Pohyby v 17tt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aanikaa
Povídálka 35 příspěvků 19.08.19 20:15
Pohyby v 17tt?

Je tu někdo kdo cítil pohyby už v 17tt? Je to první těhotenství a byla jsem dost hubená (teď už nějaké menší bříško mám) Nejsem si jistá jestli je to mimčo, ale první co jsem si všimla bylo 16+6, v sedě jsem cítila asi pětkrát po sobě “kopnutí” do žeber, když jsem si na to místo dala ruku tak jsem je cítila i rukou a to bych dala skoro i ruku do ohně za to že to opravdu bylo ono :hug:. Dnes jsem 17+2 a jednou/dvakrát za den když jsem v klidu cítím na tom samém místě hodně nahoře jakoby udělal “kotrmelec” ale spíš jen jednou za den jinak nic. Jako bublání ve střevech co jsem se dočetla v jiných diskuzích mi to nepřijde, ty mě zlobí od začátku a to mi přijde úplně jiné. Na ultrazvuku byl vždycky uplne dole v podbrisku, tak nevím jestli to může být mimčo :). Ptám se spíš ze zvědavosti jestli to vůbec může být cítit tak hodně nahoře. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10645 příspěvků 19.08.19 20:19

@Aanikaa no nechci nic říkat ale v 16+6tt tě miminko do žeber opravdu nekopne :) je ještě o dost níž :) spíš tak v podbřišku.
Ale jinak to samozřejmě možné je. U prvního jsem pohyby (bublání) cítila někde okolo 18-19tt a opravdu jisté pohyby tak 20-22tt. Teď u druhého těhotenství jsem pohyby cítila velmi sporadicky už od 14tt :)

Aanikaa
Povídálka 35 příspěvků 19.08.19 20:28

@Kristyna.Vechtova nevím jak to nazvat, nebylo to žádné pořádné “kopnutí”, ale “něco” tam bylo cítit ale kdoví co to bylo, proto se ptám na zkušenosti vás co už to zažily:) 16+6 to je podle prenatalu z genetiky nebo 17+4 podle mé doktorky tak beru v potaz víc výpočet z toho prenatalu :) ale ono těch pár dní asi nezáleží. Možná to byly fakt jen střeva ale zdálo se mi to jiný a asi se na to až moc těším že jsem to přisoudila miminku :D

Natálka26
Kelišová 6004 příspěvků 19.08.19 20:44

@Aanikaa

Do žeber? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: to určitě ne, ani při sebevetsim natazeni/roztazeni mimina to není možný.

Tehulinka3
Kecalka 265 příspěvků 19.08.19 20:53
@Aanikaa píše:
Je tu někdo kdo cítil pohyby už v 17tt? Je to první těhotenství a byla jsem dost hubená (teď už nějaké menší bříško mám) Nejsem si jistá jestli je to mimčo, ale první co jsem si všimla bylo 16+6, v sedě jsem cítila asi pětkrát po sobě “kopnutí” do žeber, když jsem si na to místo dala ruku tak jsem je cítila i rukou a to bych dala skoro i ruku do ohně za to že to opravdu bylo ono :hug:. Dnes jsem 17+2 a jednou/dvakrát za den když jsem v klidu cítím na tom samém místě hodně nahoře jakoby udělal “kotrmelec” ale spíš jen jednou za den jinak nic. Jako bublání ve střevech co jsem se dočetla v jiných diskuzích mi to nepřijde, ty mě zlobí od začátku a to mi přijde úplně jiné. Na ultrazvuku byl vždycky uplne dole v podbrisku, tak nevím jestli to může být mimčo :). Ptám se spíš ze zvědavosti jestli to vůbec může být cítit tak hodně nahoře. :mavam:

Já zde 15tt u třetího děťátka. Je to možné. U první v 18tt u druhé v 17tt u třetího už v 15tt jsou to takové bublinky :) neboj nikdo se ti smát nebude. Mě se smála i gynekolozka když jsem jí to řekla a nevěřila mi. Ale my sami víme co cítíme :hug:

Tehulinka3
Kecalka 265 příspěvků 19.08.19 20:55

Ale v 17tt jsem kopnuti do žeber necítila teda. Jen nějaké bublinky v břiše. ;)

Aanikaa
Povídálka 35 příspěvků 19.08.19 21:02

Díky za zprávy já si říkala že třeba když jsem byla takovej hubeňour jestli to mohlo být cítit i dřív :grin: kromě trochu rostoucího bříška od nějakého 12tt totiž ani nevím že tam prcek je, žádné příznak od začátku nemám, jinak mi ten měsíc mezi kontrolama přijde nekonečnej to čekání jestli je v pořádku :D tak se těším až o sobě bude dávat vědět sám a uklidní mě že tam pořád je :D

Lucinka157
Kelišová 6936 příspěvků 19.08.19 21:03

Já teď u prvního miminka co teď čekáme cítila pohyby už cca od 16tt, všichni mi říkali, že to není možné, že je ještě brzy a jsem tlustá, takže je ucítím až později, ale pohyby už jen sílí, jenže jsem je cítila tam kde miminko v tom daným týdnu je, tudíž dole pod pupíkem :nevim: do žeber mě začalo kopat až minulý týden (29tt) :nevim: takže kdyby jsi napsala, že cítíš pohyby v podbřišku, tak bych řekla, že to je dost možná ono, ale u žeber si myslím, že o pohyby takhle brzy nemůže jít, není to fyziologicky možné v tomhle týdnu, děloha nedosahuje ani nad pupík ne :nevim: :think:?

Aanikaa
Povídálka 35 příspěvků 19.08.19 21:08

@Lucinka157 asi máš pravdu, extrémně jsem se nad tím nezamýšlela kam dosahuje děloha, nevím jak moc tam mimčo cestuje, jednou je vpravo, jednou vlevo pokaždé jinde ale pořád bylo dole na kontrolách :). Cítila jsem to vždycky jen v sedě, v leže nebo když něco dělám tak to necítím nic, v leže maximálně vidím svoji tepnu jak tepe na břiše :grin: ale to jsem viděla vždycky i před těhu.

Lucinka157
Kelišová 6936 příspěvků 19.08.19 21:22

@Aanikaa taky cítím vlastně doteď pohyby většinou jen v klidu když ležím :oops: :andel: a tepnu jak tepe na břiše vidím taky doteď :oops: :lol: pohyby jako takové mám viditelné cca poslední měsíc nebo dva tudíž od nějakého cca 23-24 týdne, ale u mě to může zase být způsobené tím že jsem tlustá, u někoho může být vidět dřív, ale cítím je sama opravdu od hodně brzy, ale do nějakého 24 týdne jsem je cítila jen kolem pupíku, až teď později je cítím až výš, teda teď je cítím úplně skrz celé břicho, jakoby tam byla chobotnička :lol:

Aanikaa
Povídálka 35 příspěvků 19.08.19 21:32

@Lucinka157 tak on se ještě projeví pořádně, ještě chvilku si počkám :). Stačí že na utz je to vždycky pěknej divoch :grin:

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10645 příspěvků 19.08.19 21:38

@Aanikaa tak jasně pohyby to určitě mohou být, jen prostě ne tak vysoko :) já jsem třeba malá (158cm) a silnější, ale vyloženě do žeber mě nekopalo ani jedno dítě a to měli normální porodní váhy 3360g a 3250g :) ale věřím, že každá to může vnímat jinak :)

LucieMD
Kecalka 443 příspěvků 19.08.19 21:40

Já cítila první pohyby kolem 17 týdne. Ale bylo to spíš takové bublání. Asi až po 20 týdnu to začalo být silnější a teď ve 34 jsou to pořádné rány :mrgreen:

Aanikaa
Povídálka 35 příspěvků 19.08.19 21:42

@Kristyna.Vechtova primo do zeber jako do kosti ne, ale jako hned po zebrama takze malinko nad urovni pupiku ale i tak mi to prislo vysoko :)

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10645 příspěvků 19.08.19 21:55

@Aanikaa tak to máš jednoduchý zjisti si kam dosahuje vrchol dělohy - předpokládám že max někde okolo pupíku a vejš tě kopat nemůže, to není fyziologicky možný :)
Chápu Tě jako porvorodička jsem se víc zkoumala (myšleno v dobrém), ještě si těch pohybů užiješ víc než dost neboj :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama