S tříměsíčním miminkem 'na ulici'

8
8.4.20 09:39

S tříměsíčním miminkem 'na ulici'

Ahoj,
název diskuze je sice trochu zavádějící od toho, s čím potřebuji poradit, ale v jádru věci k tomu nemám daleko a lze toto celé tak nazvat.
Jsem úplně sama na svou tříměsíční dceru. Dostala jsem se do této situace opravdu ošklivým a krutým způsobem a když říkám, že jsem úplně sama, tak to je tak doslova. Tatínka jsme ztratily kompletně… a má rodina nežije v ČR. Zůstala jsem sama v polovině těhotenství takřka bez vlastních financí a od té doby to jde dolů. Nicméně, neskutečným způsobem mě zasáhla aktuální situace v pracovním životě. Měla jsem to štěstí a našla jsem si přivýdělek 100% z domova, ale jednalo se o práci s turisty a v cestovním ruchu a to je bohužel teď už takřka dva měsíce pasé a přišla jsem o práci. A dostala se za poslední dva měsíce na úplné dno. Žiji jen z RP, protože vše co jsem odkládala stranou z přivýdělku nám už došlo. Nebylo to moc peněz, ale s pravidelným příjmem jsme to jakžtakž zvládaly, ale už dva měsíce bez příjmu jsou strašlivé. Pobírám ten nejnižší možný RP tj. 10000,–(plus ještě přídavek na dítě 500,– ), který mi teď přišel a takřka celý poputoval na nájem, se kterým už tak jsem měla hrozné zpoždění. Malá má vysloveně posledních 7 plenek a já se tu už nějakou dobu třesu na zemi strachem co bude potom. Zkoušela jsem to minimum kamarádů a přátel co v Praze mám požádat o pomoc, protože jsem opravdu na dně a bojím se zítřka, ale každý je samozřejmě nynější situací také vystrašen a bojí se, že je to finančně dřív nebo později také zasáhne a nemohou tedy pomoci. Já to nějak za sebe zvládnu, nepotřebuji moc jíst, nepotřebuji nutně věci denní potřeby, protože prostě vím jak to je a překonám se, ale s malou to přeci nejde. To, že jí zítra nemám do čeho přebalit a dochází mi potřeby na ní mě děsí a nemůžu přestat plakat, že jsem selhala já a jsem tak neschopná, že jí nedokáži dát to, co potřebuje. Obrátila jsem se na koho jsem mohla, přemýšlela i o strašných věcech co udělat, abych rychle sehnala peníze a koupila co potřebuje, ale momentálně je i mým přátelům těžké pomoci a já to samozřejmě chápu, není to jejich povinnost. Vůbec nevím co mám dělat, strach mě doprovází každou chvíli a bojím se, jak s malou skončíme. Byla jste některá v podobné situaci? :( Kam se ještě mohu obrátit? Existuje ještě vůbec něco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

269
8.4.20 09:43

@nicsab a rodina nemuze pomoci, i kdyz nezije v CR? Co otec ditete? Musi platit alimenty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
8.4.20 09:45

No a co charita, Ospod, azylové domy? Tam nebudeš platit tolik a zbyde Ti víc na jídlo a potřeby. Co příspěvek a doplatek na bydlení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lebambule
8.4.20 09:45

Dum pro matky s detmi v nouzi? V Praze něco byt musi.

• Nahlásit
  • Citovat
1532
8.4.20 09:46

Jak jste ztratily tatínka? Je taky rodič, máte právo na výživný a i pro vás když jste na rodičovské

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3188
8.4.20 09:46

Domluv si schuzku na socialce oni ti poradí asi nejlíp. Existuji potravinové banky a různé organizace pro maminky v nouzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26346
8.4.20 09:48
@nicsab píše:
Ahoj,
název diskuze je sice trochu zavádějící od toho, s čím potřebuji poradit, ale v jádru věci k tomu nemám daleko a lze toto celé tak nazvat.
Jsem úplně sama na svou tříměsíční dceru. Dostala jsem se do této situace opravdu ošklivým a krutým způsobem a když říkám, že jsem úplně sama, tak to je tak doslova. Tatínka jsme ztratily kompletně… a má rodina nežije v ČR. Zůstala jsem sama v polovině těhotenství takřka bez vlastních financí a od té doby to jde dolů. Nicméně, neskutečným způsobem mě zasáhla aktuální situace v pracovním životě. Měla jsem to štěstí a našla jsem si přivýdělek 100% z domova, ale jednalo se o práci s turisty a v cestovním ruchu a to je bohužel teď už takřka dva měsíce pasé a přišla jsem o práci. A dostala se za poslední dva měsíce na úplné dno. Žiji jen z RP, protože vše co jsem odkládala stranou z přivýdělku nám už došlo. Nebylo to moc peněz, ale s pravidelným příjmem jsme to jakžtakž zvládaly, ale už dva měsíce bez příjmu jsou strašlivé. Pobírám ten nejnižší možný RP tj. 10000,–(plus ještě přídavek na dítě 500,– ), který mi teď přišel a takřka celý poputoval na nájem, se kterým už tak jsem měla hrozné zpoždění. Malá má vysloveně posledních 7 plenek a já se tu už nějakou dobu třesu na zemi strachem co bude potom. Zkoušela jsem to minimum kamarádů a přátel co v Praze mám požádat o pomoc, protože jsem opravdu na dně a bojím se zítřka, ale každý je samozřejmě nynější situací také vystrašen a bojí se, že je to finančně dřív nebo později také zasáhne a nemohou tedy pomoci. Já to nějak za sebe zvládnu, nepotřebuji moc jíst, nepotřebuji nutně věci denní potřeby, protože prostě vím jak to je a překonám se, ale s malou to přeci nejde. To, že jí zítra nemám do čeho přebalit a dochází mi potřeby na ní mě děsí a nemůžu přestat plakat, že jsem selhala já a jsem tak neschopná, že jí nedokáži dát to, co potřebuje. Obrátila jsem se na koho jsem mohla, přemýšlela i o strašných věcech co udělat, abych rychle sehnala peníze a koupila co potřebuje, ale momentálně je i mým přátelům těžké pomoci a já to samozřejmě chápu, není to jejich povinnost. Vůbec nevím co mám dělat, strach mě doprovází každou chvíli a bojím se, jak s malou skončíme. Byla jste některá v podobné situaci? :( Kam se ještě mohu obrátit? Existuje ještě vůbec něco?

Obvolala bych azylové domy a taky domy pro ženy v nouzi od Charity, na netu je spousta informací, tak at to dobře dopadne… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11773
8.4.20 09:48

Alimenty na dite a na tebe nemáš proč? A rodina nevadí že není tady, ale to nemůžou pomoci na dálku? Jinak azyl a potravinova banka. V Praze toho bude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16107
8.4.20 09:51

Co znamená ze jeste ztratili otce? Pokud od vas odešel, tak musi platit alimenty, pokud zemrel, tak sirotci duchod. Zazadej si o prispevek na bydleni. Najit levnější bydleni, klidne spolubydleni s nejakou jinou maminkou. Co se týče plen, dej inzerat, treba by nejaka maminka v okoli co ma uz ditko vetsi darovala treba látkové pleny, na tom hodne usetris.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
8.4.20 09:52

Příspěvek na bydlení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20431
8.4.20 09:52

Co látkové plínky? Pozeptala bych se na FB, jestli někdo něco nedaruje… Obhlídla bazary. problém s plínkama by to vyřešilo dlouhodobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
8.4.20 09:53

Zkuste fandi mámám, zkuste si tam napsat, lidi i já vám rádi přispějí a v této těžké situaci pomohou. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24108
8.4.20 09:53

Dneska je středa, to znamená, že na OSPOD jsou. Dojdi tam a ptej se. Tady na internetu to asi nevyřešíš. Ostatně mohla si to udělat už dávno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
8.4.20 09:56

Co se týče materiálních věcí zkus různé „zero waste“ lokální skupinky na Facebooku (fungují na bázi výměny nebo darování věcí všeho druhu). Mohla by ses tak zdarma dostat k potřebám pro dítě, nebo i pro sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
8.4.20 09:57

@nicsab, jestli jsi z Prahy, tak Ti plenky pro malou klidně věnuji – napiš mi SZ, můžeme se sejít a dojít je spolu koupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama