Pokuta z Vídně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1793 příspěvků 17.08.18 13:27
Pokuta z Vídně

Ahoj holky, prosím, poraďte mi. Dorazila složenka 55 eur za překročení rychlosti. Ještě nikdy se nám to nestalo, tak nevím. V pokynech je napsáno, že je lepší zaplatit složenku a ne převodem. Tak jsem volala na poštu a tam mi řekli, že u nich eura neberou a přepočítávat to taky nejde. Jestli se vám to některé stalo, jak jste to uhradily?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1988 příspěvků 17.08.18 13:32

@clostylbegytka zaplatila bych normálně převodem,ale nesmíte zapomenout uvést všechny údaje do poznámek,aby mohli platbu dobře identifikovat. A za pár dní bych si ověřila telefonicky,zda platba došla. Bydlíme v De,taky vždycky chodí pokuta se složenkou,ale platíme převodem i přes jejich doporučení.

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16795 příspěvků 17.08.18 13:34

Převodem. Nevím proč ne. Je tam číslo účtu a variábl.
U týhle evropský eurobuzerace sme vyhodnotili, že je lepší poslat odpustek, než se hájit v cizí zemi.

Uživatel je onlineTMana
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 17.08.18 13:37
@Chauvinist píše:
U týhle evropský eurobuzerace sme vyhodnotili, že je lepší poslat odpustek, než se hájit v cizí zemi.

Zrovna v tomhle je EU napřed správně, zatímco díky tomu, že se v ČR můžeme vykroutit skoro ze všeho, patříme někam na dálný východ.

Uživatel je onlineskorotehotna
Kecalka 263 příspěvků 2 inzeráty 17.08.18 13:43

Pokuta za rychlost je evropská eurobuzerace :D Aha. Chtěl bych vidět, zda sražení dítěte v nadměrné rychlosti a následné vězení je taky eurobuzerace…

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16809 příspěvků 17.08.18 14:03
@Chauvinist píše:
U týhle evropský eurobuzerace sme vyhodnotili, že je lepší poslat odpustek, než se hájit v cizí zemi.

Nejspíš jsi u nich měl nějaký přestupek a tak jsi zaplatil pokutu. To je všude na světě stejné. Můžeš to zlehčovat jak chceš, ale prostě jsi udělal chybu a chápu, že zjištění, že jsi jako každý jiný, tě muselo silně rozhodit. :mrgreen:

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16795 příspěvků 17.08.18 14:05
@skorotehotna píše:
Pokuta za rychlost je evropská eurobuzerace :D Aha. Chtěl bych vidět, zda sražení dítěte v nadměrné rychlosti a následné vězení je taky eurobuzerace…

Pokud se vaše dítě pohybuje v noci po tmě na dálnici u vjezdu do dalnicniho tunelu, pak chápu, že se z vašeho pohledu nejedná o buzeraci. Asi to holt máte ráda :nevim:

Ibi
Ukecaná baba ;) 2196 příspěvků 17.08.18 14:08

@clostylbegytka já to platila převodem, jen počítej s tím, že tam může být ještě za platbu do ciziny (já platila asi 250 Kč, ČSOB). Ale určitě bych doporučovala zaplatit včas…

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16795 příspěvků 17.08.18 14:10
@Kobliha51 píše:
Nejspíš jsi u nich měl nějaký přestupek a tak jsi zaplatil pokutu. To je všude na světě stejné. Můžeš to zlehčovat jak chceš, ale prostě jsi udělal chybu a chápu, že zjištění, že jsi jako každý jiný, tě muselo silně rozhodit. :mrgreen:

No, pokud je vjezd ve dvě hodiny ráno 70tkou do prázdnýho tunelu chybou, pak budiž, já to nerozporuju. :nevim:
Rakušákům a dederonům jde nicméně k dobru to, že většinou je taková buzerace známá a jen výjimečně (jako v tomhle případě) je to děláno za účelem inkasa.
U nás na dálném východě je ale zabukaření standard, protože jako vidět v diskuzi nade mnou, holt naši spoluobčané mají rádi když jsou nesmyslně buzerováni a pravděpodobně si užívají, když dostanou pokutu a když oni jako správní občani mohou prostřednictvím policajt někomu ukázazat „bič“ (a pak brečej v diskuzích, když bič dopadne zcela nečekaně i na ně). :nevim:
Dycky když někdo háže čechy do jednoho pytle, tak se proti tomu bráním, ale když pak čtu takové výlevy, tak si říkám, proč proboha tohle ještě 30let po revoluci existuje. :roll:

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1793 příspěvků 17.08.18 14:12

Ok, děkuji všem za rady. Zaplatíme tedy převodem. Oni to tam zdůvodňovali, že složenkou lepší kvůli útržku, ale potvrzení z účtu si vlastně vytisknu taky.To víte, má první pokuta :D Tukám…

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16809 příspěvků 17.08.18 14:19
@Chauvinist píše:
No, pokud je vjezd ve dvě hodiny ráno 70tkou do prázdnýho tunelu chybou, pak budiž, já to nerozporuju. :nevim:
Rakušákům a dederonům jde nicméně k dobru to, že většinou je taková buzerace známá a jen výjimečně (jako v tomhle případě) je to děláno za účelem inkasa.
U nás na dálném východě je ale zabukaření standard, protože jako vidět v diskuzi nade mnou, holt naši spoluobčané mají rádi když jsou nesmyslně buzerováni a pravděpodobně si užívají, když dostanou pokutu a když oni jako správní občani mohou prostřednictvím policajt někomu ukázazat „bič“ (a pak brečej v diskuzích, když bič dopadne zcela nečekaně i na ně). :nevim:
Dycky když někdo háže čechy do jednoho pytle, tak se proti tomu bráním, ale když pak čtu takové výlevy, tak si říkám, proč proboha tohle ještě 30let po revoluci existuje. :roll:

Normálně ti dali pokutu, protože jsi udělal přestupek. Nikoho nezajímá, co si o tom myslíš. Jestli nebyli v právu, měl jsi se ozvat. Zrovna tak, jako v naší zemi. Když uděláš přestupek tady, nikoho nezajímá co si o tom myslíš zrovna tak, jako venku. Zaplať a nebo jim dokaž, že nemají pravdu. Jednoduchá věc.

Ibi
Ukecaná baba ;) 2196 příspěvků 17.08.18 14:23

@Chauvinist spoluobčané jsou rádi, když dostanou pokutu? To jako fakt? Já to třeba měla za překročení rychlosti v Linzi, jak je všeobecně známo, Rakušani a Němci jsou na tohle dost přísní…Já dostala 70 eur za to, že jsem jela 123 km/h na povolené 100 km/h. Jako přísné, ale… člověk ví, že oni jsou na to přísní… takže mě to samozřejmě naštvalo, ale zaplatila jsem… Protože ano, dokážu uznat, že jsem porušila předpisy…ale číst, že jsem za to ráda??? No pardon…

Uživatel je onlineTMana
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 17.08.18 14:28

@Ibi Imho netřeba reagovat na někoho, kdo zákony a předpisy bere jako buzerování. Inu romskou mentalitu má 95% Čechů, proto taky nikdy nedosáhneme takové vyspělosti, jako je např. Švýcarsko. Tam by se panáček na „buzerací“ uplakal k smrti :mrgreen:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33213 příspěvků 17.08.18 14:29

jj, drahý je poplatek za převod v eurech. Chlop to zaplatil přes kámoše v AU. U nás na maloměstě se běžně jezdilo rychle, před nějakou dobou se u nás začala stavovat paní z úřadu s obálkami s modrým pruhem. No, chlop zpomalil, i když jede z šichty uprotřed noci.

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16795 příspěvků 17.08.18 14:32
@Kobliha51 píše:
Normálně ti dali pokutu, protože jsi udělal přestupek. Nikoho nezajímá, co si o tom myslíš. Jestli nebyli v právu, měl jsi se ozvat. Zrovna tak, jako v naší zemi. Když uděláš přestupek tady, nikoho nezajímá co si o tom myslíš zrovna tak, jako venku. Zaplať a nebo jim dokaž, že nemají pravdu. Jednoduchá věc.

V pořádku, vždyť tak to dělám.
Co tím chci říct - jestli je český zvyk měřit na silnicích, kde se nestala nikdy žádná nehoda, z obou stran je plot a koleje ok. jistě, podle zákona jsi padesátku porušila, ale pokud se tam měří pouze za účelem výběru do městské kasy, není to v pořádku a v téhle optice se pohledu občanů, kteří to podporují dost podivuji. Jen připomenu, že norimberské zákony byly taky zákony a optikou takových zákonů byla genocida zcela legální.
Ptám se tedy, je z tvého pohledu odesílání lidí do koncentračních táborů v pořádku, protože probíhalo podle zákona? Odpověz si sama jestli ano nebo ne. Pokud se podívám na příspěvky výše, pak podle místních matek je to zcela a naprosto v pořádku a neváhaly by odeslat svého přítele do internace jako pan kopfrkingl jen proto, že to tak je podle zákona správně :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >