Pokojská v Německu

Anonymní
24.8.21 10:18

pokojská v Německu

Ahoj holky/dobrý den, chtěla bych začít pracovat jako pokojská v Německu, fyzická práce mi nevadí. Aktuálně dělám administrativu a práce mi nevyhovuje, potřebuji spíše fyzickou práci. Je mi momentálně 22 let, děti ani přítele nemám a zatím neplánuji ani jedno. Výplata u nás ve firmě nic moc, beru 16tis a chtěla bych si časem pořídit baráček, bohužel s touto výplatou mi nikdo hypotéku nedá. Mám tu někoho, kdo pokojskou v Německu dělá? Můžete mi poradit, jak se do Německa dostat a co všechno je potřeba mít nebo zařídit, popřípadě jak probíhá váš pracovní den? děkuji mnohokrát

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11092
24.8.21 10:24

Jak se do Německa dostat? Hledat v inzerátech a jít na pohovor. Předpokládám, že jazyk alespoň částečně ovládáš. Na téhle pozici toho seženeš mraky, je to totiž v 99% neskutečná dřina a za minimální mzdu. Jen počítej s tím, že když si budeš chtít časem vzít v ČR hypotéku, stejně ti nebudou počítat plný německý plat jako příjem. Třeba Česká ČSOB počítá jen 65% z německého platu a to kvůli měnícím se kursům měny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
25.8.21 12:28

Nechci tě zklamat, ale ani v Německu si jako pokojská zase tolik nevydelas. Nevím teda, do jaké části Německa se chystáš, ale třeba v Bavorsku je plat pokojske cca 1800€ brutto. Po odečtení daní z toho bude něco kolem 1200€. I v levnem spolubydleni das za nájem kolem 400€, dalších minimálně 200€ za jídlo. Městská je taky sakra drahá a určitě nebudeš chodit jen do práce a domů.

Jinak dostat se do Německa je celkem jednoduché. Být tebou, hledala bych práci s ubytováním, protože bez Německého příjmu ti nikdo byt nepronajme. Většinou nabízejí třeba na první půl rok ubytovani a pak můžeš do spolubydleni.

Když už tu budeš, čeká tě klasické kolečko po úřadech. Nejdřív se přihlásit k pobytu, přihlásit se na zdravotní pojišťovnu a založit německý účet.

Klidně se ptej, absolvovala sem to stejné před lety

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat