Konec rodičovského příspěvku, výpověď dohodou a úřad práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Topgal
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 15.02.17 14:53
Konec RP,výpověď dohodou a ÚP

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár věcí. V červenci mi končí RP, práci mám na dobu neurčitou, ale nemůžu se vrátit, odstěhovala jsem se 300 km daleko. Takže budu muset dát výpověď dohodou? Určitě 2 měsíce dopředu, že?
Poslední výplata RP by měla přijít ještě tedy v srpnu? Spíš se jenom potřebuji ujistit, že všemu rozumím a dělám správně :)
Přes prázdniny budu s dětmi doma, v září nastupují do školy a školky. Pokud bych byla vedena na ÚP od toho července, nebude problém kdyby jsme jeli s dětmi v srpnu k moři? Mají bronchiální astma a moře pomáhá. Jde o to, jestli se dá slušně domluvit s těmi úředníky, pokud by mi dali termín návštěvy zrovna v době, kdy by jsme měli jet. Jestli půjde ten termín posunout.
Děkuji všem za odpověď

Reakce:
Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 15.02.17 15:08

Výpověď dohodou se dává třeba ze dne na den, pokud to chceš dát ty 2 měsíce předem, je to normálně ukončení poměru z tvé strany. Jinak ohledně příspěvku - ano, chodí zpětně. Co se týče návštěvy ÚP, záleží konkrétně na úředníci.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64589 příspěvků 3 inzeráty 15.02.17 15:42

@Topgal Výpověď dohodou je blbost… buď je to ukončení pracovní poměru dohodou a pak to jde klidně den předem, neb se oba dohodnete na datumu konce PP a nebo je to výpověď a tam je pak 2 měsíční výpovědní lhůta, která běží od 1. dne následujícího měsíce a tedy je potřeba ji reálně dát skoro 3 měsíce předem. Ad UP, záleží na úřednici, problém to být může a nemusí, striktně dle zákona ji tvoje dovolená nezajímá.

eumedon
Extra třída :D 14212 příspěvků 15.02.17 17:45
@Topgal píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár věcí. V červenci mi končí RP, práci mám na dobu neurčitou, ale nemůžu se vrátit, odstěhovala jsem se 300 km daleko. Takže budu muset dát výpověď dohodou? Určitě 2 měsíce dopředu, že?
Poslední výplata RP by měla přijít ještě tedy v srpnu? Spíš se jenom potřebuji ujistit, že všemu rozumím a dělám správně :)
Přes prázdniny budu s dětmi doma, v září nastupují do školy a školky. Pokud bych byla vedena na ÚP od toho července, nebude problém kdyby jsme jeli s dětmi v srpnu k moři? Mají bronchiální astma a moře pomáhá. Jde o to, jestli se dá slušně domluvit s těmi úředníky, pokud by mi dali termín návštěvy zrovna v době, kdy by jsme měli jet. Jestli půjde ten termín posunout.
Děkuji všem za odpověď

Nezáleží na tom, kdy vám končí výplata rodičovského příspěvku, ale kdy vám končí rodičovská dovolená. Protože nastoupit do práce byste musela následující den po tom, kdy vám skončí rodičovská dovolená.

Takže pokud už teď víte, že nastoupit nebudete moci, tak musíte dát výpověď (ale ne výpověď dohodou, protože „výpověď dohodou“ je naprostý nesmysl), a to tak, aby výpovědní doba (která začíná prvním dnem měsíce následujícího po měsíci doručení výpovědi a je dvouměsíční) skončila přede dnem, kdy byste měla nastoupit.

Takže pokud vám někdy v červenci skončí rodičovská dovolená, tak musíte doručit zaměstnavateli výpověď nejpozději během dubna, protože pak vám během měsíců květen a červen poběží výpovědní doba a skončí posledního června. Leda - pokud by vám rodičovská dovolená končila právě 31. července, tak by ještě šlo dát výpověď v květnu, protože pak by výpovědní doba skončila tentýž den, kdy rodičovská dovolená, tedy 31. července.

Jako důvod výpovědi uveďte přestěhování a nemožnost dojíždět do zaměstnání (myslím, že je to vážný důvod - kvůli podpoře).

Příspěvek upraven 15.02.17 v 21:33

Topgal
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 15.02.17 20:25

@Nowuka2, @eumedon @j.a.n.i1, moc Vám holky děkuji za odpověď, jste zlaté :kytka: :mavam:

eumedon
Extra třída :D 14212 příspěvků 15.02.17 21:27

@Topgal Nejsem holka. :D A udělala jste dobře, že jste se zeptala včas, s předstihem.

To moře můžete řešit i tak, že se na ÚP zaevidujete až potom. Mezi koncem pracovního poměru (resp. koncem příjmu rodičovského příspěvku, protože i příjemci RP jsou státní pojištěnci) a přihlášením se na ÚP byste byla státním pojištěncem zdravotního pojištění z důvodu celodenní a řádné péče o dítě do věku 7 let - viz kategorie L. Toto byste měla oznámit své zdravotní pojišťovně, případně se tam jít domluvit.

Topgal
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 16.02.17 08:40

@eumedon tak to se omlouvám, že jsem z tebe udělala holku :D
Já jsem si právě říkala, že bych se na ten úřad práce zaevidovala až po dovolené, ale nevím, jestli to půjde. Syn má 3 roky 10 července, den poté jsem tam chtěla zajít, myslíš, že by to nebyl problém? Ale co mezi tím? Ta dovolená by byla od 7 srpna, na týden.
Jede se tam hlavně kvůli dětem, ať se jim zlepší to astma. Musela bych se nahlásit asi na pojišťovně a jak bych se vrátila v srpnu z dovolené, tak bych šla na ÚP. Nechci si dělat zbytečné problémy, pokud se jednou přihlásím na úp, tak musím respektovat jejich podmínky a když si zaplatím dovolenou a oni mi dají návštěvu zrovna v tom termínu, tak co pak? Nevím, jestli budou ochotní vyjít mi vstříct a posunout termín.
Možná řeším blbost, ale já jsem ráda dopředu informovaná, co můžu a co ne. Poradíš? :mavam:

Lendeš
Kelišová 5884 příspěvků 16.02.17 08:56

@Topgal Můžeš si protáhnout čerpání RP, tak aby ti to vyšlo i za srpen a na ÚP by ses zaregistrovala v září (nebo klidně už po návratu z dovolené), v tomhle případě bys po konci pracovního poměru nahlásila na ZP, že jsi dále osoba pobírající rodičovský příspěvek. A nebo se po konci pracovního poměru můžeš nahlásit na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let. V obou případech hradí ZP stát. Pokud si chceš užít prázdniny s dětmi a stejně bys nemohla nastoupit do práce, tak je podle mě lepší se na ÚP přihlásit až pak.

Topgal
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 16.02.17 10:36

@Lendeš děkuji ti za příspěvek :kytka:
Tohle asi bude nejlepší řešení. Takže den po narozeninách syna půjdu na ZP a nahlásím se tedy jako osoba pečující o dítě do 7 let. Až se vrátíme z dovolené, tak půjdu na ÚP. Přes prázdniny musím být stejně s dětmi doma, od září si budu hledat práci, to už budou děti ve škole a školce. Podporu mi budou stejně počítat z RP, že? A v srpnu dostanu ještě poslední příspěvek, takže by to pěkně navazovalo s tím, že od září půjdu na ÚP. Třeba k tomu ani nedojde a seženu si práci sama, sháněla bych už teď, ale brzdí mě ty prázdniny, manžel je OSVČ a je v práci pořád, babičky pracují. S hlídáním počítají až ten další rok, to už si ty dva měsíce prázdnin mezi sebe nějak rozhodíme. Dcera půjde do 1 třídy a syn poprvé do školky :) Ještě jednou díky za tenhle nápad :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >