Podpora v nezaměstnání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.5.22 22:56

Podpora v nezaměstnání

Dobrý den, je tu mezi Vámi někdo, kdo by mi ochotně poradil s mým případem?
24.4.2022 jsme dohodou ukončili se zaměstnavatelem pracovní poměr po cca 2,5 letech.
25.4.2022 jsem plynule nastoupila do nového zaměstnání, ale už teď vím, že to 1) není nic pro mě, 2) byli mi slíbené jiné podmínky práce, 3) už teď mám asi 40h přesčasů. Tak jsem si řekla, že takhle ne. Plánuji dát výpověď, ale vůbec nevím, jaký mám případně nárok na podporu?
Teď mi přišla poslední výplata od bývalého zaměstnavatele a pár korun za 6 odpracovaných dní v tom samém měsíci od nového zaměstnavatele.
Jak se pak počítá výše podpory prosím? Plánuji si co nejrychleji najít něco nového, ale bůh ví jak rychle něco seženu.. děkuji moc za odpovědi!

Příspěvek upraven 22.05.22 v 23:05

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4470
22.5.22 23:03

25.5.2022 ještě ani nebylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 23:04

@Serpentini pardon :D 25.4.

• Citovat
  • Nahlásit
733
22.5.22 23:06
@Serpentini píše:
25.5.2022 ještě ani nebylo…

Právě, má v tom holka trochu zmatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 23:08

@kemeny13 Nezlobte se, ale to, že si člověk splete měsíc, tak stát se může, každopádně jsem se nedočkala odpovědi kterou očekávám, tak dále prosím nekomentujte :)

• Citovat
  • Nahlásit
6898
22.5.22 23:11

Pokud dá výpověď zaměstnanec, tak je to méně „výhodné“, než kdyby ho propustil zaměstnavatel - pokud by tedy nešlo o nějaké závažné problémy toho zaměstnance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 23:14

@Ivan PPZ díky za info, to jsem se taky dočetla, ale spíš mi jde o to, že jsem někde četla, že se podpora počítá z průměru platů u posledního zaměstnavatele.. ale jak je to v případě, že mi přišla jen jedna výplata a to zatím jen za těch 6 odpracovaných dní?

• Citovat
  • Nahlásit
1030
22.5.22 23:15

Pracovní poměr ukončený,,dohodou" znamená podporu 40 % z platu. A dohodou je to v podstatě vždycky. Musel by tě zaměstnavatel propustit z organizačních dúvodů ap. aby byla první dva měsíce 60 %.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 23:17

@alun-ka díky za info, to jsem se taky dočetla, ale spíš mi jde o to, že jsem někde četla, že se podpora počítá z průměru platů u posledního zaměstnavatele.. ale jak je to v případě, že mi přišla jen jedna výplata a to zatím jen za těch 6 odpracovaných dní?

• Citovat
  • Nahlásit
9
23.5.22 00:39
@Anonymní píše:
Dobrý den, je tu mezi Vámi někdo, kdo by mi ochotně poradil s mým případem?
24.4.2022 jsme dohodou ukončili se zaměstnavatelem pracovní poměr po cca 2,5 letech.
25.4.2022 jsem plynule nastoupila do nového zaměstnání, ale už teď vím, že to 1) není nic pro mě, 2) byli mi slíbené jiné podmínky práce, 3) už teď mám asi 40h přesčasů. Tak jsem si řekla, že takhle ne. Plánuji dát výpověď, ale vůbec nevím, jaký mám případně nárok na podporu?
Teď mi přišla poslední výplata od bývalého zaměstnavatele a pár korun za 6 odpracovaných dní v tom samém měsíci od nového zaměstnavatele.
Jak se pak počítá výše podpory prosím? Plánuji si co nejrychleji najít něco nového, ale bůh ví jak rychle něco seženu.. děkuji moc za odpovědi!Příspěvek upraven 22.05.22 v 23:05

Zdravím,
podpora z ÚP, pokud dáte výpověď Vy, tak je 45% průměrného výdělku, kterého byste v dosavadním zaměstnání dosáhla, kdyby jste si odpracovala celý měsíc. Např. Máte teď na smlouvě základní hrubou mzdu 20000,– Kč, tak budete mít 45%. Na ÚP Vám dají papír pro, bývalého, zaměstnavatele, který (účetní) Vám ho výplní:,, nárok na průměrný výdělek pro podporu v nezaměstnanosti,,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83152
23.5.22 04:57
@Trankilla píše:
Zdravím,
podpora z ÚP, pokud dáte výpověď Vy, tak je 45% průměrného výdělku, kterého byste v dosavadním zaměstnání dosáhla, kdyby jste si odpracovala celý měsíc. Např. Máte teď na smlouvě základní hrubou mzdu 20000,– Kč, tak budete mít 45%. Na ÚP Vám dají papír pro, bývalého, zaměstnavatele, který (účetní) Vám ho výplní:,, nárok na průměrný výdělek pro podporu v nezaměstnanosti,,

Ja jeste upresnim, ze se to pocita z čistě mzdy, takze pokud ma 20000 hrubeho, tak je to cca 17400 cisteho u bezdetneho a z toho 45%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.22 06:06

@Trankilla Moc děkuji za odpověd, upřímně jsem doufala, že když jsem tam tak krátce tak se to bude počítat i z minulého zaměstnání, psanou výši výdělku mám v hrubém jen 17 tis, takže by příspěvek od UP byl celkem bída :( Nojo, hold udělala jsem chybu..

• Citovat
  • Nahlásit
3083
30.5.22 07:56
@Anonymní píše:
@Trankilla Moc děkuji za odpověd, upřímně jsem doufala, že když jsem tam tak krátce tak se to bude počítat i z minulého zaměstnání, psanou výši výdělku mám v hrubém jen 17 tis, takže by příspěvek od UP byl celkem bída :( Nojo, hold udělala jsem chybu..

Máte výhodnější si ještě ve zkusebce sehnat něco lepšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat