Mám neschopenku a zároveň dovolenou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucc23
Kecalka 112 příspěvků 17.08.18 09:55
Mam Neschopenka a dovolenou

Mam ode dneska do pondeli neschopenka. Na vikend mam dovcu. Vztahuje se ta neschopenka i na dovolenou nebo se mi tim dovolena zrusila?

Reakce:
skorotehotna
Kecalka 332 příspěvků 17.08.18 09:56

Ne. Bud máš neschopenku, nebo dovolenou. Oboje mít nemužeš

Bubla_Bučková
Závislačka 4123 příspěvků 17.08.18 09:57

nechápu… co to znamená mám na víkend dovču a na co se ptáš? :think:

andelka83
Generální žvanilka 20218 příspěvků 17.08.18 10:06

Jestli máš v práci nahlášenou dovolenou a neukoncis před jejím nástupem pn tak zustavas na nemocenské a dovolená se ruší.
Já měla nahlášenou týden od 6.8. ale už od 1.8. jsem skončila na pn. Takže dovolená se nečerpala.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 17.08.18 10:12
@Bubla_Bučková píše:
nechápu… co to znamená mám na víkend dovču a na co se ptáš? :think:

Třeba ji na víkend vyšly směny a ona potřebovala volno, proto si vzala dovolenou. Dnes onemocněla a dostala neschopenku. Takže zavolat do zaměstnání, oznámit neschopnost a dovolenou zrušit (i když se dovolená zruší automaticky). Pochybuji, že by zakladatelka byla tak hloupá a nevěděla to. Takže asi Troll.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20070 příspěvků 17.08.18 10:13

nene, dovolená se ti zruší a pojede ti nemoc.
Já takhle před dvěma týdny rušila dovolenou a šla na OČR (střevní chřipka). Jen sem zavolala do práce, že od toho a toho končím dovolenou a nastupuju na očr a pak poslala doklady a tím to haslo.

Bubla_Bučková
Závislačka 4123 příspěvků 17.08.18 10:35
@Luboš P píše:
Třeba ji na víkend vyšly směny a ona potřebovala volno, proto si vzala dovolenou. Dnes onemocněla a dostala neschopenku. Takže zavolat do zaměstnání, oznámit neschopnost a dovolenou zrušit (i když se dovolená zruší automaticky). Pochybuji, že by zakladatelka byla tak hloupá a nevěděla to. Takže asi Troll.

to nejde zapsat si dovolenou do docházky na víkend ne? No já to nechápu prostě o co ji jde 8o Jestli ji není blbě a chtěla jenom volno pátek a pondělí a o víkendu odjet pryč, tak třeba může tu neschopnost doložit až v pondělí a kontrola nepřijde od zaměstnavatele.. nebo si na pátek vzít dovolenou a v sobotu zavolat, že mi je blbě a v pondělí k doktorce, protože může vystavit neschopnost až 3 dny zpětně… Jako možnosti je spousta, ale těžko radit konkrétně :nevim: Jestli otázka opravdu zní jen takto hloupě, že zda čerpat dovolenou i neschopenku zároveň, tak ne nejde.

bjetuschka
Závislačka 4686 příspěvků 17.08.18 10:36
@Luboš P píše:
Třeba ji na víkend vyšly směny a ona potřebovala volno, proto si vzala dovolenou. Dnes onemocněla a dostala neschopenku. Takže zavolat do zaměstnání, oznámit neschopnost a dovolenou zrušit (i když se dovolená zruší automaticky). Pochybuji, že by zakladatelka byla tak hloupá a nevěděla to. Takže asi Troll.

Tak já jsem teď taky v situaci, že jsem na neschopence a přitom od pondělí jsem měla mít dovolenou, a dumala jsem nad tím, jak to bude. :-) Ne každý je v těchhle věcech zběhlej, přece, nemusí být hned hlupák. :-)

Luboš P
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 17.08.18 10:46
@Bubla_Bučková píše:
to nejde zapsat si dovolenou do docházky na víkend ne?

Jde to (i když spíše teoreticky), zaměstnavatel nechtěl povolit změnu rozpisu směn a trval na dovolené. Ovšem i forma dotazu: „Mam Neschopenka“ něco napovídají.

Lucc23
Kecalka 112 příspěvků 17.08.18 15:52

Vazne nechapu ty Vase priblble komentare co tu nektere pisete. Laskave jestli chcete byt chytre , tak zamerte nekam jinak a nedelejte hned z nekoho hlupaka „ocividne sami jste“..
Otazku jsem polozila blbe.. Dovolenou mam nahlasenou mesic dopredu, jen jsem dnes rano byli u lekare a dostala neschopenku. Tudiz me zajimalo, jestli se mi ta dovolena rusi nebo zustava.
Dekuji tem co odpovedela , na zbyle komentare ani radsi nereaguji :D

Lucc23
Kecalka 112 příspěvků 17.08.18 15:56

@Luboš P
Jediny Troll, ktery tu je ses ocividne . nekomentuj nic, rad ses ocividne chytrej ale to tady vazne nikoho nezajima. Tak klidek laskave :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >