Potratila jsem kvůli práci, nyní jsem znovu těhotná. Mám zůstat d

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 07:50
Podruhé těhotná a jak dál?

Zdravím všechny a jdu si za vámi pro radu.
V říjnu jsem byla těhotná a potratila jsem. Dělám zdravotní sestru - setkávám se s infekčními pacienty, ležícími pacienty a proto jsem to v práci oznámila abych měla jisté „úlevy“ (netahala pacienty, nechodila k infekčním pacientům atd..). Bohužel jsem potratila a v nemocnici se to začalo strašně rozebírat, vznikaly nejrůznější drby a na psychiku to byl fakt zápřah.
Teď jsem znovu otěhotněla, jsem ve stejné práci a nevím co dál. Na jednu stranu „potřebuji úlevy“ na druhou stranu se bojím reakcí ostatních a hlavně…co kdybych znovu potratila.
Nevím co mám teď dělat. Přemýšlím, že bych si v pondělí nechala nabrat hcg, další ve středu a pak šla ke gynekologovi a až pak to oznámila a asi šla na PN.
Jak byste postupovaly vy? Rozhodnout se samozřejmě musím sama, ale třeba někdo bude mít nápad nebo podobnou zkušenost :)
Předem díky za odpovědi a moji anonymitu jistě pochopíte :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
bobda
Kecalka 486 příspěvků 13.04.19 08:00

Dovolenou si zatím vzít nemůžeš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 08:02

Takhle neplánovaně mi jí nedají, máme strašný nedostatek sester.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 13.04.19 08:04
@Anonymní píše:
Takhle neplánovaně mi jí nedají, máme strašný nedostatek sester.

Je to spatny napad, ale zavazat si ruku…ze ses prastila? namohla zapesti? loket? rameno?
:think:

carola
Kelišová 7428 příspěvků 13.04.19 08:05

Neboj, pokud je to zdravý plod, určitě se udrží. A jakmile to bude možné, upaluj na neschopenku. Držím palce, bude to dobré, uvidíš. :srdce:

bobda
Kecalka 486 příspěvků 13.04.19 08:05

A jak dlouho jsi těhotná? Nemůžeš na PN nastoupit hned?

carola
Kelišová 7428 příspěvků 13.04.19 08:06
@Kralikcek píše:
Je to spatny napad, ale zavazat si ruku…ze ses prastila? namohla zapesti? loket? rameno? :think:

Ale to vůbec není špatný nápad. Mě napadlo spíš, zajít za praktikem, shrbit se, a že tě chytla záda, že to je bolest k nevydržení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 08:08
@Kralikcek píše:
Je to spatny napad, ale zavazat si ruku…ze ses prastila? namohla zapesti? loket? rameno? :think:

Bez PN se odtamtud asi nedostanu :D

@carola píše:
Neboj, pokud je to zdravý plod, určitě se udrží. A jakmile to bude možné, upaluj na neschopenku. Držím palce, bude to dobré, uvidíš. :srdce:

Já se právě nejvíc bojim toho, abych zase nepotratila, proto bych si chtěla nechat nabrat aspoň hcg, není to 100% záruka, ale aspoň něco. Při prvním těhotenství jsem právě hcg neměla úplně takové, jaké by být mělo.

@bobda píše:
A jak dlouho jsi těhotná? Nemůžeš na PN nastoupit hned?

Jsem fakt úplně na začátku, menstruaci jsem měla dostat teprve včera. Asi bych mohla, myslím že gynekolog mi jí bez problému dá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 08:14
@carola píše:
Ale to vůbec není špatný nápad. Mě napadlo spíš, zajít za praktikem, shrbit se, a že tě chytla záda, že to je bolest k nevydržení.

Se mnou je to asi těžký, ale zase jim nechci úplně lhát :nevim:

09Veronika09
Kecalka 180 příspěvků 13.04.19 08:16

Ve tvém případě bych šla asi na neschopenku, počkej až půjdeš na gyndu a nech si to tam napsat.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13734 příspěvků 13.04.19 08:17

Normálně bych rekla jako minule. Jak to má byt, tak to bude. Na nějaké řeči bych nebrala ohledy, lidi drbou pořad

KKatka23
Echt Kelišová 9026 příspěvků 13.04.19 08:20

A jako infekční v jakém smyslu? že maj chřipku nebo něco, co skutečně ten plod může ohrozit? jinak teda já moc nevim, co všichni s tím nadělají. já jsem všechna těhotenství oznamovala dost brzo a potratila jsem dvakrát a nestyděla jsem se za to. kdo se zeptal, tomu jsem řekla, že to nevyšlo a hotovo. je to přirozená součást života. Navíc teda jestli zrovna ve zdravotnictví rozebírají jeden potrat, tak jsou omezenci, vždyť procentuálně vychází, že každá žena, co má tři děti by měla potratit, alespoŇ jednou… :nevim: takže já bych to asi řekla prostě. stejně se to od vás čeká, že budete mít brzo mimčo. jestli to říkat nechcete, tak mi přijde nejlepší ta vymyšlená diagnóza a pracovní neschpnost, jak tady bylo řečeno…pokud děláte v rizikovém prostředí, tak by vám ji mohl napsat i ten gyndař :nevim:

Jorkima
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 13.04.19 08:24
@Anonymní píše:
Jsem fakt úplně na začátku, menstruaci jsem měla dostat teprve včera. Asi bych mohla, myslím že gynekolog mi jí bez problému dá.

Jestli sis dělala test a vyšel ti pozitivní, tak bych na tu neschopenku šla. Mas rizikovou práci, tak to bude určitě lepší ;) Hodně štěstí :kytka:

carola
Kelišová 7428 příspěvků 13.04.19 08:27
@Jorkima píše:
Jestli sis dělala test a vyšel ti pozitivní, tak bych na tu neschopenku šla. Mas rizikovou práci, tak to bude určitě lepší ;) Hodně štěstí :kytka:

Pravda. Já jsem před narozením dcerky potratila. Když jsem podruhé otěhotněla, nabídnul mi gynekolog okamžitou neschopenku.

Zuzan258
Stálice 51 příspěvků 13.04.19 08:31

Mám podobnou situaci ale pracuji v laborce na mikrobiologii. Potratila jsem a jakmile teď znovu zjistím těhotenství, půjdu raději marodit ihned. Nestojí mi to za další trápení.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama