Reklama

Pohovor na referenta IPS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 18:42
Pohovor na referenta IPS

Dobrý den,
jsem v pohovorech atd. dosti nezkušená a jakožto čerstvý absolvent jsem úplně bez praxe. Našla jsem inzerát na pozici odborného referenta IPS, a tak jsem si říkala, že to zkusím, že ta práce vypadá zajímavě. Byla jsem na schůzce na pracáku (týkalo se to něčeho jiného) a tam mi řekl, že četl mou žádost na toho referenta, a že víceméně nemám šanci, že se hlásí 12 lidi. Teď koukám na mail a tam pozvání na pohovor. Neděláte někdo tuto práci? Popřípadě jaké otázky ohledně pohovoru můžu očekávat? Popravdě nemám toho moc co nabídnout, takže netuším proč mě vlastně zvou :D Chtěla bych se na to připravit, ale vůbec netuším jak :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 15.02.17 18:47

A co je referent IPS?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 18:57

@Lady Bee Informační a poradenské středisko pro volbu změnu Povolání… i by mě zajímalo jak celkově probíhají pohovory na Pracáku. Kolik lidi tam tak sedí a tak :p

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 15.02.17 19:29
@Anonymní píše:
@Lady Bee Informační a poradenské středisko pro volbu změnu Povolání… i by mě zajímalo jak celkově probíhají pohovory na Pracáku. Kolik lidi tam tak sedí a tak :p

Pokud ses hlásila na služební místo, tak to, že tě pozvali na pohovor nic neznamená. Musí pozvat defakto každého, nepozvou snad jen toho, kdo se tam třeba hlásí a nemá potřebné vzdělání, tak toho nepozvou, ale jinak musí zvát opravdu každého. Pokud je to opět služební místo a ne místo dle zákoníku práce, tak by mělo probíhat klasicky před komisí. A ptají se na to co úřadu víš třeba, jaké agendy má na starosti, co o dané problematice víš, dle jakých zákonů atd.

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 15.02.17 19:31

Pokud si danou problematiku nikdy nedělala a jsi čerstvý absolvent, těžko se asi připravíš. Max. strejda google :-)… najít si zákony, které se týkají této problematiky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 19:38

@Lady Bee no právě jsem absolvent, nic nevím nic neumím :D proto mi je divné, že mě zvou :D ok zákony pogooglim je

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 15.02.17 19:49
@Anonymní píše:
@Lady Bee no právě jsem absolvent, nic nevím nic neumím :D proto mi je divné, že mě zvou :D ok zákony pogooglim je

A na jaké místo ses hlásila? Pod služebním zákonem nebo pod zákoníkem práce?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 19:58

@Lady Bee služební zákon

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 15.02.17 20:07
@Anonymní píše:
@Lady Bee služební zákon

Tak to potom platí to co jsem napsala.

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 15.02.17 20:44

Pokud sis poslala žádost a splňuješ požadavky, které mají nastavené, tak tě pozvat musí. Na úřadu práce probíhají výběrová řízení stylem písemného testu a pak následuje ústní pohovor z otázek všeobecného zaměření. Takže si přečti zákoník práce, spravni řád.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 20:55

@silvie1978 aha, to mi ani nenapsali, že bych měla skládat nějaký test, jen že se mám dostavit na ústní pohovor. Sakra ze správního řádu jsem kdysi měla zkoušky na škole, ale že bych si něco pamatovala? To asi ne :p

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 15.02.17 21:25

Tak pokud by byl test, máš to v pozvance, takže je možné, že bude výběrové řízení postavené pouze na pohovoru. Co máš vystudované?

Rygel
Nováček 10 příspěvků 15.02.17 21:29

Pohovor na tuto pozici jsem absolvovala v prosinci a trval cca 10 minut, za tu dobu nikdo není schopen posoudit kvalitu uchazeče. Pouze se ptali, jakou mám představu o pracovní náplni a jaké znám diagnostické metody.

Celkově jsem měla z pohovoru velmi rozpačitý dojem. V komisi nebyla vedoucí daného oddělení, která pak dělala finální výběr. Byť jsem byla komisí doporučena mezi 3 nejvhodnější uchazeče, dostala jsem dopis, že nakonec nevybrali nikoho. A v lednu bylo výběrové řízení vypsáno znovu.

Připadalo mi, že vedoucí oddělení měla ve výběrovém řízení svého koně, ale když dotyčná osoba nepostoupila do užšího kola, výběrové řízení bylo zrušeno.

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 15.02.17 21:36
@Rygel píše:
Pohovor na tuto pozici jsem absolvovala v prosinci a trval cca 10 minut, za tu dobu nikdo není schopen posoudit kvalitu uchazeče. Pouze se ptali, jakou mám představu o pracovní náplni a jaké znám diagnostické metody.

Celkově jsem měla z pohovoru velmi rozpačitý dojem. V komisi nebyla vedoucí daného oddělení, která pak dělala finální výběr. Byť jsem byla komisí doporučena mezi 3 nejvhodnější uchazeče, dostala jsem dopis, že nakonec nevybrali nikoho. A v lednu bylo výběrové řízení vypsáno znovu.

Připadalo mi, že vedoucí oddělení měla ve výběrovém řízení svého koně, ale když dotyčná osoba nepostoupila do užšího kola, výběrové řízení bylo zrušeno.

Taky mi přijde zvláštní, ze hlavní slovo ma vedoucí, která není u výběrového řízení přítomná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 21:38

@Rygel no kdyby to bylo 10 minut tak to by byla krása :D Diagnostické metody? Ehm dobře jdu googlit :D Naštěstí mám na pracáku známého co dělá na stejném odboru, tak jdu za ním zítra, aby mi poradil co a jak.
@silvie1978 ing veřejná ekonomika a správa. Ale co si budem povídat. Už je to pár měsíců co jsem byla ve škole a v té hlavě pusto :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama