pomooc nepapa mi broucek

172
21.8.06 13:06

pomooc nepapa mi broucek

Ahoj holky, prosim vas vsechny o radu, muj skoro 20mes syn prestal jist, je to pres 14dni, pije jen mleko 600-1000ml za den, k tomu vodu, caj nechce, obcas si kousne do susenky a tim to konci, ovoce, zelenina, kase, obedy nic, bojkotuje a chova se jakoby bylo jidlo otravene, zapre se, otaci hlavu a popripade mi lzici nebo rovnou cely talir vyrazi, kdyz mu to tam necham, tak to skonci stejne, na koberci. Byla jsem i u dr. vysledky krve, moci, sono bricha vse v poradku, vazit se bude koncem tydne ale ja vidim a citim ze mi zhubnul, nikdy nebyl velky jedlik, ale tady to me dostava psychicky, nechapu jeho odmitavy postoj, prolejzam cely net an se trapim, malej se v noci budi s hroznym placem, vzdy spal celou noc uplne krasne, ted je to narocny pro vsechny, kruhy pod ocima, bledej jak stena, ven chodime a nic, ze by ho to extra povzbuzovalo v jidle se rict neda…mate nekdo podobnou zkusenost? malej se narodil predcasne, a podobny „vypadek" jidla mel kolem 4mes kdyz cvicil vojtovu metodu, tesne po cviceni mi odmital mleko tyden, tenkrat spojitost mezi jidlem a cvicenim nikdo nepotvrdil, ted se stalo neco podobneho, jelikoz jsme zacali po roce opet cvicit…je hyperaktivni a cviceni po tak dlouhe dobe ho opravdu dostalo…pul den byl jak vymeneny a otreseny, strasne plakal, coz vim, ze byva normalni, ale tentokrat to bylo jine, silnejsi…tak nevim, nemate nekdo podobnou zkusenost??? ani ted to dr.nevylucuji a mame pauzu ve cviceni, ale stejne malej nechce nic, obcas jeste tycinky a nebo natahuje ruce na kinder mlecny rez, coz se mu snazim nedavat, prece nemuze byt jen na sladkym…co si o tom myslite a co by jste delali? moc dekuji za odpovedi jsem uplne zoufala. M+m 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1403
21.8.06 13:19

Ono to mozna bude ovlivneno i tim, ze se porad hodne snazis mu to jidlo dat a tim padem on si uvedomuje, jak je to pro tebe dulezity, ja vim, ze to je hrozne tezke, ale pokud ma vsechny vysledky OK, tak bych ho proste s jidlem vubec „neotravovala“ tim myslim, ze bych mu proste vubec zadne nenabizela a pockala bych, jestli to na nej prece jen nezabere, kdyz bude citit, ze je to jeho svobodna volba, treba zase jist zacne, ale je to hrozne individualni a tezko radit.
Drzim palce
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
21.8.06 13:23

ja vim, snazim se jit na nej i takto, ale fakt mam pocit, doufam, ze mylny, ze proste jist nepotrebuje, nerekne si, nikdy si mi o jidlo nerekl, vzdy papapa vse ale to usili, no a ted jakoby se sprajcnul, do pusinky mu to nenutim, nechavam ho samotneho, ale nimra se v tom a pusu neotevre, zkousela jsem jist s nim, nechat ho o samote no vsechno, a vysledek stejny, mlika by vypil barel tak nevim…bojim se jen, ze to trva dlouho, a hlavne aby mu neshazelo neco, zkousela jsem i vyvar do lahve nic, pozna to na sto honu, ze je to neco new…achjo, jsem z toho moc smutna, jednou se omylem zakousl do bananu, tak jsem se radovala a pak nic, od te doby se ho nedotkl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
21.8.06 13:48

Musí to být opravdu náročné, starší syn také míval takové „nejedoucí“ období, ale ne v takové míře. Já bych možná na pár dní zkusila mu nachystat na stoleček piškoty, nakrájené jablíčko, kukuřičné plátky, nebo i něco takového ne příliš zdravého :) , i ten kinder řez, třeba se něčeho chytne. A co třeba termixy? Naši kluci nejedí nic jiného, ani jogurty, ani pudinky, jen termixy :? .

Držím palce, ať to rychle přejde!
Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
21.8.06 14:05

Smokie, predstav si ze behem tohoto obdobi mi snedl sam jeden jediny termix, kakaovy, predtim ho odmital, i ted, tak jsem ho nechal samotneho a pekne ho sam snedl, tak jsem se zaradovala, jenze chyba lavky, druhy dalsi dalsi den jsem zkousela a nic, uz ho nevzal ani do pusy tak prave vubec nechapu co to ma znamet, logiku v tom nevidim…prave vyrazim na nakup a koupim mu vsechno na zkousku, uz jsem z toho fakt zoufala.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
21.8.06 14:08

Ahoj, slyšela jsem, že už samotné mléko dost zasytí. Pokud ho vypije tolik, tak má třeba dost. Pokud mu dáváš mléko batolecí, tak si myslím, že má aspoň nějaké vitamíny, když už teda nic jiného nepapá. Známé kdysi doktor řekl, že když dítě dlouho nic nejí, mají se nabídnout různé potraviny a to i ty nezdravé. Prý se to většinou chytne. Jí se dítě nechalo zlákat na obyčejnou topinku. Snad vám to období brzy přejde a bude líp. Držte se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
21.8.06 14:16

pije batoleci od nestle, ale stejne mam pochyby, to vis, kdyz jedl vsechno a najednou.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
21.8.06 16:35

Já bych se nenervovala, žádný živočich hlady sám od sebe neumře, ani člověk, a kór když aspoň to mlíko pije… Navíc z tebe ještě cítí, že jsi nervózní, že moc moc chceš, aby něco snědl, a je z toho taky na nervy. V momentě kdy to hodíš za hlavu, tak se za pár dní sám přihlásí, uvidíš :)
A ještě jedna připomínka, jestli je hyperaktivní, nedávej mu vůbec bílý cukr. Ten hyperaktivitu zhoršuje. Sladkého co nejméně a když už, tak alternativní sladidla (medy, sirupy - ne umělá sladidla).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ibu
627
21.8.06 16:48

Ahoj,

já si myslím, že pokud má všechny výsledy OK, tak bych to neřešila. Mám 25 měsíců starého syna, jsou období kdy nechce jíst skoro vůbec a pak má zas období kdy jí skoro normálně. Hlavně mu nic nenuť, tu chybu jsem udělala já a nechtěl vůbec nic. Nabídni mu něco, když to jíst nechce odnes to a zkus to za chvíli. Také mi Dr. radila ať mu dávám to co má rád a co jí (se sladkým bych to nepřeháněla, ale jedna tyčinka mu neublíží). Vím, že je to asi blbej dotaz, ale co zuby? Nám teď rostli poslední stoličky. Cca 3 týdny, jen mi pil kefíry a občas z flašky přesnídávku a byl dost ubečenej, měl i teplotu a to ostatní zuby snášel docela dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
21.8.06 20:56

no na zuby mu koukali a nic…take jsem si to myslela, protoze u spicaku byl takovej uplakanej, a jidlo mu taky moc nejelo, ale slo to…tak prave nevim, dnes tedy pil mleko, a snedl jednu karlovarskou oplatku, ve ct jdeme na vahu, tak jsem zvedava, jak se to hnulo, to uz bude skoro 3 tydny o mliku,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama