Polydaktylie na nohou

5
8.4.20 23:09

Polydaktylie na nohou

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda tu má někdo zkušenost s polydaktylií na nohou?
Syn se narodil se šestými prsty u malíčků na obou nohou. V roce máme jít na plastiku do FN Královské Vinohrady. Zajímalo by mě, jak to vaše děti snášeli? Bolelo je to? Neodradilo je to od chození? Nosili nějaké speciální botičky? Jak dlouho se taková rána hojí? Jak dlouho jste byli hospitalizovaní?
Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6971
9.4.20 05:26

Ja zazila v porodnici (u jine maminky), ze to diteti urizli jeste tam nez sli domu (byl to nedonosenec). Vse bylo ok, pry kratky zakrok. Ale ted nevim, jestli to bylo na noze ci na ruce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
9.4.20 07:48

@Toluma
Na internetu jsem četla, že ihned se to dělá většinou na noze, ale když tam není kost. Je tam jen tkáň, kterou buďto odříznou nebo podvážou a ona upadne. Náš malý má polydaktylii (více prstů) spojený se syndaktylií (srostlé prsty). Právě ty dva,,malíčky" na obou nohou má srostlé, takže proto budeme muset na plastiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6971
9.4.20 08:17

@Krmich
oni mozna meli jen bez kosti, protoze ta operace co vim byla pomerne kratka. dcera mela jen castecnou syndaktilii dvou prstu (3 a 4) na noze a tam jsme to neresili vubec
a kolik ted synovi je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
9.4.20 10:50

@Toluma
Synovi je 9 měsíců. Za tři měsíce bysme měli jít na kontrolu do rizikové poradny a tam nás primář doporučí na Vinohrady a dá nám kontakt. On má ty malíčky srostlé úplně a vypadá to, že tam má i kosti, protože má hmatatelné klouby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
19.5.21 20:16

Plánována operace

Ahoj holky, syna čeká operace polydaktylie na dolních končetinách na Vinohradech. Máte některá zkušenost? Jsem z toho celkem nervózní… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
20.5.21 05:53

@Neebee
Ahoj :)
Syn to má za sebou od konce března. Už má jen jizvičky, nic ho nebolí.
Nemusíš se ničeho bát, taky jsem byla nervózní. Malý byl na sále cca 2-2,5 hodiny. Poté ho převezli na JIP, po probuzení jsem za ním šla. Byl napojen na monitor, dostával do kanyly léky proti bolesti. Další den už nás pustili na normální pokoj, vyndali mu kanylu s tím, že má předepsané ještě nějaké léky na bolest a když ho to bude bolet, mám říct sestrám. Naštěstí nic nepotřeboval :)
Ve středu jsme nastoupili, ve čtvrtek byl zákrok a v pondělí ráno jsme šli domu.
Pevně doufám ale, že chytneš lepší personál. Doktoři super, ale sestry strašný! Neochotný, protivný! Čest dvoum výjimkám z celého dětského oddělení.
Tak ať to malému dobře dopadne, ať to tam zvládnete a přeji rychlý návrat domu a bezké zhojení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
20.5.21 06:25

@Krmich moc děkuju za odpověď… kez by malého taky nic moc nebolelo :srdce: a jak jste to měli pak? Dostal nějakou fixaci nožiček? A stehy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
20.5.21 10:48

@Neebee
Není za co :)
Nebojte se, malé děti snášejí bolest lépe než dospělí :)
Stehy měl vstřebávací, samy mu cca po měsíci vypadly. Po operaci šel třetí den na převaz, pak jsme tam byli po týdnu, pak zase za další týden a pak až za měsíc. Měl jen obvazy, žádné dlahy nebo něco podobného. Po třech týdnech jsem mu to sundala, každý den ráno a večer mazala měsíčkovou mastičkou, dala mu na to ponožky, bačkůrky a lítal zase jako torpédo :D
Takže žádné strachy, pak dejte vědět, jak to malý zvládal :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat