Jakou má chuť poke sauce?

8714
20.2.21 19:13

Poke sauce - chuť

Ahoj, vídám poslední dobou často v receptech omáčku poke. Influencerky ji dávají často k pokrmům z ryb a do salátů. Já ryby nejím, tak nechci kupovat přísadu, která by měla cokoliv společného s rybama :D K čemu byste chuť poke přirovnaly? Není to spíš něco jako sójovka? K čemu ji používáte? Díky za tipy. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2280
20.2.21 20:05

Je to normalni sojovka, akorat drazsi protoze ma v nazvu „poke“ co je ted hrozne cool. Jedinne plus tak ze ma lepsi, zdravejsi slozeni nez obyc klasicka ceska sojovka. Ja kupuji ve vecerce u vietnamce primo nejakoi jejich a ma uplne jinou chut nez od vitany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15421
21.2.21 11:11

No pokud influencerky někam lijí konkrétná poke omáčku konkrétní značky, tak je to proto, že za to dostaly zaplaceno a je to normální reklamní kampań.

Jinak do poke jako takového - tedy misky která vychází z havajského pokrmu se dají dát různé omáčky.

Ta najčastější, založená na sojové omáčkce je kombinace klasické japonské sladkokyselé omáčky - tedy 4 díly kvalitní sojovky, 2 díly rýžového octa, podle chuti dosladit a nechat v tom louhovat zázvor, česnek a případně chilli.

Je to komplexsnější chut než čistá sojová omáčka a patří to na rýži či nudle s něčím. Do salátů ji pochopitelně taky můžeš nalít, nebo třeba na steak.

Btw co je to za logiku, nechci kupovat nic, co má společného s rybama. Víš o tom, že se třeba na ryby používá sůl? Vyhodíš ji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8714
21.2.21 11:14
@Peggy54 píše:
Je to normalni sojovka, akorat drazsi protoze ma v nazvu „poke“ co je ted hrozne cool. Jedinne plus tak ze ma lepsi, zdravejsi slozeni nez obyc klasicka ceska sojovka. Ja kupuji ve vecerce u vietnamce primo nejakoi jejich a ma uplne jinou chut nez od vitany.

Děkuji, tušila jsem to :) Zkusím objednat z Aktinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8714
21.2.21 11:16
@Ou píše:
No pokud influencerky někam lijí konkrétná poke omáčku konkrétní značky, tak je to proto, že za to dostaly zaplaceno a je to normální reklamní kampań.

Jinak do poke jako takového - tedy misky která vychází z havajského pokrmu se dají dát různé omáčky.

Ta najčastější, založená na sojové omáčkce je kombinace klasické japonské sladkokyselé omáčky - tedy 4 díly kvalitní sojovky, 2 díly rýžového octa, podle chuti dosladit a nechat v tom louhovat zázvor, česnek a případně chilli.

Je to komplexsnější chut než čistá sojová omáčka a patří to na rýži či nudle s něčím. Do salátů ji pochopitelně taky můžeš nalít, nebo třeba na steak.

Btw co je to za logiku, nechci kupovat nic, co má společného s rybama. Víš o tom, že se třeba na ryby používá sůl? Vyhodíš ji?

Díky, už jsem v obraze. A na vysvětlenou, i když jsem měla za to, že to je k pochopení. Nejím ryby, takže nechci nic, co má příchuť, pachuť, prostě je chuťově podobné rybí chuti. Zvládám max. Omega 3 tbl. a ty užívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat