Pomalý růst dítěte

Anonymní
13.1.20 13:21

Pomalý růst dítěte

Ahojte maminky, chtěla bych se zeptat, než začnu plašit a lítat po doktorech, jestli jste některá z vás řešila, že je vaše ratolest pod hranicí růstového grafu. Malý má 15 měsíců a už od 9. měsíce stále jen 72-73 cm. Za to ale je to pořádný cvalík 13,5 kg. Poradíte, kdy už problém raději řešit s doktory a nebo ještě počkat… Jeho vrstevnice (holky, co se narodily ve stejný den) mají pomalu 85cm a on furt takový prďola… :( Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé téma…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7839
13.1.20 13:23

A ty a otec dítěte jste jak vysocí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5154
13.1.20 13:24

POdle mě je to zvláštní že má 6 měsícu stále stejnou výšku. Asi bych řešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 13:31

@JancaS84 Já mam 164cm, manžel 179cm. @Veru1987 No právě, nic mu nepřikupuju, bodyčka, punčošky i tepláčky všechno velikost 74 pomalu už od léta :roll: Zimní bundu dokonce vel. 6-9 měsíců…

• Citovat
  • Nahlásit
4311
13.1.20 13:33

No po našich zkušenostech bych opravdu řešila. Nespokojte se jen s odpovědí, že jste menší atd atd. Jakákoliv stagnace v růstu není normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5154
13.1.20 13:34
@Anonymní píše:
@JancaS84 Já mam 164cm, manžel 179cm. @Veru1987 No právě, nic mu nepřikupuju, bodyčka, punčošky i tepláčky všechno velikost 74 pomalu už od léta :roll: Zimní bundu dokonce vel. 6-9 měsíců…

Zašla bych za lékařkou. 6m žádný růst je divný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 13:34

Syn měl v 8 měsících 65 cm, ve 12 m 68 cm, v 18 m 76 cm a doktorka to řešila hodně (ve 3 letech má 87 cm a necelých 11 kg, krevní testy má perfektní, ale brzy nás nejspíš čeká endokrinologie; přitom je strašně chytrý, dle školky úroveň min. pětiletého).

Pokud za 6 měsíců fakt neporostl (měření bylo u doktorky nebo doma?), tak se spíš divím, že to už neřeší doktorka, než že to chcete řešit vy. Jak je na tom s pohybovým rozvojem? A celkvoý vývoj? Stagnuje pouze ve výšce nebo i v jiných ohledech?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 13:39

@Bobsh No zkoušela jsem na to upozornit doktorku už při jeho roční kontrole, že se mi ta výška nepozdává, ale řekla mi, že každé dítě má své tempo. :roll: Jenže na další kontrolu spojenou s očkováním jdeme až v půlce února a já jsem ve stresu už dva měsíce, kdy se mi v hlavě odehrává boj, jestli malého honit po endokrinologii, neurologii či kde se tohle prošetřuje… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
3077
13.1.20 13:40

Ahoj, rozhodne bych tohle resila s lekarkou. Nase dcera rostla pomaleji, celkove je trosku mensi, nez deti obdobne narozene ( aj mladsi ) ale u nas je overeno, ze to je malymi rodici, aj prarodici :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4311
13.1.20 13:48

@shadowbabe růst pomalu je něco jiného, jak nerůst vůbec.

Normálně bych zakladatelko být tebou zavolala dr a řekla, že dítě neroste a že chceš s ním podstoupit vyšetření včetně krevního rozboru.
Ono jak se matce něco nezdá úplně ok, radši řešit a pak si oddechnout, než něco zanedbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4065
13.1.20 13:49

Taky bych to řešila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 13:54
@Anonymní píše:
Syn měl v 8 měsících 65 cm, ve 12 m 68 cm, v 18 m 76 cm a doktorka to řešila hodně (ve 3 letech má 87 cm a necelých 11 kg, krevní testy má perfektní, ale brzy nás nejspíš čeká endokrinologie; přitom je strašně chytrý, dle školky úroveň min. pětiletého).Pokud za 6 měsíců fakt neporostl (měření bylo u doktorky nebo doma?), tak se spíš divím, že to už neřeší doktorka, než že to chcete řešit vy. Jak je na tom s pohybovým rozvojem? A celkvoý vývoj? Stagnuje pouze ve výšce nebo i v jiných ohledech?

Hodně dlouho se plazil, teprve v roce lozil a teď se nám před Vánoci rozchodil. Je teda hrozně šikovný, velmi chápavý a bystrý. Jen teda bojujeme se stravou, protože už od malička, kdy se přepíjel, hrozně nabral tuk a ten se ho drží, ač mi všichni říkali, jak to půjde dolů, když se rozleze a rozchodí. Je možné, že to může s tou stravou souviset? Jsem s tím furt trochu na štíru. Má to hrozně monotónní. Ráno ještě pořád mléko, pak si během mé snídaně něco málo ode mě zobne (kousek rohlíku s pomazánkou, chleba s marmeládou - vždy ale jen tak tři čtyř sousta), kolem 11. ovocná přesnídávka, po ní spí někdy i tři hodiny, pak oběd (hustší polévka, nebo klasický oběd, co máme my, jen nekořeněný a neslaný), večer kaše a před spaním mléko. V noci nic. Pije jen vodu a teda pitnému režimu taky moc nedá. V létě jedl ovoce, zeleninu, to všechno mi teď ale plive nebo si to pro mé potěšení vezme do ruky, ale po hodině na tom většinou někde uklouznu… :roll: Na milost bere jen jablka a banány. Ještě, že existují ty přesnídávky, ty mi sní všechny příchutě, od mrkvičky po bezinku. Zeleninu do něj nenacpu, jen když vidí, že jím okurku, tak mi ji sem tam vytáhne z pusy a sní ji sám :lol: Je možné, že by mu ta zelenina a vůbec nějaká pestřejší strava, kterou moc nedává, chybí a způsobuje tu růstovou stagnaci?

• Citovat
  • Nahlásit
24593
13.1.20 14:04

Stravou to nebude, to by musel fakt hladovět a to ve střední Evropě nejspíš nebude…
Dcera je taky prcek, v roce těch 73cm a bonus hubeňour 7,4 kg - ale vždycky byla drobná, roste a přibírá sice málo, ale pěkně drží tu svou /nejspodnější/ křivku v růstovém grafu.
Pokud neroste, výrazně vybočuje z té křivky - řešila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
13.1.20 14:14

Strava to určitě nezapříčinila, i když asi sama víš, že zvlášť vhodná pro celkový rozvoj dítěte nebude. Šlo mi spíš o ten rozvoj pohybu (lezení, chůze, běh, jemná motorika apod.), protože mi přijde, že i ten se kolem toho 8-9. měsíce výrazně zpomalil (i když to mohlo být způsobeno i tou vyšší váhou vzhledem k výšce). Vůbec bych neřešila, že k doktroce jdete až v polovině února, prostě bych jí zavolala, ať mě objedná někdy mezi zdravé pacienty, že chci nechat dítě přeměřit a projednat s ní další postup. Nebo bych tam nakráčela těsně před koncem doby pro nemocné, pokud by vás nechtěla objednat. Ono taky měření doma nemusí být vůbec průkazné a mohl třeba o 4 cm vyrůst (na oblečení to ne vždy jde poznat), pak by to bylo dle mě ještě ok, ale určitě to hlídat, případně krevní testy. Pokud ale opravdu má půl roku stejnou výšku v tak malém věku, tak se nenechat odbýt a klidně změnit doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 14:26

Tak moc děkuji za odpovědi, zkusím teda zajít k Mudr a poprosit o přeměření a nějaké řešení. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat