Polyp v nose a kotikoidy

10.2.16 14:38

polyp v nose a kotikoidy

Ahoj všem, před pár dny mi na orl spolu se zánětem dutin diagnostikovali polyp v nose. Zatím mám sprej s kortikoidy, ale co tak pátrám, spíš nezabírá a stejně to nakonec skončí operací. Máte někdo zkušenost, že sprej zabral, polypy se zatáhly a na operaci se nemuselo??? Já mám postiženou zatím jenom jednu dírku, ale v té druhé mi to určitě začíná taky. :(
Nebo nemáte zkušenosti s nějakou alternativní léčbou nosních polypů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1673
10.2.16 16:41

Ahoj, já ti s tím moc neporadím. Já si tento ortel vyslechla minulý týden, ale nemohu ani ten sprej, čekám miminko… Takže to nějak protrpuji. Také budu vděčná za rady přírodní medicíny. Tobě to dělá nějaké obtíže??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.16 17:21

Jé, teď koukám, že mi v názvu diskuze vypadlo R :oops:
Já sice plně kojím, ale prý sprej do nosu nevadí - že ty kortikoidy působí jenom lokálně…
No já mám už 2 měsíce rýmu, vždycky, zmizí a pak se zas objeví, a teď jsem šla už na orl, protože mě bolely dutiny - takže zánět dutin, za což může právě polyp, protože mi nejde smrkat jednou dírkou. Jinak se mi strašně špatně spí, jak nemůžu dýchat nosem, jsem z toho vyřízená a chtěla bych se toho co nejdřív zbavit. :zed:
V těhotenství si to vůbec neumím představit, to bych snad neudýchala :( A ty máš nějaké problémy kvůli tomu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
10.2.16 19:30

Byla jsem na odstraneni polypu pred Vanoci a delala mi to ambulantne na ORL a od te doby krasne se mi dycha a bez rymy a to jsem mela rymu furt ale nez sem se dokopala jit na to ORL.Dnes jsem byla zrovna na kontrole a vse vypada v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1673
10.2.16 20:15

@ledabylka no hlavně v noci to začalo, poloha v leže mi nedělá dobře, mám velké bolesti levé tváře od mandle až po spánek…

@BaEi jak to odstraňování podrobně probíhá? Co tišící léky na bolest, čas, způsob, samotné provedení apod. Moc děkuji za odpověď. Já skoro žádné léky nemohu, paralen mi asi nepomůže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
10.2.16 20:30

@Eli2 No po pravde nic prijemneho to neni a kdybych vedela, ze to bude tak bolet asi bych tam ani nesla, ale kazdej to muze snaset jinak. Prisla jsem do ordinace a doktorka mi nejdriv dala do nosu takovou vatu v necem namocenou, aby to trochu asi umrtvila a posadila me asi na 15 minut vedle. Potom mi to zase vytahala a vzala si takovej nastroj s takovym lankovym poutkem na konci a to mi strcila do nosu a chytla ten polyp a jakoby ho tim lankem stahla a ustrihla. Musela mi drzet hlavu sestra a mela jsem tam dva takove velke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.16 17:57

@BaEi Teda to jsem netušila, že to jde i takhle! Co já bych za ten volný nos dala! :oops: Můžu se zeptat, kde ti to takhle ufikli? :mrgreen:

@Eli2 Aha, takže tě bolí i dutiny? :( No v těhotenství to musí být zážitek :(

Já už jsem holky zoufalá - od pondělí si stříkám ten sprej, já vím, že je ještě brzo na to, aby zabral, ale mně se naopak od té doby, co si ho stříkám, ucpala i druhá dírka :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
13.2.16 07:12

@ledabylka Ja taky netusila co bude probihat. Bydlim u Plzne u Nyran a delala mi to doktorka na ORL v Nyranech ale ma pracoviste i v Plzni.Od te doby musim teda zaklepat zadna ryma proste nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama