Převzaté recepty od rodiny či známých

8247
20.2.21 14:38

"přijmuté" recepty

Název trochu zavádí, ale napadlo mě jestli jste někdo převzal recept rodiny manžela/manželky, protože jídlo prostě chutná všem a chcete ho vařit.

Napadlo mě to při vaření oběda, kdy jsem vařila květákovou polévku dle receptu tchyně.

Je to jídlo, které si manžel „objednává“, když jedeme oběd ke tchyni :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24642
20.2.21 14:41

Pecu podle tychyne vanilkove rohlicky.
Ale nejvic varim dle receptu z casopisu, co me zaujaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1401
20.2.21 14:41

Ano, podle manželovi babičky už děláme bramborový salát, švestkové knedlíky a ještě se prý musím naučit bramborové knedlíky s uzeným a zelím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12818
20.2.21 14:44

Sakra, a já si myslel, že se tu našel někdo s kým si pokecám o lékovém záznamu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25237
20.2.21 14:45

Moje mamka tak přebrala z otcovy rodiny špenát, bramborové knedlíky a roštěnky. Chutná to všem, syn si to dokonce přál, když slavil narozeniny.
Já od ex zase rajskou s těstovinami, do té doby jsem ji vařila s knedlíkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5270
20.2.21 14:53

Ne, vaříme většinou jiná jídla, než jaká se vařila v mé/manželově rodině. Od mojí mámy jsem převzala akorát rybí polívku (štědrovečerní), vanilkové rohlíčky a možná rajskou omáčku (spíš ale ve smyslu, že preferuju máminu chuť). Jinak vařím podle receptů na internetu, když se osvědčí, zapíšu do svého sešitu s recepty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1233
20.2.21 14:53

Já od maminky bývalého svíčkovou :palec: Ta jí má zase od své tchýně. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
20.2.21 14:59

Většinu tradičních jídel vařím podle našich rodinných receptů, co mám od mamky. Ta spoustu z nich převzala od své tchýně a ta nejspíš ve své rodině. Jde o spoustu buchet a většinu cukroví, knedlíky apod. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3919
20.2.21 15:07

Ani ne, všechno mám spíš od mé mamky, případně různě posbírané z kuchařek a podobně.
Mám velkou výhodu, že od manžela nikdy nemůžu slyšet „moje maminka tohle vaří líp“, protože ta je, co se vaření týče, spíš odstrašujcí případ. :mrgreen:
(samozřejmě to je trochu s nadsázkou, ale prostě jeho mamka moc nevaří, případně si z dětství muž pamatuje spíš ty špatné historky, jako třeba „máma někde sehnala hromadu levné brokolice, tak jsme pak týden jedli jen vařenou brokolici“ :D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
20.2.21 15:07
@Prof. Farnsworth píše:
Sakra, a já si myslel, že se tu našel někdo s kým si pokecám o lékovém záznamu :mrgreen:
:mrgreen: Můžem.
Zajímá mě konopí. Prase se v tom možná vyzná, já ne.
A ještě jedny magistraliter kapky mě zajímají, z naší lékarny se mi neuráčili odpovědět
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49690
20.2.21 15:08

Podle tchyně dělám těstovinový salát s krabími tyčinkami. Jinak většinou vařím podle receptů na netu, vlastní výmysly. Tradiční jídla a vánoční cukroví mám podle mojí mamky a babičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
20.2.21 15:11

Pár receptů od tchyně vařím. Něco mám od své mamky a zbytek je většinou inspirace z netu. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
20.2.21 15:12
@lucenka píše:
Podle tchyně dělám těstovinový salát s krabími tyčinkami. Jinak většinou vařím podle receptů na netu, vlastní výmysly. Tradiční jídla a vánoční cukroví mám podle mojí mamky a babičky.

Co všechno do toho salátu dáváš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31321
20.2.21 15:12
@bublinek píše:
Název trochu zavádí, ale napadlo mě jestli jste někdo převzal recept rodiny manžela/manželky, protože jídlo prostě chutná všem a chcete ho vařit.

Napadlo mě to při vaření oběda, kdy jsem vařila květákovou polévku dle receptu tchyně.

Je to jídlo, které si manžel „objednává“, když jedeme oběd ke tchyni :-)

Ne, vařím podle sebe. Naštěstí to všem chutná. Na oběd ke tchýni klidně zajdem, ale podle ní nevařím. I cukroví peču podle vlastních receptů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49690
20.2.21 15:18
@Dara90 píše:
Co všechno do toho salátu dáváš?

Těstoviny, krabí tyčinky na kostičky, kukuřice, majolka, sůl, pepř, citronová šťáva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat