Poloha KP 34+1

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.10.21 18:11

Poloha KP 34+1

Ahoj holky, dneska jsem byla opět v poradně už tedy v nemocnici pro polohu KP, jsem 34+1 přičemž malička se tak dobře usadila že nevypadá že se otočí. Přesto je určitě ještě nějaká šance, další kontrola 5.11 a mě spíš zajímá jestli stím má někdo zkušenosti? Kdyby se otočila jestli to poznám? Nebo to poznám až na ultrazvuku? :( Je to nekonečný čekání 2 týdny. děkuji a pěkný večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11947
22.10.21 18:16

Já jsem v 36+1 a taky pořád nic. První dcera se mi otočila taky v tomto týdnu tak doufam, doktorka pořád říká že je vysoko tak by ještě mohla. Pamatuji si u první dcery, že když se otočila tam mě to i v noci vzbudilo byl to opravdu velký pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 18:20
@JancaS84 píše:
Já jsem v 36+1 a taky pořád nic. První dcera se mi otočila taky v tomto týdnu tak doufam, doktorka pořád říká že je vysoko tak by ještě mohla. Pamatuji si u první dcery, že když se otočila tam mě to i v noci vzbudilo byl to opravdu velký pohyb.

Ahoj a kdyby se neotocila? Rodila by jsi KP prirozene nebo raději tím císařem? Údajně to není moc pěkný porod. Ale to není žádný :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3281
22.10.21 18:24

Mě se otočila dcera ve 38. týdnu a poznala jsem to. Večer sebou hodně mlela a nahmatala jsem si ji. Doktor to potom potvrdil.
Doporučuji zkoušet nenásilné cviky a „domlouvat“. Byla jsem i na rebozo masáži u soukromé PA. Pokud chceš rodit normálně, stoji to za pokus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11947
22.10.21 18:24
@Květinka.kvitek píše:
Ahoj a kdyby se neotocila? Rodila by jsi KP prirozene nebo raději tím císařem? Údajně to není moc pěkný porod. Ale to není žádný :lol:

Určitě bych šla do císaře. Sice je to třetí dítě, předchozí dvě přirozeně bez nastrihu a nebude nejspíš nějak velká, ale mám strach z toho že se někde sekne a bude mít následky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 18:27

Je tu milion diskuzi na toto tema. Obe deti se mi obratily v 38. a 39. tydnu. Jsou i deti, ktere se otoci cestou na sal. Ve tvem pripade je zbytečné se plasit, casu vic nez dost. Konec panevni bych ja osobne rodila, dokonce to bylo uz uz na spadnuti, kdyz mi vyvolavacku ještě posunuli a do te uz se otocil. Ale byla jsem v porodnici, kterou jsem si vybrala, verila jsem personalu a vedela, ze tam KP rodi a maji s tim zkušenosti.
Takze bych to idealne probrala s lekari v porodnici, uvidis, jaky z toho budes mit pocit, ale vubec na to nemusi dojít :palec:
Jo a ze se otocili jsem nepoznala ani u jednoho, ale ja nikdy nebyla schopna rict, kde maji hlavu a kde zada a jestli jim zrovna saham na patu, pest nebo koleno :D

• Citovat
  • Nahlásit
3281
22.10.21 18:32

Já zase chápu ty nervy. Před rokem jsem to řešila a nejde na to nemyslet. Teď už se KP zase začíná pomalu rodit, ale jestli jsi prvorodicka, tak bych o tom neuvazovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 18:39

Kdepak měla jsem to napsat hned v úryvků, čekám čtvrté miminko, tři normálně přirozeně. Na KP se rodit prostě bojím, co když se mi to nepovede? Sekne se rameny? Nebo hned na začátku? To bych si nikdy neodpustila ale s císařem zkušenosti bohužel taky nemám. Je to celé takové zmatené. Ještě jsem se dozvěděla že mám nadměrné moc plodové vody, malá má 2480 gramů. No a nic víc už sem se nedozvěděla jen že se uvidí na další kontrole :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2345
22.10.21 19:00

Ted jsem ve 40. tydnu a malá se otocila v 38. tt :lol: nikdo tomu moc neveril, uz jsem mela zadanky na cisare. No cumela jsem, ne ze ne. :lol: Jo a vubec jsem to nepoznala, ze se otocila. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2175
22.10.21 19:22

První byla taky touhle dobou koncem pánevním. Dr říkal, že chození, procházky by ji měly pomoct se otočit. Pomohlo. Kdy se přesně otočila jsem nepostřehla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 20:07

@Květinka.kvitek Jestli z toho mas takový strach, tak jdi do toho cisare. Porod si muzes tim stresem a strachem zablokovat sama, dite by zacalo mit problemy, tebe by to jeste utvrdilo, ze to byla chyba a uz bys stejne na tom sale skoncila. Vůbec to nerikam ve zlym, obavy chápu, na KP se proste musis i ty citit jako rodicka a pokud tomu tak neni, nehrot to. Císař je operace, ale v dnesni dobe a v nasi zemi velmi bezpecna a s dobrym vyberem porodnice muze jit na bonding tata, jestli o to budete stát a dite budes mit u sebe driv, nez se dospi po porodu :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 20:09

Mně se otočil syn ve 37tt a to jsem měla málo plodové vody. Nešlo to přehlédnout, hrozně se mlel, v jednu chvíli jsem cítila, jak se odrazil rukou od děložní stěny, opravdu. Takže klid, máš ještě čas. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
23.10.21 19:43
@Anonymní píše:
@Květinka.kvitek Jestli z toho mas takový strach, tak jdi do toho cisare. Porod si muzes tim stresem a strachem zablokovat sama, dite by zacalo mit problemy, tebe by to jeste utvrdilo, ze to byla chyba a uz bys stejne na tom sale skoncila. Vůbec to nerikam ve zlym, obavy chápu, na KP se proste musis i ty citit jako rodicka a pokud tomu tak neni, nehrot to. Císař je operace, ale v dnesni dobe a v nasi zemi velmi bezpecna a s dobrym vyberem porodnice muze jit na bonding tata, jestli o to budete stát a dite budes mit u sebe driv, nez se dospi po porodu :)

Děkuji za tvůj komentář. Docela se stydím :oops: za to že nejsem schopná čtvrté dítě přivést na svět takovým způsobem, 8o nedokážu si to prostě představit. Přirozené je rodit mimco hlavou ne zadečkem mám s toho prostě strach. Určitě bych odmítla i nějaké ty vnější hmaty, určitě to má svůj důvod že ne takhle :nevim:. Tatinek se zapojil u všech porodu a určitě semnou souhlasí úplně ve všem podporuje mě, a drží semnou. Každopádně budu ještě doufát že se otočí když ne tak to necháme na doktorech. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.10.21 20:20

@Květinka.kvitek
Mně se taky syn točil dost pozdě, že už vyhrožovali císařem. Pak to zvládnul někdy 36.-37.gtt. Poznala jsem to, i to trochu bolelo. Jen pak byl docela nešikovně zamotaný do pupecniku, ale těžko říct, jestli mu tenhle fakt ztežoval to otočení. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat