čaj od Weledy (dost jsem toho po císaři ozkoušela) …myslím, že by se snad rozkojil i můj manžel :-) . Co se týče techniky, nemůžu poradit, nějak jsem to zkoušela, co nám nejvíc vyhovuje.

Helca83
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 12.02.19 15:29

@Aduš8 Ja na strankach jejich ligy cetla, ze neplati, ale nechhci se hadat :nevim: Je fakt, ze po telefonu mi taky nepomohli a domu jsem si ji nepozvala.

Aduš8
Závislačka 3377 příspěvků 12.02.19 15:38

@Helca83 já doma taky žádnou neměla, ale vím, že tu ženské často psaly, že platily kolem 1000-1500 Kč za návštěvu :kytka:

faeliyah
Povídálka 12 příspěvků 12.02.19 15:42

@Helca83 aha, no tak z mamily si vypýtala 600 Kč… Jediné, s čím reálne pomohla, bolo, že odhalila tú uzdičku a ukázala, ako zaviazať šatku.

Hrnekmleka
Povídálka 49 příspěvků 12.02.19 15:53

Ja jsem mela s LP pozitivni zkusenost. Bylo to uz cca 10 let, prisla k nam domu, platila jsem cca 250.-/hod (myslim ze ted to neni o moc vic), kratkou podjazykovou uzdicku poznala hned, na to jsme cvicili s jazyckem. Hlavne ale pomohol trenink techniky a cas (narostla mu pusinka a zesilel). Na bolesti zad pouze dobra poloha a kojici polstar.

faeliyah
Povídálka 12 příspěvků 12.02.19 15:58

@Aduš8 no tak ja mám opačný problém - veľmi veľké, mäkké a neforemné bradavky, čo nedržia tvar. Dcéra ich proste nedokázala zachytiť a preto hneď bojovala, začala revať a koniec.
Kojíci polštář mám, ale polohu som nenašla, v ľahu to tiež nešlo, len s klobúčikom, ktorý mala len ako dudlík s príchuťou, a ako hovorím, ani LP mi s ním neporadili.
@hanyketty ja potrebujem vedieť, ako vôbec začať kojiť, inak mi je mlieko zbytočné - skúšala som pri dcére odsávať, ale to som len kŕmila, odsávala, prebaľovala a dookola. Psychicky ma úplne ubíjalo, že dcéra plače od hladu, ja nemám odsaté, zo mňa mlieko tečie, je od neho celá posteľ a ja musím ísť nachystať UM, aby som mohla dcéru nakŕmiť. Neviem, ako dokážu iné ženy fungovať nevyspaté, ale ja to nedokážem. Strácala som pozornosť a tým dostávala dieťa do nebezpečných situácií. Plus odsávačka bolí. Takže som sa na to vybodla.

hanyketty
Kecalka 160 příspěvků 12.02.19 16:57
@faeliyah
@faeliyah píše:
@Aduš8 no tak ja mám opačný problém - veľmi veľké, mäkké a neforemné bradavky, čo nedržia tvar. Dcéra ich proste nedokázala zachytiť a preto hneď bojovala, začala revať a koniec.
Kojíci polštář mám, ale polohu som nenašla, v ľahu to tiež nešlo, len s klobúčikom, ktorý mala len ako dudlík s príchuťou, a ako hovorím, ani LP mi s ním neporadili.
@hanyketty ja potrebujem vedieť, ako vôbec začať kojiť, inak mi je mlieko zbytočné - skúšala som pri dcére odsávať, ale to som len kŕmila, odsávala, prebaľovala a dookola. Psychicky ma úplne ubíjalo, že dcéra plače od hladu, ja nemám odsaté, zo mňa mlieko tečie, je od neho celá posteľ a ja musím ísť nachystať UM, aby som mohla dcéru nakŕmiť. Neviem, ako dokážu iné ženy fungovať nevyspaté, ale ja to nedokážem. Strácala som pozornosť a tým dostávala dieťa do nebezpečných situácií. Plus odsávačka bolí. Takže som sa na to vybodla.

tak však jsem psala, že odpovím jen na část dotazu ;) Mám pocit, že se k tomu celému stavíš hodně negativně… alespoň z těch všech odpovědí. Prsa mám taky hodně velká, nakonec bylo mlíko všude, chlapeček pil velmi málo, prsa se vyloženě bál takže hned od začátku neprospíval…a tak bych mohla pokračovat. Ale tak jsem aspoň poctivě odsávala elektr. Medelou, dávala mu mlíko stříkačkou, kojila ho jak to šlo a když to nešlo tak zase stříkačka, kloboučky… nikdo mi neporadil, všechno tak nějak samo, cit.

Helca83
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 12.02.19 17:07
@Aduš8 píše:
@Helca83 já doma taky žádnou neměla, ale vím, že tu ženské často psaly, že platily kolem 1000-1500 Kč za návštěvu :kytka:

to je docela mazec, dneska je vsechno, co se tyka deti, skusnej byznys ze… :cert:

faeliyah
Povídálka 12 příspěvků 12.02.19 17:25

@hanyketty no lebo mám veľmi negatívnu skúsenosť. Mne proste dcéra úplne odmietala prsník. Mlátila sebou, odtláčala sa, revala, nevedela som ju ani udržať v rukách. A LP mi povedala, že mám vyhodiť fľašky, dudlíky i klobúčiky a ona sa sama prisaje. No neprisala. Rada, že som malú držala vo vzduchu, LP mi kázala tlačiť jej hlavu na prsník a hneď nadšene: „už to tam skoro bolo“ keď sa dcéra pri tom zúrivom mlátení omylom obtrela o bradavku.
Snahu o kojenie som vzdala, keď malá zúfalo začala revať zakaždým, keď som ju zobrala na ruky. Úplne sa ma bála.
Hlavne tá bradavka nie je štuplík, keď ju chytím, celá sa sploští. Nedrží tvar, takže sa dieťa nemá na čo prisať.
Ako, viem, že problém bol v prvom rade v „baby friendly“ pôrodnici, kde jej miesto prestrihnutia uzdičky dali umelé náhrady. Ale aj tak neviem, ako by som vôbec mala postupovať.
Tak bohužiaľ, ja ten cit nemám. Preto som sa snažila nájsť niekoho, kto vie pomôcť. Ale zrejme nikto taký nie je. Z Laktačnej ligy mi pani napísala po pár dňoch, že nemá čas. Koniec.

Hrnekmleka
Povídálka 49 příspěvků 12.02.19 17:46
@faeliyah píše:
@hanyketty no lebo mám veľmi negatívnu skúsenosť. Mne proste dcéra úplne odmietala prsník. Mlátila sebou, odtláčala sa, revala, nevedela som ju ani udržať v rukách. A LP mi povedala, že mám vyhodiť fľašky, dudlíky i klobúčiky a ona sa sama prisaje. No neprisala. Rada, že som malú držala vo vzduchu, LP mi kázala tlačiť jej hlavu na prsník a hneď nadšene: „už to tam skoro bolo“ keď sa dcéra pri tom zúrivom mlátení omylom obtrela o bradavku.
Snahu o kojenie som vzdala, keď malá zúfalo začala revať zakaždým, keď som ju zobrala na ruky. Úplne sa ma bála.
Hlavne tá bradavka nie je štuplík, keď ju chytím, celá sa sploští. Nedrží tvar, takže sa dieťa nemá na čo prisať.
Ako, viem, že problém bol v prvom rade v „baby friendly“ pôrodnici, kde jej miesto prestrihnutia uzdičky dali umelé náhrady. Ale aj tak neviem, ako by som vôbec mala postupovať.
Tak bohužiaľ, ja ten cit nemám. Preto som sa snažila nájsť niekoho, kto vie pomôcť. Ale zrejme nikto taký nie je. Z Laktačnej ligy mi pani napísala po pár dňoch, že nemá čas. Koniec.

Resila si to s LP v porodmici nebo i pozdeji? Se 3. ditetem jsem taky resila spatnou zechniku a kontaktoval laktacni poradnu a prave naopak, byly velice vstricne, hned hledaly termin. Navsteva poradny je zdarma, na pojistovnu. S prvorozenym to bylo velice narocne nez se naucil pit, jakz-takz neco vypil ve fotbalove (bocni) poloze, zbytek dostaval hadickou po prstu, ano, odstrikavala jsem (mela jsem pocit ze nonstop), denne jsme cvicili s jazyckem, casto mne dokousal a mela jsem zanety prsu… bylo to na palici a trvalo 4 mesice nez se naucil pit sam bez dokrmu hadickou. V pul roce jsme se naucili pit z polohy zepredu. Nerikam, ze to nebyl boj, ale kdyz chces, tak to nesmis vzdat brzo -jak jsem psala vyse - chce to porad pilovat techniku a dat miminku cas aby mu narostla pusinka a jazycek. A na preklenuti tohoto obdobi se pouziji metody, ktere radi LP - odsavat a krmit strikackou/ hadickou. Zadne zazracne metody neexistuji!

faeliyah
Povídálka 12 příspěvků 12.02.19 18:04

@Hrnekmleka aj z pôrodnice - ale tá mi dala klobúčik a keď detská nezmyselne nariadila príkrmy, tak som videla, že už som v pôrodnici odpísaná ako nekojaca. Domov som si zaplatila dve a ako som písala, nepomohli. A čo som mala iné robiť, keď sa ma vlastné dieťa bálo?? Odmietala sa vôbec snažiť. Lebo hľadala klobúčiky. Keď ich nenašla tak hneď plakala a tú veľkú neforemnú beztvarú masu zvanú prsník úplne ignorovala. Aj keď som už týždne potom, keď už bola plne na UM, skúšala, či by sa neprisala. Nie, hneď zase plač. Má 4m, 8 kg, veľká a silná, ale v hlave má proste zafixované, že bradavka je zlá. A o nejakom cvičení jazyka mi žiadna LP nič nehovorila.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >