Pokojíček x ložnice

604
23.6.20 06:50

pokojicek x ložnice

Ahoj všem, s manželem řešíme zda nechat ložnici, kde je, tzn. v přízemí a dětský pokojíček zařídit v podkroví, nebo pokoje vyměnit. Přiblížím situaci: máme 17ti měsíční dceru, které chceme udělat její detsky pokojíček, ale nedokážeme se prakticky rozhodnout. Původně jsme mysleli, že až doděláme podkroví, přesuneme naši ložnici (která je, jak jsem psala v přízemí, vedle koupelny a od obýváku pár kroků), aby jsme malou měli pod kontrolou, když si bude sama hrát v pokojíčku a nebo nechám ložnici kde je (popravdě se mi přesouvat nechce) a pokojíček bude mít v podkroví bez záchodu. Je mi jasné, že takhle malé batole si nebude hned hrát v pokoji samo a do budoucna, by jsme ji stejně ten pokoj udělali v podkroví, protože tak to chceme, až bude velká " ale není to blbost? Není zbytečný to takhle komplikovaně prestehovavat? Je to naše první dítě a nedokážeme odhadnout, ktera možnost je praktičtější, jak pro malou, tak pro nás. Jaky na to máte názor? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13845
23.6.20 07:00

Podle mě je nyní praktičtější ložnice v podkroví a pokojíček v přízemí. Když tam půjde po obědě spát, budeš ji mít pod kontrolou. Stejně tak si tam bude moct pohodlně hrát a nebo aspoň bezproblémově stěhovat hračky mezi pokojíkem a obývákem :mrgreen: A když přijde návštěva, budete mít děti v pokojíčku víc pod dohledem. Některé děti chodívají v noci na záchod a když bude chtít jít rozespalá za vámi do ložnice, je menší riziko pádu, když půjde nahoru než naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15255
23.6.20 07:05

Máme dětský pokoj v podkroví a je to vopruz. Děti chtějí být většinu dne v kontaktu s námi, takže polovinu obýváku zabírají hračky, děti si tu hrají, čurbes občas neskutečnej…Zlatě svatě, kdyby mohly mít pokojíček v přízemí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
23.6.20 07:09

@nozu
Souhlasím :roll: ale zase mě napadá, nebudeme malou v přízemí budit? Když malou dáme nahoru, můžu dole dělat skoro vše, aniž by to malou rušilo, ale když bude dole, tak nebude mít takový klid na spaní (protože si budu chtit něco udělat v kuchyni, nebo se budu sprchovat) :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6217
23.6.20 07:11

Za mě pokoj v přízemí. Pokud teda nemáte klimatizaci. Až bude větší, bude si tam hrát, poledňovat,… V podkroví by na to měla na jaře a v létě horko. My máme proti horku udělaný všechno možný a i tak tam v létě nesnesitelně i přes noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
23.6.20 07:11

@Janli
přesně tomu čurbesu po baráku se chceme vyvarovat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2222
23.6.20 07:16
@bobda píše:
@Janli
přesně tomu čurbesu po baráku se chceme vyvarovat :lol:

Naivní :lol: tomu se proste nevyhnes. Dítě chce byt s tebou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3564
23.6.20 07:31

Dite hrajici si samo v pokojiku, to u nas fungovalo az ve 14ti. To se tam zavreli. Jinak vecne nasackovani u nas. Loznice nebo pokoj v podkrovi bez WC opruz. To bych nechtela ani pro sebe ani pro dite. Dalsi vec je stehovani deti do loznice behem noci. A curbesu po baraku se nevyhnete, je jedno odkud ty veci bude tahat. Podle me neni idealni ani jedno reseni. Ale dite bych nahoru stehovala az v 8 letech. Nejdriv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13845
23.6.20 07:38
@bobda píše:
@nozu
Souhlasím :roll: ale zase mě napadá, nebudeme malou v přízemí budit? Když malou dáme nahoru, můžu dole dělat skoro vše, aniž by to malou rušilo, ale když bude dole, tak nebude mít takový klid na spaní (protože si budu chtit něco udělat v kuchyni, nebo se budu sprchovat) :roll:

No a kde to spíš teď? Tipují, že v přízemí v ložnici. To jí nebudíš? Nebo ty nic neděláš, když dítě spí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
23.6.20 07:43

@nozu
V přízemí v ložnici a ano nedělám skoro nic, a nebo dělám, ale jen velmi omezeně :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16870
23.6.20 07:48

Ja bych naopak dala pokojik do patra a loznici si nechala dole a to hlavně z důvodu, ze moje deti umi vstavat brzo a potichu a bála bych se, co kde vyvedou v baraku, kdybych mela loznici o patro výš, tak je neuslysim. Co se týče bordelu je to jedno, my mame detsky pokoj hned vedle obyvaku a stejne je obyvak pořád plny hraček, deti si sami hrat nechteji v pokojiku, naopak bych rekla, že z pokoje v patře by to nanosili míň, protoze by to bylo pracnejsi než to jenom presunout z mistnosti vedle :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1181
23.6.20 07:59

My máme pokojíčky pro holky a naši ložnici v podkroví. A dole vedle kuchyně máme hernu. Je to takhle perfektní! Přes den si hrajem dole, nahoře se spinká po obědě + si tam pro zpestření chodíme pohrát. Je tam klouzačka, bazének s míčky, stan… Menší hračky a deskové hry jsou dole

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
23.6.20 08:19

@Tableta Zvláštní :think: máme ložnici i návštěvní pokoj v podkroví. Plechovou střechu a izolační vaří a teplo je tam až když je několik dní v kuse 30+

Jinak pohoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8313
23.6.20 08:22

Pokud bych měla dítě, které vzbudí každý prd, udělala bych pokojík nahoře. Schody a vše se dá dnes už zabezpečit. Naše děti si třeba v pokojíku hrají a to jsou poměrně malí, syn 2,5 r a dcera rok. Ale samozřejmě nám to nosí i do obýváku, to asi člověk neovlivní. Jen jsou naučení, že smí jen jednu věc, se kterou si zrovna hrají. A navíc si myslím, že by se, až bude větší, nemusela nahoře tolik bát. Já měla pokoj jako dítě vedle vchodových dveří, okna metr nad zemí a pamatuji si, jak jsem často koukala do tmy a bála se pohnout, jestli někdo nekouká dovnitř a nebo tam není nějaké strašidlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
928
23.6.20 08:45

Ono je také možnost, že sama v tom podkroví nebude chtít být. Já bych ložnici přestěhovala. Ale počítala s tím, že za pár let to budu stěhovat zase zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama