Pomalejší roční kluk

Anonymní
17.8.15 11:17

Pomalejší roční kluk

Potřebuju poradit, nebo třeba i slyšet, jak jsem všechno zanedbala, nebo že řeším věci, které nejsou potřeba řešit.
Synovi byl v červnu rok a od narození je ve vývoji pomalejší. Doktorka byla v klidu, ale nakonec jsem si kvůli predilekci vydupala návštěvu u fyzioterapeutky, kde jsme napravovali všechny chyby, které doktorka neřešila, ale nechtěla ho kvůli pomalému vývoji očkovat. Nakonec se kolem půl roku více méně srovnal a šel tabulkově. Byly výkyvy, něco nedělal vůbec, ale řekla bych, že dobrý.
Každou poradnu se doktorka jen smála, jak mu různé věci nejdou. Na roční prohlídce byla už dost nepříjemně překvapená, co všechno neumí a nedělá. Chápu, že každé dítě je jiné, ale on byl a je pozadu skoro ve všem, jen v pohybu je celkem v normě. Ale opět to neřešila s tím, že se to srovná, protože kluci jsou pomalejší. Mně už začíná docházet trpělivost. Když jsme někde se skupinou stejně starých dětí, tak je ze všech nejpomalejší a pořád takové mimino.
Asi bych to neřešila, ale jako mimino byl podle všeho dráždivý a hypertonický, jezdili jsme po vyšetřeních s refluxem a několik doktorů se divilo, že není sledovaný na neurologii. Doktorce jsem to říkala, ta mě odbyla, že to by mohlo jezdit na neurologii každé dítě, že ho pošle v 10 měsících, když nebude dělat to a to, ve 12 měsících… (nedělal a neposlala). Teď se bojím, že jsme něco zanedbali.
Tak zvažuju, co dál. Mám si na ní zkusit vydupat neurologii, nebo mám čekat dalšího půl roku? Zase si říkám, že kdyby byl problém, tak je lepší to řešit dříve.
Doktorku měnit nemá smysl, máme tu ještě jednu, k ní chodí kamarádka a ta neřešila do 10 měsíců dítěte, že se neotáčí a jen leží na zádech, že je dítě jen líné… Další je 20 km daleko, což bez auta nedám.
Co byste na mém místě dělaly vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35023
17.8.15 11:20

Vůbec jsi nenapsala konkrétně co třeba umí či neumí.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11761
17.8.15 11:21

Jezdila 20km daleko. A do te doby si vydupala vse co je potreba. K cemu vam je lekarka, ktera nic neresi :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
17.8.15 11:23

Taky jsem z popisu nepochopila v cem konkretne je problem. bez toho se nic rict neda :nevim:

pises, ze pohybove je uplne v norme. tak v cem je pozadu? prijde mi, ze do roka se resi hlavne ta pohybova stranka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
17.8.15 11:27

Pokud chceš názor, asi by to chtělo, abys byla konkrétnější, protože takto nikdo netušíme, co tvoje dítě zvládá a co ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3923
17.8.15 11:32

Pokuď chceš radu tak musíš napsat v čem Ti příjde pomalejší ono je opravdu každé dítko jiné a nelze porovnávat. jinak doktorka 20 km mi opravdu nepříjde daleko a pokuď bych byla nespokojená se svou doktorkou tak bych raději ten čas obětovala než něco zanedbala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3198
17.8.15 11:32
@Anonymní píše:
Potřebuju poradit, nebo třeba i slyšet, jak jsem všechno zanedbala, nebo že řeším věci, které nejsou potřeba řešit.
Synovi byl v červnu rok a od narození je ve vývoji pomalejší. Doktorka byla v klidu, ale nakonec jsem si kvůli predilekci vydupala návštěvu u fyzioterapeutky, kde jsme napravovali všechny chyby, které doktorka neřešila, ale nechtěla ho kvůli pomalému vývoji očkovat. Nakonec se kolem půl roku více méně srovnal a šel tabulkově. Byly výkyvy, něco nedělal vůbec, ale řekla bych, že dobrý.
Každou poradnu se doktorka jen smála, jak mu různé věci nejdou. Na roční prohlídce byla už dost nepříjemně překvapená, co všechno neumí a nedělá. Chápu, že každé dítě je jiné, ale on byl a je pozadu skoro ve všem, jen v pohybu je celkem v normě. Ale opět to neřešila s tím, že se to srovná, protože kluci jsou pomalejší. Mně už začíná docházet trpělivost. Když jsme někde se skupinou stejně starých dětí, tak je ze všech nejpomalejší a pořád takové mimino.
Asi bych to neřešila, ale jako mimino byl podle všeho dráždivý a hypertonický, jezdili jsme po vyšetřeních s refluxem a několik doktorů se divilo, že není sledovaný na neurologii. Doktorce jsem to říkala, ta mě odbyla, že to by mohlo jezdit na neurologii každé dítě, že ho pošle v 10 měsících, když nebude dělat to a to, ve 12 měsících… (nedělal a neposlala). Teď se bojím, že jsme něco zanedbali.
Tak zvažuju, co dál. Mám si na ní zkusit vydupat neurologii, nebo mám čekat dalšího půl roku? Zase si říkám, že kdyby byl problém, tak je lepší to řešit dříve.
Doktorku měnit nemá smysl, máme tu ještě jednu, k ní chodí kamarádka a ta neřešila do 10 měsíců dítěte, že se neotáčí a jen leží na zádech, že je dítě jen líné… Další je 20 km daleko, což bez auta nedám.
Co byste na mém místě dělaly vy?

Jezdim s dcerkou 20 km k pediatre, ac mam jinou 5 minut od domu. K teto vsak nemam duveru, tak dojizdime. Take nemam auto, jezdime kombinace 2 autobusy tam a stejne zpet. 20 km neni zas tak velka dalka, aby se to nedalo zvladnout.

Hlavne jsi nepsala v cem je pozadu. To se pak tezko radi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
17.8.15 11:33

V první řadě, když doktorku nechceš měnit, tak bych si vydupala všechna vyšetření. Nechat se odbýt, když jde o vývoj dítěte? To bych neudělala. Ale já bych klidně dojížděla těch 20 kiláků k lékaři ke kterému mám důvěru :nevim:

A co vlastně umí neumí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69024
17.8.15 11:35
@Ali-Ali píše:
Taky jsem z popisu nepochopila v cem konkretne je problem. bez toho se nic rict neda :nevim:pises, ze pohybove je uplne v norme. tak v cem je pozadu? prijde mi, ze do roka se resi hlavne ta pohybova stranka.

Jo, tohle mě taky napadlo, pokud je pohybově v normě, tak v čem může v roce zaostávat :think: Nehraje si, nereaguje na jméno? Nezvládne jednoduchý příkaz?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.8.15 11:36

Neumí ani jedno slovo, nežvatlá - teď teda už ano, ale minimálně a začal kolem roku teprve takové to miminkovské bababa, tatata. Nedělá nic na povel - pápá, paci, jak jsi veliký, podej, ukaž, pojď sem. Nedá si do pusy jídlo - když mu dám do ruky křupku, tak ho to nenapadne, musím mu dát ruku s křupkou do pusy, jinak se vzteká, rozmačká ji, ale nenapadne ho to. Nepostaví ani 2 kostky na sebe a ani žádné jiné podobné hry nezvládá, maximálně vezme do každé ruky jednu kostku a mlátí jimi o sebe… Pořád se prohýbá do luku jako když byl mimino a to i když se nevzteká, vezmu ze země a prohne se. Nic neukáže - ani v knížce, ale ani třeba tátu, mámu, babičku… Když mu dám lahev, tak si ji chytne, ale nenakloní, musím ho položit, sám si nelehne. Nenapije se jinak než z láhve, jinak se topí. Jak má kousky, tak se dusí…

@Šarlota4 nemám auto. Máme 1 a tím musí muž do práce. Spoj je takový, že ráno jede v 7 spoj tam a ve 12:30 zpátky…

• Nahlásit
  • Citovat
merde
17.8.15 11:36

A co se jako ma srovnat? Co by jsi konkretne chtela po rocnim diteti?

• Nahlásit
  • Citovat
200
17.8.15 11:37

Třeba můj mladší, už mu bylo 11 měsíců a jen se plazí + ted asi tři dny umí udělat paci paci. Ruce má pořád jakoby nahoře a na jedné ruce má pořád palec schovaný v dlani. Na neurologii jsme sledovaný od května, samozřejmě cvičíme Vojtu.
Nevím, v čem je konkrétně problém, ale jestli máš pocit, že by bylo na místě navštívit neurologii, tak to prostě dětské řekni a trvej si na tom. Nikdo jiný za tvé dítě bojovat nebude. My za sebou máme i 4-denní diagnostický pobyt v Krči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merde
17.8.15 11:37

Urcite si vydupej tu neurologii

• Nahlásit
  • Citovat
200
17.8.15 11:39

Leze???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69024
17.8.15 11:39
@Anonymní píše:
@Šarlota4 nemám auto. Máme 1 a tím musí muž do práce. Spoj je takový, že ráno jede v 7 spoj tam a ve 12:30 zpátky…

No tak bys prostě v den, kdy potřebuješ k doktorovi odvezla manžela do práce a pak pro něj zas přijela… případně by mu třeba jeden spoj jel, nebo by si vzal volno v práci na doprovod dítěte k lékaři nebo by sis udělala dopoledne ve městě, řešení je několik, jen se musí chtít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama