Podraz od tchýně

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 00:07
Podraz od tchýně

Podraz od tchýně
Milé dámy, jsem čerstvě vdaná. Bohužel první dny manželství byly plné slz a hloubání. Níže vám popíšu, co se přihodilo a budu ráda, když mi napíšete svůj názor. S manželem jsme měli jedno velké přání a to, aby se na naší svatbě cítili všichni dobře, aby se bavili. Na vlastní náklady jsme celé jeho rodině zaplatili ubytování v penzionu 200 m od místa konání. Zařídili jsme úplně všechno, raut, grilování, zábavu, hudbu, moje rodina a přátelé velmi pomáhali. Jediné, co jsem si od manželovi rodiny přála bylo, aby dorazili včas, bavili se a aby bílá patřila nevěstě a zvláště jsem to zdůraznila nastávající tchýni, protože jsem věděla, že jedny bílé šaty má. Měli jsme svatbu tradiční, já byla ukrytá nevěsta do poslední chvíle, krásné bílé šaty se závojem, moje svědkyně zařídila květiny, družičky, bylo to úžasné. Jako nevěsta jsem jela s taťkou na místo obřadu dle plánu jako poslední, to byl pouze pocit. Čekalo se, byl ruch. Poslední přijela má nastávající tchýně v bílých šatech.**** Když jsem věděla, kolik lidí na svatbě pracovalo, kolik nervů nás všechny připravující to stálo, nechtěla jsem to řešit. Protože bych tím zkazila svatbu. Celý den jsem dělala, že nic a nechala tchýni, aby se bavila a svatbu si užila stejně jako ostatní. To bylo přece naše největší přání, aby se lidé bavili. Podrazů z jejich strany bylo více. Ale tu bílou nemohu překousnout, vnímám to jako podraz nevěsty, její rodiny i přátel. Žádná úcta ani respekt. Po svatbě to na mě dolehlo, manžel stál chvíli u mě. Nakonec se však naklonil ke své mamince. Po dlouhých rozhovorech jsme dospěli k tomu, že jí to nemám říkat a mám se s tím sama vyrovnat. Cítím se jako rukojmí. Nemůžu si to s ní vyříkat. Jsou 2 varianty její reakce. První je, že jí to bude mrzet a přitíží se jí, bude nešťastná a protože má nemocného manžela a o něho strach, bylo by jí psychicky ještě hůře…můj manžel by mi to vyčítal. Druhá varianta je, že to otočí proti mně a začne mě pomlouvat celé rodině a udělá ze mě mrchu. Já z toho vždycky vyjdu nejhůř a navíc tím ublížím mému novému manželovi. Strašně mě to bolí. Já chci s jeho rodinou vycházet, ale mám svojí hrdost. Jsou věci, které se prostě nedělají. Nechci si nikoho znepřátelit, ale zároveň mi to nedá spát, když na svatebním videu a všech fotkách bude má bílá tchýně. Úplně se mi jako osoba zhnusila a nejraději bych jí taky udělala nějaký naschvál, ale nechci, aby se za mě manžel hned na začátku manželství styděl. Co si o tom myslíte? Mám si ulevit a dát po svatbě všem vědět, že svatba díky nim byla úžasná i přes tchýni hrající si na druhou nevěstu? Nebo mám sklopit uši, nechat to jít a doufat, že nepřijde horší podraz? 8o

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
 
Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 03.11.18 00:14

Proboha, řešíš úplný nesmysly. Na něco jsi se upnula a děláš z komára velblouda. Myslíš, že ti to udělala na truc? Nebo že by si snad někdo mohl na svatbě splést nevěstu se tchýní :roll: . Já měla taky velkou svatbu, ale nenapadlo mě řešit co si kdo vezme na sebe. Úplně zbytečně jsi si svatbu zkazila sama a dál si to kazíš. Přestaň to řešit a nedělej ze sebe hysterku.

 
Arjev35
Stálice 69 příspěvků 29 inzerátů 03.11.18 00:20

Chápu, že tě to mrzí. Ale vykašli se na to. Tchyně je holt asi buranka a to nezměníš. Jsou důležitější věci na světě…

 
Loveyoucek
Kecalka 365 příspěvků 03.11.18 00:20
@Janli píše:
Proboha, řešíš úplný nesmysly. Na něco jsi se upnula a děláš z komára velblouda. Myslíš, že ti to udělala na truc? Nebo že by si snad někdo mohl na svatbě splést nevěstu se tchýní :roll: . Já měla taky velkou svatbu, ale nenapadlo mě řešit co si kdo vezme na sebe. Úplně zbytečně jsi si svatbu zkazila sama a dál si to kazíš. Přestaň to řešit a nedělej ze sebe hysterku.
:potlesk: Presne to si myslim i ja.
 
ivculka
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 03.11.18 00:22

Je to její trapas,ne tvůj. Každý normální člověk to musel vidět a myslet si o tom své. Buď nad věcí a nesnizuj se na její úroveň. Tím jí vytrestas nejvíc. Pokud to byl od ní naschvál,je to jen její problém, že to neunesla.

 
AnnaNuvoletta07
Kecalka 400 příspěvků 03.11.18 00:22

Já bych se jí v první řadě před rodinou ve vhodné chvíli naprosto v klidu a slušně zeptala, proč si ty šaty vzala a reagovala třeba poznámkou, že jsem ráda, že alespoň ostatní to pochopili. Urazíš ale haló z toho nebude. Jestli tě chtěla záměrně naštvat, tak bys jí hádkou nebo nějakou pomstou akorát hrála do karet, kdy z tebe ona bude dělat zrůdu a říkat; hele, to jen kvůli šatům… Vyprdni se na to a nekaž si tím vzpomínky. Za X let budeš vzpomínat na svatbu a bude ti akorát vřít krev při vzpomínce na tchýniny bílé šaty. :) :mavam:

 
ontar
Ukecaná baba ;) 1291 příspěvků 03.11.18 00:28

Teda vy ženský máte starosti… :think:

 
yse
Zasloužilá kecalka 735 příspěvků 03.11.18 00:35

Holka zlata nekaz si vztah s manzelem. Vzal si sice tebe, ale tvoje tchyne je a bude porad jeho mama. Oni to nahlas nereknou, ale jsou moc radi, pokud si manzelka rozumi s mamou. Prijdou horsi veci k reseni. Vysnila sis sen a on nebyl podle tvych predstav. Co budes delat, az se ti narodi dite a taky to nebude tak jak sis to malovala? V zadnem pripade to nemyslim zle, ale nejake saty na svatbe jsou v zivote opravdu malickost. Ted jeste zijes svoji svatbou a za par let z toho bude jen vzpominka. Nevim jak kdo tady, ale jestli jsem se za tech par let (min jak 10) od svatby koukla na fotky 2× tak to bylo hodne.

 
rokris
Kelišová 6243 příspěvků 03.11.18 00:37
@ontar píše:
Teda vy ženský máte starosti… :think:

Souhlas. Nenapadlo by mě řešit, co má mít kdo na sobě. A rozhodně už bych to neřešila. Svatba už byla a bude z toho nanejvýš zle.

 
pikola
Neúnavná pisatelka 19274 příspěvků 03.11.18 00:38

Kéž by tohle byla jediná starost co budeš muset v manželství řešit. Je to blbost, ostuda je to její a ne tvoje a ty tím že se nad tím povzneseš ji dáš najevo že tě nerozhodí. Normálně se ji zeptej proč si je vzala a dál se v tom nerypej.

 
Tunrida
Hvězda diskuse 47785 příspěvků 03.11.18 00:43

Jestli to udělala naschvál, tak tím, že t d uděláš scénu, jí akorát ukážeš, že se to dostala pod kůži a že se jí to povedlo. Jestli to nebylo naschvál, je to prostě její ostuda. V konečném důsledku.. Svatba se povedla? Jsi teď jako vdaná šťastná? Jestli ano, nač se trápit bílými šaty tchýně?

 
nostress
Extra třída :D 13393 příspěvků 03.11.18 01:01
@Anonymní píše:
Podraz od tchýně
Milé dámy, jsem čerstvě vdaná. Bohužel první dny manželství byly plné slz a hloubání. Níže vám popíšu, co se přihodilo a budu ráda, když mi napíšete svůj názor. S manželem jsme měli jedno velké přání a to, aby se na naší svatbě cítili všichni dobře, aby se bavili. Na vlastní náklady jsme celé jeho rodině zaplatili ubytování v penzionu 200 m od místa konání. Zařídili jsme úplně všechno, raut, grilování, zábavu, hudbu, moje rodina a přátelé velmi pomáhali. Jediné, co jsem si od manželovi rodiny přála bylo, aby dorazili včas, bavili se a aby bílá patřila nevěstě a zvláště jsem to zdůraznila nastávající tchýni, protože jsem věděla, že jedny bílé šaty má. Měli jsme svatbu tradiční, já byla ukrytá nevěsta do poslední chvíle, krásné bílé šaty se závojem, moje svědkyně zařídila květiny, družičky, bylo to úžasné. Jako nevěsta jsem jela s taťkou na místo obřadu dle plánu jako poslední, to byl pouze pocit. Čekalo se, byl ruch. Poslední přijela má nastávající tchýně v bílých šatech.**** Když jsem věděla, kolik lidí na svatbě pracovalo, kolik nervů nás všechny připravující to stálo, nechtěla jsem to řešit. Protože bych tím zkazila svatbu. Celý den jsem dělala, že nic a nechala tchýni, aby se bavila a svatbu si užila stejně jako ostatní. To bylo přece naše největší přání, aby se lidé bavili. Podrazů z jejich strany bylo více. Ale tu bílou nemohu překousnout, vnímám to jako podraz nevěsty, její rodiny i přátel. Žádná úcta ani respekt. Po svatbě to na mě dolehlo, manžel stál chvíli u mě. Nakonec se však naklonil ke své mamince. Po dlouhých rozhovorech jsme dospěli k tomu, že jí to nemám říkat a mám se s tím sama vyrovnat. Cítím se jako rukojmí. Nemůžu si to s ní vyříkat. Jsou 2 varianty její reakce. První je, že jí to bude mrzet a přitíží se jí, bude nešťastná a protože má nemocného manžela a o něho strach, bylo by jí psychicky ještě hůře…můj manžel by mi to vyčítal. Druhá varianta je, že to otočí proti mně a začne mě pomlouvat celé rodině a udělá ze mě mrchu. Já z toho vždycky vyjdu nejhůř a navíc tím ublížím mému novému manželovi. Strašně mě to bolí. Já chci s jeho rodinou vycházet, ale mám svojí hrdost. Jsou věci, které se prostě nedělají. Nechci si nikoho znepřátelit, ale zároveň mi to nedá spát, když na svatebním videu a všech fotkách bude má bílá tchýně. Úplně se mi jako osoba zhnusila a nejraději bych jí taky udělala nějaký naschvál, ale nechci, aby se za mě manžel hned na začátku manželství styděl. Co si o tom myslíte? Mám si ulevit a dát po svatbě všem vědět, že svatba díky nim byla úžasná i přes tchýni hrající si na druhou nevěstu? Nebo mám sklopit uši, nechat to jít a doufat, že nepřijde horší podraz? 8o

Chápu tě, že se tě to dotklo. Ale nehrotila bych to. Jak už psaly děvčata předemnou, za čas budou jiné a důležitější věci, než bílé šaty tchýně. A jak jsi sama napsala, bude na každé fotce a videu, takže to každý uvidí,jaká je tchýně buranka, a udělá si obrázek sám.

 
Tarjei
Závislačka 4058 příspěvků 03.11.18 01:12

No at udelas, co udelas, za par let se budeš smát, co Ti pripadalo dulezity. Takovy starosti a kuvajtskou naftu, to bych moc chtela :mrgreen:

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 03.11.18 01:24

Manželství plné slz..to jako važně si kvuli tomu brečela? Udělala možná faux pas, ale sobě. Věřím, že si toho minimalně polovina svatebčanů nevšimlo (mužská část) a řešíš to jen ty sama.
Hele buď je to zabedněná buranka, a nebo tě nemá ráda a udělala to jako protest proti vaší svatbě. Tak či tak bude nejlepší se nesnižovat na jeji úroveň a hodit to za hlavu. Je to blbost, uzavři to. Takhle se v tom jenom hrabeš a k ničemu to neni.

 
Anna766
Hvězda diskuse 70727 příspěvků 03.11.18 01:34

Asi jsem na to málo ženská,ale já už ani nevím co měli svatebčani na naší svatbě na sobě,a to nás nebylo ani dvacet.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Úsporná variace na svatomartinské menu. Hustá polévka i kuře jako husa

Svatý Martin se k nám sice chystá spíš na bílém bicyklu než na koni, ale... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >