Poloha koncem pánevním?

misa.m
15.4.10 09:05

poloha koncem pánevním?

Dobré ráno,
chtěla jsem se zeptat jestli máte některá zkušenosti s touto polohou a porodem? Dozvěděla jsem se na utz. že plod je KP a placenta tlačí na branku, takže bych pravděpodobně rodila císařem, ale moje gynekoložka mi zase řekla, že to nevidí tak černě a že se může ještě lecos změnit. Je to pro mě celkem španělská vesnice. Jsem nyní 27tt, je tedy tato poloha definitivní :-( , nebo se může mimi ještě otočit? Všem hezký den

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

61
15.4.10 09:18

Mimčo už se asi točit nebude,je to definivní.Jak budu rodit jsem se dozvěděla v den porodu,taky jsem měla KP.Jenže k tomu jsme měla problémy s kyčlemi,takže nakonec z toho byl cís.řez.Nebojte,dobře to dopadne!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.10 09:19

Ahoj, já si myslím, že pokud nejsi nejmenší postavy a sama cítíš, že mimčo tam prostor má, tak není problém. U mě zjistili KP 31tt a už se neotočila, takže 39tt jsem rodila plánovanou sekcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17124
15.4.10 09:24

misa.m:Kamarádce se miminko otočilo ještě ve 36tt a to byl 4kg buřtík.Tak zas tak nemožné to není.Ale záleží jestli bude mít miminko v břiše dost místa.Kamarádka i s tím 4kg prdolou v sobě měla spoustu plodové vody a obrovské břicho,tak tudíž se to prckovi nakonec povedlo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.10 09:38

u nekoho se otočí u nekoho ne,ale 27 tt máš ješte čas, me se neotočila od 32 tt, pak byl sc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.10 09:45

Ahoj, myslím že v 27t má mimi ještě dost času na otočení. Mně doktor řekl, že se může otočit do 35.týdne, pak už spíš ne.
Náš malej se nakonec neotočil, rodila jsem ho KP normálně a bylo to v pohodě :-)
Jestli nejsi malé postavy nebo mimi nebude podle UTZ nějak větší, nebála bych se toho. U nás v nemocnici nechávají rodit KP klasicky když je váha dle odhadu z UTZ do 3,5 kg :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
15.4.10 09:49

Ahoj.KP byla dcera ještě v 34 tt a do porodu se ještě otočila. Váhu při narození měla 3,9kg, takže žádný prcek.Myslím si, že se klidně ještě může otočit. Čeká Tě ještě kontrolní ultrazvuk mezi 30 - 32 tt, tak uvidíš, co Ti řeknou.Dopadne to dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
15.4.10 09:51

Nemam teda zkusenost,sama jsem ted konec 27tt a mimco je zatim KP(teda minule byl-utz mam casto kvuli vcestne placente),jinak se furt toci jak na kolotoci),ale to preci jeste vubec nic neznamena.Dle me dr.jeste dost casu.A dle dr.Kouckeho z porodnice.cz je poloha definitivni az par hodin pred porodem.
Asi uplne klidna bych byla tak do 32tt,pak mu davala jeste sanci rekneme do 36tt(to jsou plany :roll: :lol: ) Dalsi z mych smelych planu je,ze si vubec KP nepripoustim :lol: ,spis se trochu nervacim s tou placentou a i tam jsem si rekla,ze budu panikarit az pozdeji.Porad si-ji davam sanci :lol:

Tak neboj,a preju,at na pristim utz uz je mimco hlavou dolu.

PS:by me teda zajimalo,kdyz nekdo ma nerizik.tehu a ma jen par ultrazvuku a reknou mu treba v tom 32tt,ze je mimco hlavickou,jestli se to overuje jeste pak,jestli si to zas nezmenil na KP(ja to totiz nevim,obe tehu mam rizikove,tudiz hodne sledovane)

Any

Příspěvek upraven 15.04.10 v 09:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6243
15.4.10 09:52

U nás byl malej také KP a neotočil se, jelikož měl omotanou šňůtu kolem krku, což byl důvod, proč se neotočil a já věděla dopředu, že to tak je a tedy se poloha již nezmění.

Pokud je ale u tebe vše v pořádku, může se klidně ještě otočit, čas na to je :wink: Držím palečky, ať se otočí a i kdyby ne, tak se ničeho neboj :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
15.4.10 09:59

Ahoj, kamarádce se mimčo otočilo ve 36 tt a ve 37 tt rodila :-D
Já jsem měla taky KP, Matyáš se dokonce jednou začal při cvičení přetáčet hlavou dolů, ale zase se vrátil. Tak jsem usoudila, že ten prcek ví, co dělá a zůstali jsme u KP. Nakonec jsem rodila císařem a vše bylo v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
misa.m
15.4.10 09:59

děkuju všem za názor, už jsem klidnější :-) Any taky mám obavu z té placenty, nemám ani ponětí, co znamená, že se placenta tlačí na branku..no :-)

• Nahlásit
  • Citovat
61
15.4.10 10:02

Tak to nevím co to znamená,omlouvám se za přehlédnutí k kterém týdnu jste…mohlo by se mimi ještě otočit.Když něco nevíte,co na Vás vychrlí doktor,klidně se ho ptejte,at se pak zbytečně nestrachujete!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
misa.m
15.4.10 10:03

..a taky jde u mě spíš o strach z toho ‚císaře‘ 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
15.4.10 10:05

Buď v klidu. Sice je to záhul na psychiku ten císař, ale je to moc krásný proces a netrvá nai 30min. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
15.4.10 10:09

Ahoj, mně se otočil v 38tt, takže šanci ještě má, neboj. Kdyby se neotočil, raději bych šla do té sekce, KP bych se bála víc, přestože to také jde, ale máš ještě moře času.

Příspěvek upraven 15.04.10 v 10:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama