Potřebuji poradit s pražskou MHD

Anonymní
28.11.19 10:10

Pojedeme do Prahy :-D MHD

Prosím o zachování anonymu :mrgreen:
Chystáme se do Prahy na prodloužený víkend, jelikož ale normálně jezdíme autem rozhodli jsme se ať už kvůli bezpečnosti našeho auta tak dopravní situaci v Pze že tam pojedeme vlakem a využijeme MHD ovšem MHD jsme jeli v Brně naposledy před 15 lety :mrgreen: v Praze nikdy :mrgreen: ubytko budeme mít na Pze 1 jeden den si chceme udělat procházku přes václavák, okolo prašné brány do mořského světa a z tama se potřebujeme dostat ke známým na sídliště Modřany, což je skoro přes celou Prahu. Pochopila jsem správně že někde u mořského světa nasednem na tramvaj č17 a ta nás dopraví až na Modřany? Dle mapy na internetu. Nebo musíme přestupovat? A co jsou ty sms jízdenky? Já kupovala jízdenky naposledy buď u řidiče a nebo v trafikové budce u zastávky :mrgreen: děkuji za vysvětlení :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2936
28.11.19 10:15

Z ubytovani na P1 dojdete pesky vsude. Mhd ani nepotrebujes. V tramvajich s ekupuji i kartou ihned, jinak v trafice je to nejlepsi, jelikoz jich muzes mit teda par u sebe. Pak ve stojanech v metru, u nekteych mhd zastavek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 10:18

@Micaella22 Jasný, ale z mořského světa na Modřany je to cca 16 km a to se mi fakt jít pěšky nechce :mrgreen: viz foto. Proto mě zajímá když mi to dalo tramvaj 17 zda pojedu jen tou 17 až na Modřany.

• Citovat
  • Nahlásit
53502
28.11.19 10:18

Doporučuju stránku www.dpp.cz, tam najdeš spojení odkudkoliv kamkoliv. Taky lze koupit SMS jízdenku - na každé zastávce je číslo a tvar SMS, jak ji poslat (na té straně dpp snad bude taky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4295
28.11.19 10:19

Nejjednodušší je stáhnout si aplikaci jízdní řády. Pak se postavit na nějakou zastávku, naprosto jedno, jestli tramvajovou či autobusovou, přečíst si název a zadat jako výchozí. Pak konečnou a sama tě navede kam jet, čím a jak dlouho. V centru nepotřebuješ SMS jízdenky, to třeba v těch Modřanech, když nastoupíš na zastávce kde nejsou automaty. Pošleš na číslo uvedené na autobusu MHD kód DPT32 a měla by ti přijít platná přestupní jízdenka na hodinu a půl, která platí po celé Praze. Pozor mimo Prahu v autobusech PID neplatí. Ale tam se zase kupují lístky u řidiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10321
28.11.19 10:19

Ano, tramvaj 17 jezdí z Holešovic (od Mořského světa) - zastávka Výstaviště až do Modřan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24803
28.11.19 10:27

Pokud budete v Praze víc dní a budete jezdit každý den mhd, tak se vyplatí možná koupit jednodenní nebo tuším třídenní lístek. Lze koupit myslím v automatech a v trafice.
Jinak ne každá tramvaj disponuje bezkontaktním terminálem na koipi jízdenek. Jsou jen u těch nejnovějších typů.
Pokud pojedete i s dětmi, tak do 6 let neplatí, od 6 do tuším 10 (překontroluj případně na dpp.cz) neplatí, pokud má doklad totožnosti s fotkou (vozíme OP).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 10:32

@anecak Výborně :kytka: děkuji za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
2528
28.11.19 10:50

Ano, 17 jezdi na Modrany, jeste kdyz bys potrebovala, zkus idos a prazskou integrovanoz dopravu, ukaze ti to kam a jak se tam dostat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
28.11.19 10:51
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9394
28.11.19 10:55

Abys mohla případně kupovat sms jízdenky, potřebuješ mít aktivovanou službu Premium SMS u svého operátora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24803
28.11.19 11:58
@Lendeš píše:
Abys mohla případně kupovat sms jízdenky, potřebuješ mít aktivovanou službu Premium SMS u svého operátora.

To je fakt, některé firemní telefony to mají zablokované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18798
28.11.19 12:16
@Svistice píše:
To je fakt, některé firemní telefony to mají zablokované.

A někdo mi tvrdil, že těch jízdenek z jednoho čísla nemůžeš mít víc najednou, že to revizor neuzná :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24803
28.11.19 12:50
@Bubla Bůčková píše:
A někdo mi tvrdil, že těch jízdenek z jednoho čísla nemůžeš mít víc najednou, že to revizor neuzná :think:

To nevím. Jen vím, že jsem manželovi musela kupovat ze svého telefonu (já mám lítačku), protože přes jeho firemní to nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7401
28.11.19 13:16

@Svistice Asi zablokované platby třetím stranám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat